Jump to content

Apple Watch


f4ts0

Recommended Posts

Pitanje za modno osvešćene.

 

Da li je realno moguće da će neko dobrovoljno staviti ovaj apple sat na ruku? Mislim, da li se to ljudima stvarno sviđa, meni ovo deluje kao sat sa vašara ili oni iz kornfleksa, prsten kapaetana moći i sat majora vremenka.

 

26297775554fdbeba4059b459363468_orig.jpg


Evo i za ženske osobe na forumu, zamislite priđe vam čovek 30+ (godina), onako kulturno lepo obučen, a na ruci ovo. Jel sramotno?


evo na linku jios slika, ja sam zabezeknut

 

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2015&mm=03&nav_id=966602

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Slike cesto ne prenesu zivi utisak dobro, ali ovako mi se ne svidja. Moras da ga punis svaki dan ili dva, kosta kao vrh mobilni ili 2, a ne nudi mnogo (kao i Android Wear). I naravno, radi samo sa iProduktima.

 

 

Kako misliš "dan ili dva" ako su oni sami rekli da baterija traje 12/16 sati, zaboravih sad. Koja god da je od te dve cifre, to je tragično malo, jer znači da u praksi traje 8 sati ili 10. Pa neka traje i 12, znači da ako ustaneš u 7 ujutru i metneš sat, već predveče si ostao bez njega. 

 

Ceo taj pametni satovi trip je u nekom "traženju" a pride i na začetku, mora još vremena da prođe da dobije neki smisao (ako dobije).

Link to comment
Share on other sites

ustvari ako uspeju da promene koncept samog sata, onda da, bice uspesno.

 

Pojasnjenje koncpeta sata u f4ts0 svetu : to je krucijalni detalj koji pokazuje karakter i lajfstajl, Cak i jaci od cipela. Dakle nije dozvoljeno nositi casio digitrone, digitalne satove, prejeftine smesne satove...


Dakle sat mora da bude serious business

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Kako misliš "dan ili dva" ako su oni sami rekli da baterija traje 12/16 sati, zaboravih sad. Koja god da je od te dve cifre, to je tragično malo, jer znači da u praksi traje 8 sati ili 10. Pa neka traje i 12, znači da ako ustaneš u 7 ujutru i metneš sat, već predveče si ostao bez njega. 

 

Ceo taj pametni satovi trip je u nekom "traženju" a pride i na začetku, mora još vremena da prođe da dobije neki smisao (ako dobije).

 

Pa, valjda u zavisnosti koliko ga koristis. Ima onih koji ce da ga kupe jer je Apple i koristice ga kao obican rucni sat. Kapiram da tako moze da potraje 2 dana. Da, tragicno malo je, ali svi ti "satovi" su toliko autonomni.

Edited by Mawtchie
Link to comment
Share on other sites

slažem se da je sat serious business, i ne vidim da iko ko želi da ga shvate ozbiljno može da nosi ovo na ruci.

 

samo, igore, džaba ti ozbiljan sat ako si obukao košulju na kratke rukave :D

 

za sada od tih pametnih satova po meni jedino što ima smisla je koncept gde u sat klasičnog izgleda ugrade senzore za fitnes, tj. u suštini fuzija klasičnog analognog sata i fitness narukvice.

 

HA7vdQZ.jpg

 

http://www.theverge.com/2014/12/26/7438345/withings-activite-review

 

http://9to5mac.com/2015/02/27/swiss-smartwatches-apple-watch-competition/

Link to comment
Share on other sites

Vidim da sad to svi furaju, a neki tamo startup kome sam naravno zaboravio ime navodno pravi najbolje te satove... da li su oni napravili e-ink u boji... ne znam možda su mi se pomešale priče. Sve u svemu meni su svi ovi satovi budalaština i mislim da nema šanse da prođu ozbiljno. Meni to više deluje kao neki međukorak. Nešto slično kao što su nekad bili PDA uređaji. Mislim, pored ovih naočara koje furaju Gugl i MS, koje mi isto deluju kao međukorak, ovi satovi mi deluju kao da smo se vratili u SF pisan osamdesetih a govori o dvehiljaditim.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

 

samo, igore, džaba ti ozbiljan sat ako si obukao košulju na kratke rukave :D

 

 

 

Pa da, zato i ne nosim sat, jer ne mogu da nosim neki debilan sat, a neki lep i elegantan sat ne mogu sam sa sobom da povežem, i stoga ne nosim sat.

Čekam 51 rodjendan da se uozbiljim

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Vidim da sad to svi furaju, a neki tamo startup kome sam naravno zaboravio ime navodno pravi najbolje te satove... da li su oni napravili e-ink u boji... ne znam možda su mi se pomešale priče. Sve u svemu meni su svi ovi satovi budalaština i mislim da nema šanse da prođu ozbiljno. Meni to više deluje kao neki međukorak. Nešto slično kao što su nekad bili PDA uređaji. Mislim, pored ovih naočara koje furaju Gugl i MS, koje mi isto deluju kao međukorak, ovi satovi mi deluju kao da smo se vratili u SF pisan osamdesetih a govori o dvehiljaditim.

 

 

Čudna je teritorija jer je nejasna funkcija i funkcionalnost samih satova i zbog čega bi ih neko uopšte nosio ... slično je kao i sa naočarima, doduše gugl i ms imaju malo različito viđenje (a i beše gugl nešto polu-odustao od google glassa?)

Link to comment
Share on other sites

meni je ovo em ružno, em nepraktično.

Zna se šta je sat, jebiga

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

na stranu mala autonomija sata, koja je smeshno mala osim ako se ne radi o 18 sati aktivnog cackanja (sto sumnjam) glavni problem sa ovim satom u mom slucaju jeste koncept sata kao, meni jedinom prihvatljivom, obliku muskog nakita ili nekog lichnog estetskog izraza. Ne svidja mi se ideja da dam 500-600 evra ( a toliko ce kostati ako se uzme kozna narukvica) i posle budem samo josh jedan od 5 miliona istih. Plus nisam u fazonu da menjam sat svakih godinu dana a da bude manje vishe isti (pogledajte iphone - forma koja ima vishe prostora da se promeni je 70-80% ista godinama)

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

- Koliko bi platio da ne moraš da vadiš telefon iz džepa kad stigne poruka?

- Ne bih dao više od deset dinara.

- Ok, nek bude 500 dolara, da izgleda ružno i da moraš da se uključiš u struju svakih pet sati.

- Ok.

 

jedini razlog gde sam ja video poentu u sajtu jeste da osetim kad mi zvoni telefon dok sam u kolima ili na ulici, što mi često promiče jer stoji na vibraciji (a i kad je uključen zvuk ne čujem (baba sine)). Međutim u kolima sam taj problem rešio bluetooth zvučnikom jedino sad ovo za pešaka hodanje, ali svakako ne za 500 dolara :)

Link to comment
Share on other sites

Wearable sat i naocare mogu da imaju smisla u nekoj buducoj kombinaciji.

 

Recimo da sat/narukvica projektuje hologramski ekran na dlan/nadlanicu koji je vidljiv iskljucivo pomocu naocara (unikatno upareni, zbog sigurnosti i privatnosti). Narukvica, takodje, hvata komande druge ruke (mozda i obe, zavisi od resenja) po "ekranu" i obradjuje ih. Naocare su i slusalica i mikrofon, ofc, i sta jos treba da budu. Danas za ovakvo nesto treba jos i prikolica za bateriju, ali u buducnosti ce sigurno da bude izvodljivo. Sigurno ce da rese i mehanizme koji hvataju kineticku, toplotnu, solarnu itd. energiju i dopunjavaju baterije.

Link to comment
Share on other sites

moguće da sam istripovao i da narukvice imaju vibraciju samo za budilnik, mada mislim da sam pročitao za neku od tih standardnih (da l nike ili koja već) da može da vibrira i kad zvoni telefon ili stigne poruka.

 

i ja mislim da je prva generacija macbook-a za zaobilaženje (kao što je i sa air-om bio slučaj), ali sviđa mi se kuda je krenuo. za pet godina, kad dell i drugari izbace windows lapove sličnih dimenzija, bez ventilatora i sa jačim procesorima, rado ću pazariti neki od njih :)

Link to comment
Share on other sites

Vidim da sad to svi furaju, a neki tamo startup kome sam naravno zaboravio ime navodno pravi najbolje te satove... da li su oni napravili e-ink u boji... ne znam možda su mi se pomešale priče. Sve u svemu meni su svi ovi satovi budalaština i mislim da nema šanse da prođu ozbiljno. Meni to više deluje kao neki međukorak. Nešto slično kao što su nekad bili PDA uređaji. Mislim, pored ovih naočara koje furaju Gugl i MS, koje mi isto deluju kao međukorak, ovi satovi mi deluju kao da smo se vratili u SF pisan osamdesetih a govori o dvehiljaditim.

 

Sad tek vidim.

 

Pomešale ti se priče jer si mešao pića EHEHEHEHEHEHHE

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...