Jump to content

Monitor


Dule_smor

Recommended Posts

pa realno ni ne treba mu ultrasharp, kad kod njega slika nikad neće biti sharp, naprotiv - sve će videti duplo!

aeahaeahehahehe idemo pijani dule fore

edit: a šta ako uzme dual monitore? :o :o :o :o

Edited by Mrzitelj
Link to comment
Share on other sites

upamti, jer certvoroduplo je 4x2=osmostruko! ;oP

 

inace razlika izmedju velicine panela dva pomenuta della (zomg rima)

http://www.displaywars.com/23,8-inch-16x9-vs-24-inch-16x10

 

nije mi jasno kako je nekom 16:10 toliko imba da je bolje i od kvaliteta slike i od svega ostalog sa strane...no dobro, i ja imam 16:10 pa mi je to kao normalno...da imam 16:9 mozda bih kapirao kako je losije i da mi fali tih 120 piksela vertikale =o)

Link to comment
Share on other sites

Warcraft 3, recimo, barem meni lično, je super pregledan za igranje na 22" 1680x1050, dok sam jednom kod ortaka probao da igram na 21.5" 1920x1080, i nisam video ništa :-) Eto jedan mali primer gde ima razlike...

 

Edit - Generalno, svi programi koje imaju visoke top-bottom barove će bit imnogo pregledniji na 16:10 - Office sa tabovima, browser sa uključenim firebugom ili sličlnim alatom u dnu prozora, warcraft:-) I to ako možeš da priuštiš razliku u ceni, a ako ne možeš, ili ti ne treba tih 120px, uštedi uzimanjem 16:9 za filmove, novije igre i tako to.

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

btw, jedno mozda glupo pianje, bas pricam sa vuduom...jel ovaj dell 2414 full hd samo zato sto je 1080p, dell 2412 nije jer je 1200...to mi je nelogicno, a i mislio sam da to nema veze samo sa rezolucijom...i kako to da ovaj moj krs lg1953 ima vreme odziva od 5ms, a ovaj fensi dell 24 inca cak 8ms

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

btw, jedno mozda glupo pianje, bas pricam sa vuduom...jel ovaj dell 2414 full hd samo zato sto je 1080p, dell 2412 nije jer je 1200...to mi je nelogicno, a i mislio sam da to nema veze samo sa rezolucijom...i kako to da ovaj moj krs lg1953 ima vreme odziva od 5ms, a ovaj fensi dell 24 inca cak 8ms

 

:|

 

Taj 1920x1200 ima vecu rezoluciju od fullhd (1920x1080) sto moze biti samo plus.

 

Odziv je veci jer je drugaciji tip panela ali je zato slika mnogo bolja, boje su bolje itd itd.

Edited by mohican
  • Upvote (+1) 1

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

moram jos malo da smaram:)...citam nesto ove komentare i kukaju ljudi dosta na u2412m...ajde ovo za hdmi kabl kapiram da je nebitno kad moze lepo da se poveze pre dvi kabla...al sto kukaju toliko na mrtve piksele, nemoguce da se bas toliko cesto javljaju?

 

http://www.itsvet.com/proizvod/dell-u2412m/comp_comp_monitor/177/2920

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ignorisi te komentare. Tu pisu kurta i murta na stranu sto je dobar deo fejk (hvaljenje zarad bolje prodaje i sl).

Citaj strane review-ove i onda ih uporedi sa onim sto cujes od korisnika pa napravi zakljucak.

Nigde je nema glasine su tačne,

snaš'o sam se najzad, džaba ni da čačne

Meni želja, ortak hvali svoje seno

A šta ću, volim zeleno !

Link to comment
Share on other sites

Ok, znam da ce me Vudu prebiti, a Mohi mi reci da sam glup, ali moram samo jos nesto da pitam. Danas mi ovaj pajser u winwin radnji rece da je garancija na 3 mrva piksela (iako coka rece da je 0)...al nebitno to, nego kaze kao garancija je samo aku su grupisana 3 mrtva piksela, ako su na razlicitim mestima na ekranu onda ne vazi...jel to zaista tako funkcionise ili on lupeta

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ok, znam da ce me Vudu prebiti, a Mohi mi reci da sam glup, ali moram samo jos nesto da pitam. Danas mi ovaj pajser u winwin radnji rece da je garancija na 3 mrva piksela (iako coka rece da je 0)...al nebitno to, nego kaze kao garancija je samo aku su grupisana 3 mrtva piksela, ako su na razlicitim mestima na ekranu onda ne vazi...jel to zaista tako funkcionise ili on lupeta

Coka je rekao da je 0 u Gigatronu. Citaj sa razumevanjem, pijani covece :D

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...