Jump to content

Njuz (nije njuz)


Recommended Posts

Kakva prava i pravna država! Hoćeš 50e da daš, nema bato odma' u aps!

Осумњичени Х. Н. Г. (1970) је полицијским службеницима граничне полиције, приликом контроле испред комплекса Аеродрома "Константин Велики" у Нишу, дао 100 евра како га не би процесуирали за учињени прекршај из Закона о безбедности саобраћаја на путевима.

У другом случају, такође приликом контроле на паркинг простору комплекса аеродрома у Нишу, осумњичени А. Ш. (1963) је полицијским службеницима дао 50 евра како не би прегледали возило, путнике и пртљаг.

Обојици осумњичених је одређено задржавање до 48 часова и они ће, уз кривичне пријаве, бити спроведени надлежном тужилаштву.

Link to comment
Share on other sites

Ovo se radi odavno. Samo stave, bolja, super... ili kako vec, cena. To rade i ovi sto prodaju tehniku, pogotvo pred praznike ili slicno, kad narod masovnno kupuje. Stave, pravu, neumanjenu cenu, a pored stave prekrizenu,staru cenu, uvecanu za navodni popust.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, daniiL said:

Ovo se radi odavno. Samo stave, bolja, super... ili kako vec, cena. To rade i ovi sto prodaju tehniku, pogotvo pred praznike ili slicno, kad narod masovnno kupuje. Stave, pravu, neumanjenu cenu, a pored stave prekrizenu,staru cenu, uvecanu za navodni popust.

Slažem se, ali ovo je valjda ta akcija vlade gde su, navodno, snižene cene određenih proizvoda. A na snimku vidimo praktičan primer Potemkinovih sela.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, cali said:

Najbolje od svega je što su Konzum i Idea isti vlasnik, a cena u Srbiji 400% viša.

pošto je kačkavalj generalno stvar koju sam redovno kupovao, baš sam pratio taj "lagani" skok cena za po 100 dinara svakog meseca, i nije mi bilo jasno odakle to sve, ali eto, sad je malo jasnije. paladin je do pre godinu dana (tj. malo više) bio prosečno 1000din kilo i onda je samo krenulo.

bukvalno smo sa cenama u ravni sa ostatkom zapadne evrope.

ono što mene zanima je šta su razlozi što u okruženjiu nije tako. ne mogu da kažem da su baš bastioni demokratije crna gora i bosna, u odnosu na nas, jedino ako tamo nema ne znam kakva jača konkurencija.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

ono što mene zanima je šta su razlozi što u okruženjiu nije tako. ne mogu da kažem da su baš bastioni demokratije crna gora i bosna, u odnosu na nas, jedino ako tamo nema ne znam kakva jača konkurencija.

Misliš zašto vlasti u okruženju ne jebu svoj narod kao što naša jebe nas?

  • Haha (+1) 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AlexG said:

Misliš zašto vlasti u okruženju ne jebu svoj narod kao što naša jebe nas?

pa da, jer ne bih baš rekao da smo toliko drugačiji od ostalih 🙂 da li stvarno ima razlike između av i mila, dodika, izetbegovića i tako to? meni deluje da je sve to ista fela 🙂 jedino ako se "ne plaše naroda" pa ne rade to, što mi je sumnjiv scenario, ali onda smo opet mi krivi! (nije sloba kriv...). alternativa je veća konkurencija, što nije isključeno - makar na primeru CG koja je prvenstveno uvozna država, ko zna ko tu sve plasira proizvode, verovatno je slično i sa BiH.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam prestao da jedem kackavalj od kako su eksplodirali sa cenama, ali pratim zanetti pekorino/parmezan/p.redjano zbog italijanske hrane koju jedem. Kupujem u maloprodaji tamo u kralja milana gde su cene bile pristojne. Pekorino bio fazon 450 (sad je 860), parmezan 500 (sada 680) a p.Redjano 680 (sada 830) za trougao od 200g.

 

Bio u skoplju krajem avgusta i sokirao se kad sam video da su pekorino i p.redjano 500 i 700 sto je 60% odnosno 20% jeftinije nego kod nas. Da prica bude jos tuznija pakovanja su im 50g veca od nasih, 250 naspram 200 grama. Tacno kad budem isao u nabavku za boli glava pastu ide sverc iz skoplja preko pristine za BG! 

Ono sto mi je bilo bas neverovatno je da je Vero koji je ovde najskuplja prodavnica, tamo jeftinija toliko... 

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, FATA said:

Ja sam prestao da jedem kackavalj od kako su eksplodirali sa cenama, ali pratim zanetti pekorino/parmezan/p.redjano zbog italijanske hrane koju jedem. Kupujem u maloprodaji tamo u kralja milana gde su cene bile pristojne. Pekorino bio fazon 450 (sad je 860), parmezan 500 (sada 680) a p.Redjano 680 (sada 830) za trougao od 200g.

 

Bio u skoplju krajem avgusta i sokirao se kad sam video da su pekorino i p.redjano 500 i 700 sto je 60% odnosno 20% jeftinije nego kod nas. Da prica bude jos tuznija pakovanja su im 50g veca od nasih, 250 naspram 200 grama. Tacno kad budem isao u nabavku za boli glava pastu ide sverc iz skoplja preko pristine za BG! 

Ono sto mi je bilo bas neverovatno je da je Vero koji je ovde najskuplja prodavnica, tamo jeftinija toliko... 

a da je stvar gora, manje tržište (makedonija, crna gora) gde bi pomislio da će biti skuplje jer nema "količne" ima niže cene nego kod nas. znači uvoz za 500k crnogoraca je jeftiniji nego 7 miliona srba 🙂 

što se maloprodaja tiče, nema ih toliko više u makedoniji (kao brendova), koliko očigledno ima veće ponude među dobavljačima.

28 minutes ago, AlexG said:

Jbg, jebu gde mogu izgleda.

kao i svi! :))

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

D. G. T. O. (25) student iz Gvineje Bisalo koji je, juče dva sata nakon ponoći u Studenskom domu u Beogradu, kuhinjskim nožem izbo dvadesettrogodišnjeg državljanina Kraljevine Esvatini danas će biti saslušan u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu zbog pokušaja ubistva.


Kako "Telegraf.rs" saznaje, on je cimera napao u sobi i to nakon kraće rasprave oko klima uređaja.

Have A Great Day GIF by Gutrectomy

Link to comment
Share on other sites

Ево, ја не знам:

https://www.espreso.co.rs/vesti/hronika/1378967/suboticani-koristili-meso-sa-stocnog-groblja-za-ljudsku-ishranu

"Protiv D. P. i B. S. podneta je krivična prijava zbog krivičnog dela proizvodnja i stavljanje u promet škodljivih proizvoda iz čl. 256 st. 2 Krivičnog zakonika. Na teret im se stavlja da su poslednjih četiri, pet godina sa stočnog groblja u Subotici odnosili meso uginulih životinja i koristili za ljudsku ishranu, bez izvršenog pregleda, a najverovatnije isto i dalje prodavali", kaže Livija Panić Miletić, tužilac OJT u Subotici.

Какву казну, шта изрећи овим хуманоидима? Ево ја не знам...

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...