Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

9 hours ago, Zwerko said:

Ja imam neku sličnu priču iz Idea marketa u Bloku 62, dakle krenuli su da stavljaju zujalice na sve živo, ali one male stikere, ne ovo crno. Tipa Zdenka sir stave zujalicu i onda obmotaju pet puta providnim selotejpom taj rad. Ili ne znam maslac u one kutije plastične što samo na kasi može da ti otvori. I kapiram da to nisu slučajno uradili, verovatno im se zaista krade. Međutim plot tvist je što na samouslužnim kasama ne postoji ono za deaktivaciju zujalice i kad ih pitaš oni samo kažu "ma prođi, nema veze što pišti" 😄 

da, tako rade i u Rodi, ili ti uzmu to pa odu tamo negde da demagnetišu pa vrate nazad.

a kad smo na toj temi, u Aromi sam video novu foru i morao da ih pitam - drže neskafu i jakobs itd bez poklopca 🙂 i onda kad kupiš ona ti kasirka da poklopac.

što tako? zato što ako neko ukrade ne može tako lako da preproda!

iskreno mi deluje kao glupa logika jer ako neko hoće da kupi na pijaci ako je onaj zlatni papir preko očuvan, šta te briga što nema poklopac, ali ajde, smislili su nešto novo 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lucky said:

iskreno mi deluje kao glupa logika jer ako neko hoće da kupi na pijaci ako je onaj zlatni papir preko očuvan, šta te briga što nema poklopac, ali ajde, smislili su nešto novo 🙂

I kupiš taj bez poklopca, ali sa netaknutom folijom. Dođeš kući, otvoriš da napraviš sebi i gospoji kafu i ČIME DA ZATVORIŠ PITAM JA TEBE SADA?!!!""???!!

Link to comment
Share on other sites

Au jbt https://edition.cnn.com/2023/10/03/asia/pakistan-kidney-trafficking-ring-intl-hnk/index.html

Quote

Police in eastern Pakistan have smashed an illegal organ harvesting ring, arresting eight people for surgically removing kidneys from hundreds of patients for wealthy people needing a transplant, authorities said Monday.

The alleged gang leader, identified as “Dr Fawad,” is accused of conducting 328 operations on people to remove their kidney and selling them to clients for up to 10 million Pakistani rupees ($34,000) each, said Mohsin Naqvi, the chief minister of Pakistan’s Punjab province.

 

a ovaj deo je tuga

Quote

Pakistan made the commercial trade of human organs illegal in 2007 and a strengthened law in 2010 made the harvesting and trafficking of organs punishable by up to 10 years in prison and a 1 million rupee ($3,400) fine.

Before the legislation, the country was a center for the organ trade for foreigners and wealthy Pakistanis in search of a transplant, and the buying and selling of kidneys was a regular practice, with some impoverished Pakistanis selling their kidneys in order to survive.

But the practice has continued and local media have reported that illegal kidney transplants have made a comeback in recent years.

 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, AlexG said:

I kupiš taj bez poklopca, ali sa netaknutom folijom. Dođeš kući, otvoriš da napraviš sebi i gospoji kafu i ČIME DA ZATVORIŠ PITAM JA TEBE SADA?!!!""???!!

rešenje je prosto!

image.png

20 hours ago, manson said:

nažalost mislim da je ovo praksa u gomili zemalja sveta, samo što se ne zna za to kao što nije ni za ovo. negde je naravno više zastupljena negde manje, ali to tržište trgovine organima je tek "crna rupa".

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

A sto ne moze 😄

Ja bas imamo ovakvu i tu stavljam ove granule ili kako se vec zovu sranja za Dolce Gusto, koju inace samo moja zena pije. Ja samo domacu i ponekad hladan nes, kad me bas zelja uhvati.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, absolute said:

A sto ne moze 😄

Ja bas imamo ovakvu i tu stavljam ove granule ili kako se vec zovu sranja za Dolce Gusto, koju inace samo moja zena pije. Ja samo domacu i ponekad hladan nes, kad me bas zelja uhvati.

to su kapsule 🙂

ale misli na granule to je ono kao nes kad su onako "ljuspice" tj. granule 🙂

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AlexG said:

Pa koji je ovo oblik ako nisu granule? Prah nije sigurno 😄

 

1 hour ago, Lucky said:

to zovu kafa u granulama jbg 🙂 naravno zove se nes, ali otkad imaš i onu "finu" što je ovu "krema" kad je sitno mlevena kao prah onda su ovo ostale granule 🙂

Ne znam ljudi, znam samo za jednu nes kafu i ona je uvek bila u ovim krupnijim zrnima.

1 hour ago, f4ts0 said:

ja drzim zrna u guzici, jos malo pa kopi luwak homemade

Ko zna sta ti drzis u guzici 😕

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Ne znam dal' je za njuz ili za ovde, ali ne možemo već 3-4 godine otkad je prokop aktivan da napravimo neke normalne linije do njega, stvarno smo carevi 🙂

Директно до Прокопа сада се може са само две аутобуске линије. Тридесет шестица креће са Трга Славија, 38Л иде од Ласте на ауто-путу. Путнике превози и минибус 34 са Сењака, где је, ујутру, прави подвиг ући због гужве, кажу грађани.

Из многих делова града до железничке станице нема директног превоза, па је преседање са торбама и коферима неизбежно.

Не тако близу стају и тролејбуси 40 и 41. Информативних табли о томе како до града превозом нема много, па туристи често нису ни сигурни куда ће када изађу са перона.

Међутим, град нема намеру да уводи нове линије до Главне железничке станице.

Како кажу из Секретаријата за јавни превоз, пратиће ситуацију на терену и усклађивати капацитете којима располажу. Још 1977. када је Прокоп почео да се гради, било је предвиђено да, осим аутобуских, овуда прође и прва линија метроа.
Аутобуси до Прокопа саобраћају до 22 часа, осим последње тридесет шестице која од железничке станице у поноћ креће ка Славији, а возови стижу и касније.

 

Znači ljudi dođu vozom i onda nemaju gde, posebno ako dođeš posle 10 uveče 🙂

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...