Jump to content

Pronadjen telefon, kako ga vratiti vlasniku?


Recommended Posts

Keva je nasla mobilni telefon Samsung GT-S6310N koji je zakljucan i ne mogu da mu pristupim. Ima veci broj propustenih poziva i nekoliko poruka, ali niko me nije kontaktirao dok je bo kod mene, a ne mogu da radim nista bez potrebne kombinacije za otkljucavanje. Mreza je MTS i imam zapisan broj za kartice 19 nekih cifara. Kontam da odem u mts pa da oni probaju da udju u trag vlasniku.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Keva je nasla mobilni telefon Samsung GT-S6310N koji je zakljucan i ne mogu da mu pristupim. Ima veci broj propustenih poziva i nekoliko poruka, ali niko me nije kontaktirao dok je bo kod mene, a ne mogu da radim nista bez potrebne kombinacije za otkljucavanje. Mreza je MTS i imam zapisan broj za kartice 19 nekih cifara. Kontam da odem u mts pa da oni probaju da udju u trag vlasniku.

 

Okreni one brojeve za slučaj opasnosti, to bi trebalo da može da se uradi i kad je zaključan, pa ih pitaj koji je broj "izašao" ili na kraju krajeva odnesi u panduraciju pa neka se oni dalje zezaju.

Link to comment
Share on other sites

U ono vreme kad je galaxy S2 izasao, tad bi ti panduri trazili telefon u tom cenovnom rangu. Danas da ti ukrade neko iphone 6 (kupljen u UK :tf: ) bolece ih kurac... Tako da sumnjam da bi pomogli i u ovom slucaju. Neka kerina bi uzeo taj telefon za sebe(verovatno prvi na koga naletis u stanici)

Edited by primo
Link to comment
Share on other sites

zašto?

 

Pa zato sto sistem mobilne telefonije belezi IMEI brojeve telefona na mrezi + informacije sa SIM kartice (ICCID). Ako imas SIM karticu registrovanu na tebe i ubacis je u moj telefon, u slucaju zloupotrebe se veoma lako moze zakljuciti da je moj telefon bio u tvojim rukama (ili obratno - tvoja SIM kartica kod mene, zavisno od situacije). Znaci cak i ako taj neki lik jos uvek nije prijavio da mu je ukraden telefon, cim to bude uradio, recimo sledece nedelje, policija veoma lako moze da vidi da li je ta kartica jos uvek na mrezi ili ne, da li je stavljana u neki drugi telefon, da li je taj telefon jos uvek na mrezi ili ne, da li je neka druga kartica stavljana u taj telefon, itd...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...