Jump to content

Guardians of the Galaxy


Recommended Posts

Najčešće je zbog drugačije kolorne temperature, osvetljenja i kontrasta, naročito ako držiš "movie" (i slično) profil na TV-u. HDTV signal koji se emituje preko digitalne televizije je jedva nešto boljeg kvaliteta od yify ripova (i daleko od Blurayeva), nisu džabe napravljeni ti profili.

Link to comment
Share on other sites

inače medju starijima je uvreženo mišljenje da je na tv "razmuljaniji pixel" pa je zato i smooth.

 

Inače na plazma tv jako dobro izgleda ono što je na monitoru loše

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Razmuljaniji jeste na katodašu (jer tamo ni ne postoje pikseli) i plazmi (koja nema kvadratne piksele, pa po horizontali nikad nemaš mapiranje jedan na jedan), na LCD-u nije, pa od tipa panela, osvetljenja i stvarne kolorne dubine zavisi uspešnost maskiranja artefakata pri niskom bitrejtu. Btw na kompjuterskim monitorima LCD paneli uglavnom prikazuju 6 bita po boji odnosno 18-bitnu paletu (tj. na ekranu ne dobijete onih 24 bita što namestite u Windowsu), za LCD televizore ne znam ali kontam da iole pristojni modeli mogu da isteraju pravih 24 bita, a skuplji i 30.

Link to comment
Share on other sites

Lol, ja isto, mada mi je ovaj odličan baš zato što i ima mentaliet stripa u potpunosti (Rakun sa bazukom, drvo koje hoda i sl., omaž 80-im), za razliku od ostalilh superheroja koji sve nešto moraju da budu ozbiljni i mračni i realistični.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

hvala vudu sto me zapravo podstakao na razmisljanje

 

p.s. poslednji off hd tv signal koji sbb pruza na mom lg led tvu izgleda jebeno predrkano, ne znam da li je bolji dozivljaj od yifia jer prosto nema uporedivog matirjala (supeakcione scene eksplozije ovo ono, ai tv realno slabo gledam )

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

U stvari kad kažeš da upoređuješ filmove na kompjuteru i televizoru, je l misliš na to da izbaciš HDMI kabl s kompjutera na TV, ili puštaš filmove preko USB fleša ili diska direktno na TV-u?
Jer u ovom drugom slučaju, pored boja i osvetljenja ulogu igra i ko zna kakvo postprocesiranje u televizorovom dekoderu, u tom slučaju mogu da ispeglaju sliku kako god hoće u zavisnosti od karakteristika samog ekrana.

Link to comment
Share on other sites

одгледао...

 

можда је помало превише дечји, али ако га прихватимо тако, онда је сасвим пристојно остварење.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...