Jump to content

Polomljen ekran na N4


Doca

Recommended Posts

polomio sam ekran na n4. dakle naprsao je, sve se vidi ali ne radi mi touch uopšte tako da kontam da sve mora da se menja (a možda bi inače i moralo, ne znam da li su slepljeni delovi na nexusu).

 

Sve u svemu dajte neku preporuku gde da odradim to, ako je neko već imao sličnih problema...

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Cini Nickwooda, on je bas urnisao ekran na Nexusu 5 i super su mu odradili a koliko sam skontao nije bilo nesto preterano skupo. Pazi samo ima neka fora da ti uvaljaju ekran koji nema dovoljno multi-touch pointa ili tako nesto, znam da su posle menjanja nesto testirali s 10 prstiju i da je radilo, a valjda ima nekih ekrana kad to zamene ne radi kako treba. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Meni su menjali ceo prednji panel na N4 u Mobis-u (Ovlasceni LG servis), e sad, bio je pod garancijom tako da nisam nista platio. Odlicno su odradili, i zamenili su komplet sa sve lajsnom, tako da sam se resio i ogrebotinica koje su vremenom nastale.. Uzmi gugluj, ili cu ti ja vec iskopati broj telefona..

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Pa ne, prvo je poceo da vileni sam od sebe(znaci kao da neko pritiska non stop po ekranu i to sa 40 prstiju) i onda je potpuno otkazao donji deo ekrana(tamo gde je navigacija), prikazuje sliku ali ne registruje dodire. S tim da mi nije ispao, vec sam od sebe..

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Doco, ako sam ja sam promenio staklo, možeš i ti! (Ofc, šala, ja sam bog za elektroniku i kompjutere)

 

Dakle ako je preskupo u servisu, nađeš deo preko neta i sam promeniš. Ako ne možeš da čekaš toliko, onda neki dobar servis 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

I ja imam isti prolem, s tim sto imam i screen lock sifru pa kad ga ubodem na komp ne vidim sdkarticu dok se ne otkljuca.

 

Enivej gledao sam i cene po netu idu od 30e do 80e fazon i to je 80e lik skinuo sa original n4 i prodaje, a ove 30e su kontam kinezi i nisam pametan koji da uzmem.

U zvanicnom servisu mi rekose da je 15k din.

 

Drugar je za htc uzeo bio tu kinesku i ispostavilo se da staklo uopste nije kapacitivno nego je obicno staklo sa kapacitivnom folijom i kada se ona odlepila prestao je da radi touch ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Doco, ako sam ja sam promenio staklo, možeš i ti! (Ofc, šala, ja sam bog za elektroniku i kompjutere)

 

Dakle ako je preskupo u servisu, nađeš deo preko neta i sam promeniš. Ako ne možeš da čekaš toliko, onda neki dobar servis 

 

nije teško promeniti ali mislim da mi se ne isplati da se igram sam sa tim jer nije kao da mogu da nabavim ekran za 20e :D

 

u servisu mi traže 90e za nov original lg ekran, ili nešto manje za kineski. pritom će mi verovatno dati i neki popust na preporuku tako da kontam da ću tamo na kraju...

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

U kom servisu je 90e original lg ekran?


Pa nijedno staklo nije kapacitivno, to su sve touch paneli ili touch folije preko ekrana, jedino što su neke kvalitetne a neke nisu

 

Ok onda touch panel vs kineska folija i ja koji na ebay-u ne vidim razliku i mogu da platim istu stvar 30 i 80e.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

neki servis u jerkoviću, zaboravih naziv. eksplicitno sam ga pitao da li je to lg original ekran i lik je potvrdio tako da jebem li ga.

a isto veče kad mi je prsao ekran sam blejao sa ortakom koji je skoro menjao svoj (isto n4) i kaže da je platio 90e tako da je to trenutna cena svuda izgleda.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Meni poznanik koji je isto overio ekran na n4 rece da su mu u zvanicnom servisu rekli 15k, a meni su u viktor mob-u rekli 125e. A cini mi se da mi neko rece da je 80e staklo+digitizer tako da je 90e veoma moguce nego se ovi ugradjuju vise.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.com/Replace-DISPLAY-Screen-Digitizer-Optimus/dp/B00BIZMX38

 

ovo je verovatno kinesko


ali ja sam isto tako nešto metnuo na n2 i nije bilo razlike. Mada moguće što ja jedva i dva prsta kontrolišem, pa mi je 10 way multitouch screen ko gataka

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...