Jump to content

Monitor


Dule_smor

Recommended Posts

Ja sam se napalio, baš sam se napalio na ovakvo nešto, i uzeo bih dosad, ali sad trebaju podovi u kući i slično :-) Ne mora u WinWinu, naravno, to sam sam random tamo našao. Ima sličnih Dell-ovih modela još, ima i skuplja verzija od 27" sa 1920x1200 rezolucijom.

 

http://www.winwin.rs/pc-periferije-monitori/monitori/monitori/monitor-23-8-dell-p2414h-led-ah-ips-fullhd-dvi-d-dp-4xusb-ha-pivot-swivel-1179275.html

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

oh hai

2c od coveka koji je prezadovoljan svojim U2412M-om (i ne nameravam da ga menjam dok ne umre)

ovaj monitor je skoro 3 godine bio best buy 24ka u srbiji 

vise nije

sada je to U2414H  - cena je efektivno ista, ali ima bolju konektivnost (2412 ima dvi-d, NEMA hdmi i ima usb 2.0 hab sa strane, 2414 ima 2 hdmi-ja, mini dvi, usb 3.0 hab i audio izlaz za zvucnike, ) takodje raspolozivost novog monitora je veca jer se stari gubi iz ponude, vise se ne proizvodi pa ako se uvozi i dalje to su sa praznjenja lagera

 

razlog za pivot nisu samo arkade, fliperi, ili besno citanje magazina i stripova (which is awesome! ;o))

 

glavni razlog su multi screen setupi kad osoba oce da slozi pivotovane monitore i dobije rezoluciju od 3600x1920 u dijagonali od 48 inča (2414 upravo zato ima mnogo tanji ram monitora nego raniji modeli da budu manji ispusti u slici kod slaganja vise monitora)

 

jedini razlozi da se ne kupi ovaj monitor su

a) da nemate tih ~25k din ili

b) imate toliko besnu masinu i para da vam je 1920x1200X24' premalo pa ocete nesto vece i besnije, al onda ne biste na ruru pitali za monuitor =o)

 

ovo je mozda bilo vise od 2 centa, al boze moj, skriboman....

Link to comment
Share on other sites

plus 2414h navodno ima noviji IPS panel, ako je verovati internetu

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

glavni razlog su multi screen setupi kad osoba oce da slozi pivotovane monitore i dobije rezoluciju od 3600x1920 u dijagonali od 48 inča (2414 upravo zato ima mnogo tanji ram monitora nego raniji modeli da budu manji ispusti u slici kod slaganja vise monitora)

 

Dule da kupi odmah ovako:

 

DU2414H_l.jpg

 

Verujem da se najvise primeti razlika u rezoluciji, tj odnosu, stariji je 16:10, dok je noviji ovo sto kaze Shekk 16:9, tj 1920x1200 naspram 1920x1080.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...