Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

10 hours ago, Lucky said:

 

ali zar nije mislim baš @absolute pisao da su hteli da zasade neko cveće pa se žalila komšinica pa došli i počupali ga? 🙂

 

Nisam se mnogo unosio u propise, ali generalno da, žena moja i komšinica uzeli zasadili neko cveće i žbuniće na zelenoj površini oko zgrade, i to pored trotoara, ne baš pored zgrade. I stavili male kočiće da se vidi kad trava poraste da ovi iz zelenila ne pokose. 

Komšinica prijavila inspekciji zelenila i ovi izašli i pretili nekim kaznama, na kraju su morali te kočiće da povade jer to kao ugrožava bezbednost...lol...

A tražili su i da se počupa to zasađeno, al to nismo radili, to je preko noći uradila ova što se žalila 😄

 

 

 

 

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Ok, kapiram da tehnički nije skroz po propisima i kad neko krene da se žali i njih smara onda oni dođu samo da bi skinuli tu babu s grbače. S tim da mislim da je nešto tu promenjeno pa da ti možeš da tražiš saglasnost u opštini za postavljanje žardinjera, stubića i sl i kad to dobiješ onda si čist pred inspekcijom čak i ako se neko buni od komšija. Jer znam da kada sam ja bio u opštini, što je bilo pre sad već više od 12 godina je bila neka situacija gde su ljudi ispred zgrade postavili svoje sprave da se deca igraju i onda je kenjao neki komšija i kao komunalna inspekcija morala da im naloži da sklone. Pa je posle uveden taj propis da mogu da dobiju saglasnost pa su je i dobili pa je preteklo igralište 😄 

Ali kao svakako ti neće niko pozvati inspekciju zato što si pokosio travu, ako ništa ne znaju ni ko je pokosio niti može da se vrati u prvobitno stanje, makar ne do proleća 😄 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Malo (vise) sam ispao iz toka, pa da pitam ovde.

Klinac (7god) ima Nintendo Switch, i za sada igra fazon 1-1.5h svaki treci dan. To je dogovor, to je sam predlozio, i za sada se pridrzava toga. Naravno, nekad mu i popustimo, pa poveze par dana kada je lose vreme i nije napolju, ili produzimo pa igramo zajedno fifu >2h.

Od igrica, naravno tu su Kirby, Super Mario Party, Super Mario Odyssey, Mario Kart Deluxe, Switch Sports, i Fifa/FC24. Znaci, sve su kids friendly, nema nasilja, i za sada je ok. 

Medjutim, problem je da su mu malo dosadile.. Odyssey je presao celu, Mario Party je zanimljivo kada igra sa nekim, isto i Kart, Fifa, tako da sad trazim sta da bude neka sledeca opcija.

Narucio sam mu Minecraft kao iznenadjenje, sto kontam da moze da bude ok opcija, iako nikada nisam igrao. 
Takodje, meni se svidja i Super Mario Bros. U Deluxe, ali opet je sve to na istu foru. Kirby je igrao samo jedan, a vidim da ima jos par igrica, pa mozda mogu i to.

Drugari njegovi vec pikaju Fortnite uveliko, neki od njih i GTAV (meni neverovatno, 6-7 god klinci, roditelji im kupuju a ni ne znaju sta je), tako da je bas borba da ostane u tom nekom decjem svetu dok jos moze, a da mu bude zanimljivo.

Dajte predloge, znam da ima roditelja, a i gejmera! 😄

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je za taj uzrast već i Zelda sasvim ok, @f4ts0 ima više iskustva na tu temu. Zgodno bi bilo ako može da čita na jeziku na kome je igra da bi pratio kvestove ali mislim i da nije neophodno. Takođe i Animal Crossing: New Horizons može biti ok iskustvo, sad je pitanje koliko će ga to zainteresovati. Generalno sa bilo kojom Nintendo first party igrom ne možeš da promašiš. 

A ako bi nešto slično a novo što se platformera tiče svakako imaš i Donkey Konga, ali i meni omiljeni Super Mario 3D All-Stars, neverovatno je koliko Mario 64 i dan danas izgleda zapravo sasvim ok a u pitanju je kolekcija od tri igre. S tim da je Nintendo iz nekog retardiranog razloga to izbacio kao limited run kolekciju pa je nova oko 150 evra, ali možeš da nađeš korišćene na eBay za 40-50 evra. Pokemoni isto mogu da budu kul, ali se tu uvek plašim da preporučim jer se ljudi navuku na pokemone 🙂 

 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, sttevann said:

Malo (vise) sam ispao iz toka, pa da pitam ovde.

Klinac (7god) ima Nintendo Switch, i za sada igra fazon 1-1.5h svaki treci dan. To je dogovor, to je sam predlozio, i za sada se pridrzava toga. Naravno, nekad mu i popustimo, pa poveze par dana kada je lose vreme i nije napolju, ili produzimo pa igramo zajedno fifu >2h.

Od igrica, naravno tu su Kirby, Super Mario Party, Super Mario Odyssey, Mario Kart Deluxe, Switch Sports, i Fifa/FC24. Znaci, sve su kids friendly, nema nasilja, i za sada je ok. 

Medjutim, problem je da su mu malo dosadile.. Odyssey je presao celu, Mario Party je zanimljivo kada igra sa nekim, isto i Kart, Fifa, tako da sad trazim sta da bude neka sledeca opcija.

Narucio sam mu Minecraft kao iznenadjenje, sto kontam da moze da bude ok opcija, iako nikada nisam igrao. 
Takodje, meni se svidja i Super Mario Bros. U Deluxe, ali opet je sve to na istu foru. Kirby je igrao samo jedan, a vidim da ima jos par igrica, pa mozda mogu i to.

Drugari njegovi vec pikaju Fortnite uveliko, neki od njih i GTAV (meni neverovatno, 6-7 god klinci, roditelji im kupuju a ni ne znaju sta je), tako da je bas borba da ostane u tom nekom decjem svetu dok jos moze, a da mu bude zanimljivo.

Dajte predloge, znam da ima roditelja, a i gejmera! 😄

 

Sta njega interesuje?

Ne znam koliko nenasilnih, a dobrih igara, koje ce ga zanimati, jos ima na Svicu. NBA, neka trka. Vidim sad da ima i Patrolne sape igara, ako ga to jos zanima.

 

Ili mu uzmi Farming Simulator....

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Zwerko said:

Pokemoni isto mogu da budu kul, ali se tu uvek plašim da preporučim jer se ljudi navuku na pokemone 🙂 

Prekasno, Pokemoni su mu vec par godina okupacija 🙂 

Inace, jos uvek ne zna da cita, tek je krenuo u skolu, i raspoznaje reci, ali ne moze da shvati celu poentu recenice, tako da citanje questova otpada (i za Odyssey me je zvao malo malo da mu prevodim nesto).

Hvala za ostale savete, pogledacu! Inace all stars sam pikirao odavno jos, ali bas je preskupa. Ovde u Svici cak i polovne prodaju za po 80-90.. 

 

11 minutes ago, Leonardo DyStopio said:

Sta njega interesuje?

 

Pa avanture neke, npr obozavao je Odyssey, da moze da istrazuje, resava nesto, bije se. A ja bih da izbegnem jos uvek npr Fortnite ili nesto slicno.

 

42 minutes ago, reki said:

predlog upisi na u mlade planinare !

Sto se tice takvih aktivnosti, imamo ih na pretek, i sport, i hiking, sve zivo 🙂 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, sttevann said:

resava nesto

E, ovo sam hteo da znam, jer sa 6, 7 godina nisu bas na nivou da mogu da resavaju slozenije zagonetke, koje bismo mi matori lagano prelazili. Ono, da u Zeldi mora da predje sa kraja mape na drugi kraj da bi resio problem, verujem da ne bi skapirao jos za naredne dve generacije konzola..

Hollow knight je dosta dobar u tom smislu (mozda i malo jace mracan za dete). Trebalo bi da ima jos slicnih platformera/avantura, nekakav moderni Aladin sa Sega Mega Drive

Link to comment
Share on other sites

Ja sam dao ćerci (6,5 god) Journey jer je igra bez ijedne reči teksta, ima nekih manjih zagonetki, ali za divno čudo snalazi se nakon mojih početnih hintova, poenta je da se igra u tišini da te uhvati ambijent i da shvati da niko neće iskočiti da se bije s njim i da nema trke s vremenom, i posle ide lagano.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, SATAN said:

image.png.158d8d3dcfb25e39131cca75cc4382e2.png

😞 

Niko nije rekao da je širenje agende lako!

3 hours ago, Dule_smor said:

Opa, spisak se prosiruje neocekivanim ljudima!

Ili zapravo očekivanim? Odavno je poznato da oni sto su najviše protiv nečega su zapravo za to i obrnuto!

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, manson said:

E ovo je posao. Dovezao baja sebe i devojčicu. Kapiram ajtievac neki 🙂 a baš i izgleda avion kao neki sportski kupe 🙂

normalno, čoveku je bitan svaki minut!

da smo u nekim većim zemljama i razvijenijim svakako bi bilo i svakodnevica da se voze aviJonima 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...