Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Ovo kad krenu ovako da se hvale rezultatima uvek se čovek prepadne, jer zna da iza stoji nešto loše :))

 

Потпредседник владе и министар финансија Синиша Мали изјавио је да ће до маја стићи још два широкотрупна авиона Ербас А330 за "Ер Србију".

Српски авио-превозник је постао најбрже растућа и најдинамичнија авио-компанија у региону, а о томе како је радила прошле године, када је држава преузела 100 одсто власништво, показује податак да је превезла 4,1 милион путника, што је трећи најбољи резултат националне авио-компаније у Србији, рекао је Синиша Мали за Танјуг.

Link to comment
Share on other sites

Šta god da je, to je u skladu sa ciljevima razvoja Air Serbia kao najbolje avio kompanije na planeti, što ona već i jeste!

btw, naravno da nisu i dalje odgovorili na moju žalbu nakon 60 dana, a onda i direktorat je rekao da im je pisao i da će se javiti za 15 dana (što ističe sad za koji dan). Ključna rečenica mi je:

Procena međunarodnih relevantnih agencija je da će reakcije avio prevozilaca na podnete reklamacije biti od 2 do 3 puta duže od uobičajenih (zakonski rok 60 dana). Napominjemo da ne postoje sankcije u vazduhoplovnim propisima za probijanje ovog roka.

Znači zakon propisuje da moraju da odgovore u roku od 60 dana, ali nema sankcije ako ne odgovore u roku od 60 dana? :))

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, absolute said:

To je ono kad ti napisu "u razumnom roku" 

😄

to je takođe naravno najbolja fraza za odgovore 🙂

imam i na drugom mestu nešto što sam pisao državnoj ustanovi koja "mora" da odgovori u roku od 60 dana, ali naravno nisu i nema nikakvih posledica :))

Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2024 at 1:53 PM, manson said:


Šta je bre ovo, samo neke tunele nalaze ovih dana? 🙂
B92: Nova otkrića u tunelima u Bosanskoj dolini piramida VIDEO http://www.b92.net/putovanja/putuj-srbijom.php?yyyy=2024&mm=01&dd=10&nav_id=2462838
Hamas? 🙂

novak đoković iskopao svojim ubitačnim servisima kad je poslednji put posetio piramide!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, cali said:

Možda zato što sam besplatni paket?

Koristim samo njihovu debitnu za online plaćanja.

hm, možda, mada i ja imam džabe paket ali je onaj noviji neki, što svašta nešto ima džabe, pa jedino ako izvodi na mail nisu poseban benefit tog plana.

Link to comment
Share on other sites

Već je 100k vaučera podeljeno 🙂 Najbolje je bilo ovima u pošti što su morali da rade 24 sata 🙂

Mada ne znam što, kad su vaučeri planuli za manje od 8 sati.

Подељено свих 100.000 туристичких ваучера
Свих 100.000 ваучера за субвенционисани зимски одмор у Србији у вредности од 10.000 динара је подељено, потврдио је за Танјуг вршилац дужности генералног директора Поште Србије Зоран Ђорђевић.

Пријављивање за ваучере за субвенционисани зимски одмор почело је у поноћ на шалтерима четири експозитуре Поште Србије, које раде 24 сата, а настављено је данас по отварању више од 1.500 експозитура широм земље.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam što te prijave ne idu elektronski.

Jbt, opet šalješ ljude da džedže u po noći zbog vaučera :c

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, absolute said:

Ja ne znam što te prijave ne idu elektronski.

Jbt, opet šalješ ljude da džedže u po noći zbog vaučera :c

pa valjda idu na varijantu da dobar deo njih ne bi umeo elektronski da se prijavi, pa je lakše ovako, a možda nekad ne bi ni hteli elektronski nego "vole" da dođu u poštu. ipak vaučeri idu i penzionerima. 

Link to comment
Share on other sites

Aerodrom nastavlja da dominira!

Ниске температуре претходних дана не само да су ледиле авионе, него и ред летења на београдском аеродрому. Било је кашњења и отказивања летова. Што се разлога тиче, разликују се тврдње Директората цивилног ваздухопловства, који је у инспекцији, и надлежних на Аеродрому "Никола Тесла". Данас није било кашњења летова.

Због учесталих кашњења и одлагања летова претходних дана на Аеродрому "Никола Тесла", Директорат цивилног ваздухопловства Србије тренутно спроводи ванредни инспекцијски надзор.

"Директорат је анализом прикупљених података утврдио да оператор аеродрома ‘Никола Тесла’ у одређеном временском периоду није испуњавао персоналне и техничке услове за пружање услуга земаљског опслуживања, одлеђивање и заштита од одлеђивања ваздухоплова, као и да у одређеним временским интервалима није поступао у складу са процедурама задржавања аеродромске опреме, поготово имајући у виду чишћења аеродромске опреме од снега и леда“, каже Данило Ђукић, инспектор за услуге земаљског опслужувања у Директорату цивилног ваздухопловства.

На београдском аеродрому тврде супротно. У писаном одговору који су доставили редакцији Београдске хронике кажу да имају довољно људи и опреме за одлеђивање авиона, али да је за то потребно одређено време.

Кажу и да се због кашњења летова у одласку из Београда у јутарњим сатима, као и у доласку у Београд, дешавало да већи број авиона него што је предвиђено чека на одлеђивање.

Link to comment
Share on other sites

30% ljudi planira da napusti našu južnu pokrajinu otkad je stigla liberalizacija, koja je btw dodeljena od strane EU dok ovi ne sprovode ništa od plana u dogovoru sa nama 🙂 no to je druga tema!

Ne znam dal' Draško ima neki dodatni plan kako zauzeti ponovo KiM kad ima ove nove brojke koliko je manje ljudi tamo!

У Приштини процењују да ће готово 30 одсто житеља Косова и Метохије емигрирати у земље западне Европе, највише у Немачку, већ до половине године. То је последица одлуке Европске уније да житељима Косова и Метохије дозволи улазак у простор Шенгена без виза. Колико је људи до сада отишло, а колико ће их отићи и због чега?

С првим данима нове године и визне либерализације ситуација је постала алармантна. Осим непрегледних редова на аеродрому за укрцавање у авионе, велики број људи примећен је и у полицијским управама. У Приштини, на пример, у првих десет дана јануара захтев за пасош поднело је више од 10.000 људи.

Главни разлози за одлазак су економски услови. Незапосленост је преко 35 одсто.

"Имаћемо у току године одлазак више од 150.000 људи, радника који ће тражити посао. То је један велики број за Косово које је мало, са мало грађана и нама ће недостајати и потрошачи и бирачи и радна снага", рекао је Агим Шахини, председник Трговачке коморе Косова.

Link to comment
Share on other sites

Meni samo nije baš tačno jasno kako vizna liberalizacija utiče na ove što idu zbog posla? U smislu svi će da idu da rade na crno kao ovi naši što molerišu i slično? Ali se na kraju svede na to što sam ja ranije još pričao - kao i sa Hrvatskom će ispasti da se ratovalo za zemlju u kojoj niko neće ostati da živi. 

Inače mala besmislena situacija - građani Srbije koji imaju pasoš Srbije ali sa adresom sa Kosova i Metohije nikada nisu ušli u viznu liberalizaciju jer jbg. I to tako stoji već 15 godina. Sada takođe ne mogu da uđu u viznu liberalizaciju jer nemaju državljanstvo/pasoš Republike Kosovo. Tako da ispadne da si u najgoroj situaciji ukoliko si Srbin s Kosova, ti nećeš Kosovo a Srbija neće da se zauzme za tebe... 

 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Zwerko said:

Meni samo nije baš tačno jasno kako vizna liberalizacija utiče na ove što idu zbog posla? U smislu svi će da idu da rade na crno kao ovi naši što molerišu i slično? Ali se na kraju svede na to što sam ja ranije još pričao - kao i sa Hrvatskom će ispasti da se ratovalo za zemlju u kojoj niko neće ostati da živi. 

Normalno. Isto kao ono kad su masovno vadili pasoše Srbije da bi išli preko. I sad će svi da se popakuju na "90 dana" ali zapravo će da ostanu koliko god dok ne nađu šljaku. A možda i nadalje budu ilegalno ali će da rade tamo i ne napuštaju Njemačku. A možda je i stupio na snagu onaj zakon u Nemačkoj gde možeš doći i sa turističkom da tražiš posao pa ako ga nađeš u tih 90 dana možeš dalje da apliciraš za radnu vizu.

7 minutes ago, Zwerko said:

Inače mala besmislena situacija - građani Srbije koji imaju pasoš Srbije ali sa adresom sa Kosova i Metohije nikada nisu ušli u viznu liberalizaciju jer jbg. I to tako stoji već 15 godina. Sada takođe ne mogu da uđu u viznu liberalizaciju jer nemaju državljanstvo/pasoš Republike Kosovo. Tako da ispadne da si u najgoroj situaciji ukoliko si Srbin s Kosova, ti nećeš Kosovo a Srbija neće da se zauzme za tebe... 

 

Ovo su takođe mislim rešili u međuvremenu, nešto nakon tih X nedelja što su prihvatili da Kosovo ima liberalizaciju uputili su dodatni dopis EU-ovci da se prihvate i ti pasoši koje izdaje Srbija sa adresom sa KiM.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Zwerko said:

Ali se na kraju svede na to što sam ja ranije još pričao - kao i sa Hrvatskom će ispasti da se ratovalo za zemlju u kojoj niko neće ostati da živi. 

pa lepo si to rekao, nisu ratovali za zemlju koja nije ni bila njihova nego da isteraju srbe, zato kuca mog dede/babe je sada zarasla u korov 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Lucky said:

Ovo su takođe mislim rešili u međuvremenu, nešto nakon tih X nedelja što su prihvatili da Kosovo ima liberalizaciju uputili su dodatni dopis EU-ovci da se prihvate i ti pasoši koje izdaje Srbija sa adresom sa KiM.

Iskreno nisam bio ispratio, sad sam čekirao i zaprav nisu još 😞 https://www.kosovo-online.com/vesti/politika/gradjani-sa-pasosima-koje-izdaje-koordinaciona-uprava-mup-republike-srbije-i-dalje 

Postoji predlog ali još nije prošao kroz institucije EU... Tako da za sada još uvek ništa.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, reki said:

pa lepo si to rekao, nisu ratovali za zemlju koja nije ni bila njihova nego da isteraju srbe, zato kuca mog dede/babe je sada zarasla u korov 

A zašta smo mi onda ratovali? Naš problem je što smo taj rat izgubili pa je to o čemu ti pričaš posledica. Ali svakako ti sve i da je kuća u ok stanju ne bi otišao da živiš tamo, kao što ne bih ni ja a imao sam dedovinu na Kosovu. Kao što ni odavde ljudi ne idu npr u Kuršumliju da žive gde imaju kuće od baba i deda.  

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Zwerko said:

A zašta smo mi onda ratovali? Naš problem je što smo taj rat izgubili pa je to o čemu ti pričaš posledica. Ali svakako ti sve i da je kuća u ok stanju ne bi otišao da živiš tamo, kao što ne bih ni ja a imao sam dedovinu na Kosovu. Kao što ni odavde ljudi ne idu npr u Kuršumliju da žive gde imaju kuće od baba i deda.  

ne razumem pitanje, ja sam imao 2 god kad je poceo rat. moj cale je ratovao za svoju kucu i izgubili smo taj rat. izmedju ostalog nuspojava toga je da smo (zene i deca) dosli u srbiju pa ne bismo ni otisli iz hrvatske da smo dobili rat ili da rata nije ni bilo.

Edited by reki
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...