Jump to content

Ultimativni NCR topik


Recommended Posts

8 hours ago, vvlada said:

Fala braco.To me malo zbunilo,sto mi je rekao da sam favorit,pa me zvali posle 2 sata da kazu da nema nista od sljake.Realno mozda me je ovaj batica samo odjebo kulturno :)

već imaš i takve priče ovde, da su nekima rekli da su top favoriti pa ih iskulirali.

Link to comment
Share on other sites

Imaju oni vise favorita, pa se ne odluce za ovog prvog, na zalost. Jebiga, to nije profesionalno sa njihove strane, u smislu da si dao povratnu informaciju kandidatu na osnovu koje on odma konta to je to, a posle jebiga zove te neko drugi i kaze nema posla. To se verovatno desilo. 
A desava se da odbiju kandidata pa da ga posle ponovo zovu direktno na ponudu jer je osoba koju su prethodno zaposlili (glavni favorit :)) dala otkaz ili dobila otkaz. A moze biti da im treba jos ljudi na istoj poziciji pa zovu odmah one koji su bili kul u prethodnoj selekciji i tako ne obajvljuju oglas ponovo i ne gube vreme. 

Valda sam ovo smisleno napisao. :D

Link to comment
Share on other sites

To je prosto toliko logicno da je nemoguce da ne rade slicno ili isto. Proces selekcije i regrutacije u velikim firmama u srbiji je slican, jer ga rade slicni ljudi, slicnog obrazovanja, a ta sama filozofija dolazi iz jurope jelte sto je i najznacajnije. Ovo je uslovno receno, ali vazi za velike firme kojih ima dosta. Kada kazem velike, to ce pre svega biti neki ogranci internacionalnih firmi, mada u poslednje vreme i nativno srpske firme preuzimaju ovaj model.

Sto se tice lika koji je se pozalio i pitao sta i kako, ja cu to manje ili vise nacrtati. Preskacem gomilu podkoraka jer me mrzi, a ionako sam nestruktuiran i lenj.  :)

Firma objavi oglas, ljudi prodju do zadnjeg kruga i recimo da ima 4 kandidata u finalnom krugu. Te kandidate vidi direktni nadredjeni sa HR-om uglavnom. Oni biraju od njih 4 jednog kandidata. 

Sad, njima se svidjaju 2 kandidata, ali moraju jednog da izaberu i tu postaju vazne sitnice. Ova dvojicajesu favoriti, ali svakako se odlucuju za jednog.  Ovaj drugi izduva, iako je bio favorit. Jos budu glupi pa mu kazu lol. 

Posle ostaju izvestaji sa intervjua i ti mozes vrlo lako da pozoves nekoga ko je ostavio dobar utisak i bio medju favoritima direktno na ponudu. Jer bi ti njemu i ovako dao ponudu da nije bilo onog prvog kandidata,

Ovako se ponasas zato sto ti je mnogo sporo da ponovo objavljujes oglas, prikupljas prijave, radis skrining, radis prvi krug, drugi krug (mozda i neki test izmedju)... Ovako samo pozoves nekoga iz prethodne selekcije i zdravo djaci.

Veruj mi da ce se ovako ponasati svako normalan ko radi regrutaciju.  

Pisao sam u dahu, tako da oprostite za greske tu i tamo. ::P

 

A ne samo sto je logicno, nego sto znam bar 4 osobe koje rade u HR-u i bas rade regrutaciju. Sve rade u razlicitim firmama, i svuda je slicno ili isto. Da, sve su firme poreklom iz drugih zemalja i ovde muzu jeftinu, sasvim dobru radnu snagu. Edit off. :)

Edited by samur
Link to comment
Share on other sites

verovatno cu se sloziti sa tobom na osnovu pod a) licnog isustva.

Mene kad su intervjuisali za cisko, rekli su mi da su nasli boljeg kandidata za poziciju za koju sam se prijavio, ali da sacekam mesec dva, i iako sam ja mislo jea right, cim se otvorila nova pozicija za koju su mislili da ja odgovoram, odma su me zvali i primili.

A i u bivsoj firmi u bgd je dosta takvih slucajeva bilo

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Tako je, posle svakog intervjua ostaje profil/zapis/izvestaj stagod u nekom excelu. Prosto ostajes u bazi i moze da se desi i da te cimnu posle duzeg vremena, pogotovo ako imas specificna znanja i tvoju poziciju je tesko zatvoriti. 

I moze da se desi da si konkurisao za jednu poziciju ali tvoje kompetence ti daju mogucnost da radis na drugoj poziciji i oni ti ponude posao.

 

Link to comment
Share on other sites

Ma realno kontam da je bio neko sa iskustvom iz logistike posle mene,Lagano,ima tu sigurno jos pozicija.Koliko sam razumeo njima konstantno trebaju ljudi koji znaju nemacki jezik.Tako da lagano,ali je ovaj je realno ispao smrda..Manje vise kapiram taj korporacijski fazon..Ti si samo broj u moru brojeva

Link to comment
Share on other sites

Pre ce biti da je zaposlen buraz id picke shto je jebe tip iz hr-a :)

Koji ti je bio nick pre? Smem da pogodim? Da nije kova? Pusti pm :D i shta se desilo sa poparom? Jel postao vec mad genius milioner? Uvek mi je tako delovalo da ce se desiti sa njim...

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Da, kova je stinze. :) Poslao PM. 

Ontopic - pa vidi, ti rece da znas nemacki na tom levelu 6 u berlitzu. Meni to nista ne znaci. Bilo bi bolje da svi koriste istu skalu, kao sto je ona evropska sa A, B i C nivoom. Da, zove se  The Common European Framework of Reference for Languages. Ako si na C nivou, mozes da apliciras komotno na sve pozicije koje zahtevaju odlicno poznavanje, nalik maternjem nivou. 

Ti sa znanjem nemackog ne bi trebalo da brines, jos ako imas neko relevantno iskustvo na poziciji za koji apliciras sigurno ides do samog kraja. Cim ulazis u finalni krug kod jednih, trebalo bi (najverovatnije) da doguras i kod ostalih daleko. Samo je pitanje kakva je pozicija (koliko ti odgovara) i kakva je konkurencija.

A taj lik iz logistike sto ti je rekao da si favorit, jel on tamo zaposleni ili neki HR/Menadzer koji vodi tu selekciju? Ako je samo neki zaposleni u logistici, onda nema sta da se ljutis na firmu. :) lik ti je dao inside info, nista vise. Drugo je ako si dobio od neke "zvanicne" pozicije info da si favorit. To je retardirano po svim osnovama.

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je on team leader ili tako nesto. NCR prepusta Trizmi deo posla sto se tice regrutovanja,kod njih imas samo finalni razgovor,Sto se tice nemackog,tu sam i vise nego dobar.Pored tog berlitz testa imam i polozen gete sertifikat(to je B2 nivo).Radio sam vec za neke firme koje se bave korisnickom podrskom,al mi se cini da je kod NCR bolja kinta,nista spec ali bolja i da mozda i imas neki prostor za napredak.

Link to comment
Share on other sites

Nemoj se nervirash kad ti kazem. Ubrzo ce oni tebe opet zvati. Samo je sad morao da upadne mladji buraz od picke koju jebe lik iz hr koji je vodio tvoj proces regrutacije. A mozda je i ne jebe, mozda mu je sami izdrkala za uslugu, znam da se deshavalo :P

P.s.

Kovo javi se kakve si protiv-usluge ti naplacivao :D

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...