Jump to content

СЛУЧАЈ ОБРЕНОВАЦ


Recommended Posts

To je tekst sa nspm, i da, odličan je.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Prema njenim rečima, standardi u Srbiji se dosta razlikuju od standarda na koje se pozivaju stručnjaci koji su analizirali tekst.

"Mi smo daleko ispod standarda Oksforda i Kembridža. Setite se, imali smo izolaciju, nismo imali knjige, literaturu i ti standardi su nažalost pali. I zato mislim da nije primereno govoriti da je vrlo loš rad", rekla je Snežana Đordjević.

Ahahaha - "vama je to sada smesno ali ja sam to tad morala da uradim". Koje proseravanje - nismo imali knjige i literaturu zbog izolacije od pre 20 godina.

Link to comment
Share on other sites

To je i meni bilo najcrnje u celom tekstu, realno nisam bas ni ocekivao da je on sam pisao svoj doktorat, a i da ga je pisao ne bi ga radio na Megatrendu. Ali da neko ko je profesor s fakulteta izjavi da danas nije moguce doci do literature zbog ranije izolacije, ne mogu stvarno da verujem. Da ne pominjemo neki tamo internet... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam ovaj link. Ne verujem da je u pitanju plagijat. Prema tim likovima sa Pescanika, autor je na par mesta parafrazirao neke tekstove (bez citiranja) i to je sve. Ako ne gresim, ovo je dozvoljeno. Takodje navode da autor nije objasnio kako ce metode biti koriscene. Takva vrsta greske se svakako ne moze nazivati plagijatom. Takodje nigde nije naveden nijedan primer "doslovnog kopiranja iz tudjih radova" kao sto se tvrdi u tekstu. 

  • Downvote (-1) 7
Link to comment
Share on other sites

to ne menja stvar da je rad verovatno sranje kao i svi ti izmisljeni doktorati na privatnim fakultetima

 

Ma nisam ni rekao da rad qrcu valja, nego da su dokazi veoma jadni da bi se tvrdilo da je u pitanju plagijat. U celom radu su nasli nekih desetak sumnjivih recenica i to je to. Pa nije on parafrazirao ceo rad, nego samo tih nekoliko recenica, velika pa stvar jbt. Na drzavnim fakultetima imas knjige gde su cela poglavlja plagijati inostranih knjiga, sa sve grafikonima, bez ikakvog citiranja, a ovde se uhvatili za par recenica...

Link to comment
Share on other sites

Ma nisam ni rekao da rad qrcu valja, nego da su dokazi veoma jadni da bi se tvrdilo da je u pitanju plagijat. U celom radu su nasli nekih desetak sumnjivih recenica i to je to. Pa nije on parafrazirao ceo rad, nego samo tih nekoliko recenica, velika pa stvar jbt. Na drzavnim fakultetima imas knjige gde su cela poglavlja plagijati inostranih knjiga, sa sve grafikonima, bez ikakvog citiranja, a ovde se uhvatili za par recenica...

 

1. Kod nas je taj jedan plagijator postao ministar unutrašnjih poslova, aka - treći, četvrti najmoćniji čovek u vladi zemlje.

 

2. To ako drugi plagijatorišu bolje i kvalitetnije, ne znači da se ovim ne treba baviti.

 

3. Pa valjda je poenta doktorske disertacije da to predstavi načuno istraživanje i neku poentu, da ima neki doprinos, a ne skup citata i polushvaćenih fraza. 

 

4. Evo dokumenta u pitanju, pa raspalite - http://pescanik.net/wp-content/PDF/doktorskadisertacijanebojsestefanovica.pdf

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Мени је ово бацање прашине у очи. Сад се цела Србија пита да ли му је рад плагијаторски или није. Уместо да се људи фокусирају на то шта они раде са овом земљом они се баве да ли је Неша фалсификовао рад да ли се Вучић оженио да ли је Ивица друг са Мишом бананом.....

  • Downvote (-1) 3

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

1. Kod nas je taj jedan plagijator postao ministar unutrašnjih poslova, aka - treći, četvrti najmoćniji čovek u vladi zemlje.

 

2. To ako drugi plagijatorišu bolje i kvalitetnije, ne znači da se ovim ne treba baviti.

 

3. Pa valjda je poenta doktorske disertacije da to predstavi načuno istraživanje i neku poentu, da ima neki doprinos, a ne skup citata i polushvaćenih fraza. 

 

4. Evo dokumenta u pitanju, pa raspalite - http://pescanik.net/wp-content/PDF/doktorskadisertacijanebojsestefanovica.pdf

 

Ja ne znam da li ima iko ko kad je cuo da je ovaj doktorirao dok je bio predsednik Skupstine na Megatrendu je uopste pomislio da je njegov doktorski rad ozbiljno naucno istrazivanje? Mislim da se ne zajebavamo, tesko da je njegovo fejkovanje doktorskog rada neka bitna vest u Srbiji, ne bi cak ni bila vest da se toliko zucno ne trude da ga opovrgnu, mislim Vucic koji izjavljuje da je to "najgluplje" obrazlozenje koje je ikada cuo, pa dovoljno je bilo da kaze da nit je citao rad nit obrazlozenje, nek se time bavi struka i gg, zaboravilo bi se za dva dana. Ja od prvog dana ne verujem da je on posteno taj doktorat odradio, ali opet nisam ni kompetentan da ocenjujem neciji doktorski rad, ali premijer ocigledno jeste. 

 

No da se vratimo na ove poplave i baljezgarije oko toga, pisao sam vec onaj deo price kako u Sapcu nikada nije formalno promenjen stab za vanredne situacije, niti je (koliko ja znam) ikada imenovan stab za vanredne situacije na nivou Republike koji bi mu bio nadredjeni. Elem, u sklopu te price sam cuo i da je tamo ostavljen "neki SNS-ovac" koji nadalje komanduje time. I nadjoh na netu sad neki izvor informacija o tome http://sabac.info/vesti.php?id=1870 Vrh cele price je da kad su mu trazili papir na osnovu koga je imenovan je on doneo odluku o imenovanju koju je sam potpisao  :fp:

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

samo hrabro, cim se vojska ukljucila, dobar ishod je siguran. Bravo MARO bolničarko! Čuvaj se maro pilota, čudna je to sorta!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...