Jump to content

RUR automobil godine za 2014 - Maserati Ghibli


dovlagsi

Recommended Posts

Maserati Ghibli je prejeben automobil koji najverovatnije nećemo viđati u Srbiji, mada ga je moguće poručiti u Fiat Automobili Srbija. Mogu misliti koliko naplaćuju… Konkurent veličini automobila poput BMW Serije 5 ili Merc E-klase, spaja karoseriju kupea i praktičnost sedana u jedno. U ovim gabaritima, realno nema konkurenciju. U ponudi je i dizel motor, ali moraš biti mentolčina da kupiš Maseratija sa Fijatovim dizel motorom. Prava mera je 3,0 benzinac u standardnoj (330 KS) ili "S" varijanti (410 KS). Oba su turbo i oba su vrh. Oko 75.000 realno košta Ghibli da valja sa valjanom opremom.

 

Jedinstven auto, koji je zasluženo poneo titulu RUR automobila godine 2014. Nosi ujedno i prestižnu titulu "Dovlamobila", zajedno sa modelima: Jaguar XE S, Saab 9-3 SS Aero XWD, Lancia Delta HF Integrale EVO2, Citroen CX GTI, Porsche Macan S, Dodge Challenger V8 Hellcat, Marussia B2, Tesla Model S i Merc C63 AMG. 

  • Upvote (+1) 2

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

pa kad može Citroen, može i Macan!

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Zašto macan lol

Zato sto je to jedini sportski automobil koji moze da se vozi na losijim putevima, poput nasih. Jedini pravi SUV ikada napravljen zapravo. Odlican je. Cak ti i ne treba "Turbo" model, dovoljan je i "S". Imai da se kupi u nas: http://m.weltauto.rs/weltauto/rs/LIST/M!sr!!!!l!!!/WA/ID%7C1030001007%7CPorsche_Macan_S/detail.htm?src=list_div_list_all.html#content

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Zato sto je to jedini sportski automobil koji moze da se vozi na losijim putevima, poput nasih.

Kapiram ti logiku, ali mislim da ima dosta WRX-ova koji bi imali da kažu nešto povodom ove rečenice :D

Link to comment
Share on other sites

Zato što misliš da je macanu lakše kad udari u rupu jer je suv nego autu koji je pravljen za reli?

wrx ili wrx sti koji možeš kupiti u salonu nisu baš za reli, tvrdi su strasno, gume niskoprofilne, strada felna.

definitivno je lakše macanu kada udari u rupu, makar tako izgleda/zvuči. :)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

prekompleksaški je, potpuno disproporcijalan za bilo koju kategoriju vozila, funkcionalno ne briljira ni u jednom segmentu (sportski auto, kupe, SUV, terenac, sta je već?).

neverovatno je pak koliko se prodaje, da li je to zaista isključivo zbog žena? da li su inženjeri zapravo "uboli" tu neku nit u dizajnu i fizičkoj pojavi X6-ice koja se ženama toliko dopada? :)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio fasciniran kad sam pre neki dan uzivo video X4 na ulici, isao je iza mene i vidim neki noviji BMW farovi, ali sam u startu pomislio da je novi X6, i kao izadje ispred mene u Jurija Gagarina i gledam, da kao to je X6... Ali nesto mi kao ne valja i tek onda skontam da pise X4 i da je zapravo malo manji, inace ne bih uopste skapirao da je drugi auto. Cim se toliko prodaje da prave i manje verzije (za zene? :) istog takvog blesavog koncepta znaci da su nesto do jaja uboli. 

 

Edit: LOL za Macan oglas  [roflmao]

 

macan.jpg

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

neverovatno je pak koliko se prodaje, da li je to zaista isključivo zbog žena? da li su inženjeri zapravo "uboli" tu neku nit u dizajnu i fizičkoj pojavi X6-ice koja se ženama toliko dopada? :)

nije sigurno zbog zena, prosto se ljudima svidja. jeste lozacki auto. ne znam, nikada nisam bila u fazonu da mibse svidjaju lozacki i popularni automobili, kao npr sto su se svi lozili na sivik ili kajen, ali eto ovaj mi se bas svidja jos lad sam ga prvi put videla i kad nisam imala pojma koji je model

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...