Jump to content

Destiny probio 500 miliona dolara već prvog dana u prodaji!


rur_bot

Recommended Posts

Da je pravljenje igara vrlo unosan posao pokazuje primer Activisiona i njihovog “čeda” igre Destiny.

Kompanija Activision Blizzard objavila je da su od igre Destiny već inkasirali preko pola milijarde dolara i time pokrili budžet igre koji je iznosio okruglo 500 miliona dolara. Cifra je sama po sebi impresivna, ali postaje još impresivnija ako znate da je u pitanju “day one” prodaja. Retko koja igra je doživela takav uspeh da je svojim izdavačima i developerima pokrila troškove odmah pošto se pojavila na rafovima.

Naravno, u Activision Blizzardu zadovoljno trljaju ruke, a kako i ne bi kad je gotovo sigurno da će prihod od prodaje probiti milijardu dolara?

http://klanrur.rs/2014/09/11/destiny-probio-500-miliona-dolara/' send='true' layout='button_count' show_faces='true' width='450' height='65' action='like' colorscheme='light' font='lucida grande'>

Pročitajte na sajtu!

group-rur.png
Link to comment
Share on other sites

Ali igra nije opste ono sto je reklamirano. Za Titanfall si makar znao sta je i to su izbacili, to je bilo to. Ovo je reklamirano kao MMO sto nema pojma da je, mozda u nekom tumacenju istog, vernije je da kazes da je CO-OP igra. Na trzistu najblize joj je Warframe po nacinu izvedbe. A imas i Boarderlands fransizu koja je bas taj co-op vibe.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam da li je neko od vas igrao ovo uopste, ja jesam


Probao sam ona dva dana sto su bila free u beti, i pravo da vam kazem namunjeno je to debelo, i lepo izgleda i sve, ali brate igra nije NISTA POSEBNO


Kvestovi su tipicni ono idi ubi pet ovih i 10 ovih, nista posebno zanimljivo, story i nije nesto, nisam nesto previse impresioniran bas. 

Ne kontam zasto bi bas svi pohrlili da uzmu ovu igru kad apsolutno nista spektakularno ne donosi, sasvim neki prosek

Eto sta marketing i hajp radi...


Mada mozda i gresim, mozda tek kasnije bude zanimljivija, nem pojma... Videcu kako prodju rivjuovi kasnije malo.

Link to comment
Share on other sites

Pa to i mi rekosmo, nista posebno ili nista sto vec nemas negde drugde. A garantujem da nisam jedini kad kazem da nije tako reklamirano. Mozda na kasnijim nivoima ovo se otvori ili posle nekog DLC-a ali ovo je bas klaustrofobicno u odnosu na moju zamisao.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Mada mozda i gresim, mozda tek kasnije bude zanimljivija, nem pojma... Videcu kako prodju rivjuovi kasnije malo.

Ako pogledas po netu ni na jednom vecem sajtu nema zvaničnih reviewova (samo komentari igraca), kazu da je Activision udario ban :) Realno je igra mogla da vec odavno ima neki bar "first impression", ali čekaju da je prvo prodaju na osnovu hypea.

Ja sam probao vrlo malo ovamo na promociji i bas nista spec, ok nisam ulazio mnogo u taj MMO aspekt, ali na osnovu onoga sto sam skontao nista posebno, malo visi nivo glupog FPS-a.

Inace Brue ja ne znam da li je oni uopste i planiraju za PC, pogotovu ako treba da budu zajednicki serveri.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ма направиће је и за суву дреновину ако треба.

 

Иначе, не тангира ме много. У бити, да - одиграо сам Borderlands (и то доста касније у односу кад је изашла... други део), и једино ме је држало то око ајтема... и што ми се тренутно ништа није играло. За овај Destiny чисто сумњам да могу да се поклопе ствари па да је макар и пробам. Некако ми не изгледа обећавајуће, тј читаву ту варијанту F/T/PS+MMO (условно речено) не разумем, а први пут сам се са тим сусрео са Hellgate-ом, пре брдо година (тривиа: то је чак и Коле играо). У ствари не разумем у смислу да сад као имаш нпр један ММО свет и идеш около и напуцаваш се а-ла-CS/BF

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Boze kakva cifra! Cale mi je pre par dana pustao trailer za ovo, uz neku pricu da je dosta ulozeno u ovu igricu, mozda je cak rekao i "najvise do sada", mozda ne zna sta prica, ali u svakom slucaju gledanje trailer-a me uopste nije kupilo sta vise rekao sam mu da ugasi na pola klipa. Sad citam ovo i prosto me zanima sto su to ljudi videli u ovoj igri u odnosu na neke druge koje su po mom misljenju mnogo kvalitetnije. Kao sto je neko vec rekao, vec vidjeno.

Link to comment
Share on other sites

Odigrao oko 20-25 sati igre. Odradio sam ceo "single player" story i sve group misije (kojih ima btw 6 - i to samo na PS4, jer je jedna misija PS4 eksluziva). Ima opis kod Angry Joe-a na forumu. Opis je potpuno tacan. Dao mu je 6/10 i to je sasvim korektna ocena. I Escapist je dao 60 ocenu i to je tacna ocena. Ovo je jedan grind epskih razmera u kom cela gameplay mehanika se svodi na nisanjenje u čontaru retardiranih NPC neprijatelja. Nikad nisam igrao FPS na konzolama (jesam mnogo na PC-u) i u pošetku je bilo uzbudljivo. Zadnja planeta, Mars, je još i najinteresantnija ispala što se tiče misija i level dizajna. Ali, kad te prođe to inicijalno uzbuđenje shvatiš da je ovo jedna veoma prosečna igra u kojoj je nesposobnost game designer-a da kreiraju nešto specijalno maskirana visokim produkcionim vrednostima i štelovanjem igre tako da mora mnogo vremena da se utroši na repetativne zadatke da bi se "došlo na vrh" (iliti - najgori Korejski grind). Sve sam čekao taj wow momenat gde ću da vidim kako je Bungie napravio nešto izvanredno i specijalno ali sam sinoć, posle šestočasovne sesije u group contentu (ti njihovi kvazi dungeon-i zvani Strikes i malo PvP) shvatio da je igra go kurac. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...