Jump to content

3D Monitor


Gospodin

Recommended Posts

Tu ti je situacija vrlo vrlo slaba trenutno. A sta je primarna namena monitora, gledanje filmova ili nesto drugo, tipa igre?

 

Ako je gledanje filmova ovo je dobar izbor http://www.tehnomanija.rs/monitori/hewlett-packard-23-quot-3d-led-lcd-monitor-2311gt-qj684aa.htmlja imam jedan takav i da kazemo da je ok, meni ne zavrsava posao za bas sve sto mi je trebalo, ali ako oces da gledas filmove i to nije problem. 

 

Za igranje ti je mislim ovo trenutno jedina opcija, ali em je 27", em je skup kao djavo http://www.emmi.rs/monitor-monitor-27-asus-pg278q-led-3d.11.html?productId=47560

 

Ja sam skoro nekome preporucio i da kupi televizor umesto monitora ako hoce 3D, tipa za 350 evra imas kod "madjara" model od 32". 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

@Zwerko , hvala na predlozima , monitor bi se koristio mahom za igrice. Najverovatnije cu se opredeliti za ovaj Asusov model jer se igra na nvidia gpu najvise.

 

@Zola hvala ..taj sam bas i gledao ,vidim da su mu dobre recenzije kod nas i preko. Nasao sam ga povoljnije u emiu, jedino sto mora da se ceka koji dan da stigne.

Hated by some...Loved by few...Respected by all...

Link to comment
Share on other sites

Pa ne, postoje igre koje su prilagodjene za 3d, generalno za developera koji radi igru kao sto je FPS ili Third person ili bilo sta sto je sve u 3d grafici to nije toliko problem jer samo dodaju jos jednu kameru. Drugi problem je sto onda komp renderuje svaki frejm duplo, kao i za Oculus na primer. Opet lista podrzanih naslova nije bas preterano dugacka, ako ima 10 naslova koje vredi uopste probati

http://www.nvidia.com/object/3d-vision-games.html

Recimo primetiti da su sve igre par godina stare, bas zbog performansi, koji ce komp realno da gura Battlefield 4 u 2x1920 rezoluciji?

Edit: I samo da dodam da je trenutno sam 3d efekat vezan dobrim delom i za velicinu ekrana, zato je bolje gledati 3d film u bioskopu nego gajbi osim ako nemas 55+" tv. Mislim da to moze i da se podesi u nvidia drajverima ali samo do odredjene mere, a 24" je ipak dosta malo da bi se dobio neki "wauuu" efekat.

Mislim cisto da nabacamo razloge zasto trenutno ima da se nadje fazon 5 modela 3d monitora, nije zato sto svi kupuju kao blesavi i ne mogu dovoljno da ih se naprodaju :)

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Vecina gaming modela danas imaju podrsku za 3D. Proizvodna cena je minimalna ako ne i jednaka za opciju sa 3d/bez 3d tako da svi proizvodjaci prave modele sa 3d, u sustini nema opcije da uzmes 144hz 1ms model koji nema 3d da bi prosao jeftinije. 

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

To stoji, ako ti bas treba HC gaming monitor. Nego gledam specifikacije, Zola ispravi me ako gresim, ali u paketu ne idu 3d naočare?

3d Vision 2 set naocara na Neweggu kosta $125, kod nas ih je skoro nemoguce nabaviti (znam ortak jurio pre par meseci za isti monitor ako se ne varam), jedino preko madjara i sl da se naruči ali onda je i cena naravno visa. Ovom ortaku je neko doneo iz USA na kraju. Ali to svakako treba uracunati u trosak "3d igranja".

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

To stoji, ako ti bas treba HC gaming monitor. Nego gledam specifikacije, Zola ispravi me ako gresim, ali u paketu ne idu 3d naočare?

3d Vision 2 set naocara na Neweggu kosta $125, kod nas ih je skoro nemoguce nabaviti (znam ortak jurio pre par meseci za isti monitor ako se ne varam), jedino preko madjara i sl da se naruči ali onda je i cena naravno visa. Ovom ortaku je neko doneo iz USA na kraju. Ali to svakako treba uracunati u trosak "3d igranja".

Ne idu, na pocetku su vendori stavljali naocare uz monitore (uglavnom samo uz skuplje - 27"), posle se odustalo i od toga, mislim da vise ne postoji ni jedan model uz koje idu. Najvise iz razloga sto su stavljali nvidia modele koji su preskupi pa su se kupci zalili u fazonu ima kod zike za 20 maraka :D

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Pa to, u sustini su sve aktivne naocare skupe, ali Nvidia posebno kida s cenom. Uz onaj HP idu dvoje naocara, ali su to pasivne pa ih zabole kad ne kostaju (maltene) nista.

A i trenutno je mnogo veci selling point 144Hz i 1ms za gaming nego 3d, pa se te naocare jos manje isplate ako bi ih upakovali. Noviji Samsung televizori na primer uopste ni nemaju 3d dugme na daljinskom, moras da palis kroz meni.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...