Jump to content

СЛУЧАЈ ОБРЕНОВАЦ


Recommended Posts

a ti ratovi su bili cirkus jer su političari bili cirkus. a to je jer nema ni prave politike ni pravih političara već 70 godina. 

 

zapravo čak i više od toga. uvek je naša politika bila neuređena a skupština mesto obračuna. ali kada smo počeli da delimo skupštinu sa hrvatima, slovencima i muslimanima srozala se na još niži nivo.*

naša skupština je prešla dalek put i nagledala se svega, ali je najviše skupština bila u doba kraljevine Srbije. 

 

 

*da me ne shvatite pogrešno. krivi su političari koji su došli odatle, poput Stjepana Radića i Antona Korošeca kojima se politika svela na upiranje prstom u Srbiju u skupštini zarad ulaska u vlast po uslovima koje sami diktiraju. 

btw, Radić i HSS su ljudi koji su započeli hrvatsko srpsku mržnju.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

a ti ratovi su bili cirkus jer su političari bili cirkus. a to je jer nema ni prave politike ni pravih političara već 70 godina. 

 

zapravo čak i više od toga. uvek je naša politika bila neuređena a skupština mesto obračuna. ali kada smo počeli da delimo skupštinu sa hrvatima, slovencima i muslimanima srozala se na još niži nivo.*

naša skupština je prešla dalek put i nagledala se svega, ali je najviše skupština bila u doba kraljevine Srbije. 

 

 

*da me ne shvatite pogrešno. krivi su političari koji su došli odatle, poput Stjepana Radića i Antona Korošeca kojima se politika svela na upiranje prstom u Srbiju u skupštini zarad ulaska u vlast po uslovima koje sami diktiraju. 

btw, Radić i HSS su ljudi koji su započeli hrvatsko srpsku mržnju.

sve potpisujem. za boldovani deo dobijaš pivo, kad se i ako ikad vidimo.

...

 

sve, ali sve, Proto, druže, potpisujem, imaš više živaca od mene, pravilno me razumeš i objašnjavaš.

 

političare na bandere. narod NE ZASLUŽUJE OVAKVU VLAST!!! ni prošlu, da se razumemo...

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ne budi prestrog, truju nas, truju nam umove decenijama... onda se desi nešto što nam nametne realnost i probudi nas iz hipnoze i tad vidimo, bez ikakve dileme, u svoj svojoj veličini, UŽAS koji nas je obuhvatio.


generali policije koji se slikaju sa kurvama pored premijera u Obrenovcu osuđenom na propast, uoči propasti... to bi bila potka antičke drame, da su mogli da zamisle takvu situaciju pre 2k godina... pre 200-300 godina su mogli već umetnici da zamisle takav odnos vlasti, posle "humanizma i renesanse"...

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Vučić zatražio hitnu istragu o Obrenovcu

 

Po nalogu premijera Aleksandra Vučića naloženo je pokretanje hitne istrage koja će u najkraćem roku dati odgovor na pitanje da li je u poplavama eventualno moglo ranije i bolje da se reaguje.

Istraga će se najviše usmeriti na Obrenovac, a biće proverene sve optužbe koje su prethodnih dana upućivane na predsednika opštine Miroslava Čučkovića.

"Nalog je da se sve ispita do kraja kako ne bi ostali ni najmanja moguća nedoumica ili pitanje. Jednostavno, radi se o suviše važnim stvarima i ogromnoj šteti, a tu se pre svega misli na izgubljene živote, da bi bilo šta ostalo nerazjašnjeno", rekao je sagovornik.

 

On je dodao da se takođe cela vlada složila da ukoliko se utvrdi da je bilo propusta "apsolutno ne sme da bude amnestiranih".

 

Isti izvor navodi da čim istraga bude završena, a nalog je da to bude u najkraćem mogućem roku, o rezultatima će biti obavešteni poslanici Skupštine Srbije i kompletna javnost, a ukoliko se utvrdi da je bilo propusta, dalje korake preduzimaće nadležni organi.

U slučaju Obrenovca, kako kaže, već su urađene prve analize koje obuhvataju rad opštinskog i republičkog kriznog štaba i vodoprivrednih preduzeća "Srbijavode", "Beogradvode", kao i Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

 

 

Пизда ти материна.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Sad citam to i setim se Nikoliceve izjave da je narod kriv. Pa se onda setim istrage u Italiji zbog zemljotresa u gradu L'Akvila, gde je poginulo 300 ljudi, i gde su sedam naucnika osudjena 6 godina zatvora jer nisu adekvatno upozorili gradjane na opasnost od zemljotresa.

  • Sad logicno krivi su iz RHZS jer nisu adekvatno upozorili gradjane na opasnost od poplava ? :)
    (Cak sam direktor RHZS - Vladana Kocić nije bio u Srbiji 15 Maja)
  • Vlada
  • Opstinska Vlas Obrenovca
  • Po teoriji Nikolica, svaki gradjanin iz Obrenovca po 4-6 godina zatvora :)
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

već su urađene prve analize koje obuhvataju rad opštinskog i republičkog kriznog štaba i vodoprivrednih preduzeća "Srbijavode", "Beogradvode", kao i Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

 

Opet moram da primetim da je vrlo interesantno da se pominju opstinski i republicki stab, a da nema gradskog koji je zapravo formalno nadlezan. Sa druge strane se pominju Beogradvode koje su gradsko, a ne opstinsko preduzece zaduzeno za regulaciju vode. 

 

  • Sad logicno krivi su iz RHZS jer nisu adekvatno upozorili gradjane na opasnost od poplava ? :)

    (Cak sam direktor RHZS - Vladana Kocić nije bio u Srbiji 15 Maja)

 

Nemam pojma ko je zapravo direktor RHZS ali kakve veze ima to sto nije bio u zemlji tog dana? Ako izuzmemo da bi Vucic mogao da proziva nekoga u direktnom tv prenosu... Mislim ako su oni odradili svoj deo posla, dali prognozu, obavestili koga je trebalo kakve veze ima da li je direktor u zemlji ili nije?

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

реално је РХМЗС могао и да постави ту заштиту, уместо што пискарају нека саопштења.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Pa ja sam ubedjen i da su javili godinu dana unapred da niko ne bi prstom mrdnuo da se postave odbrane. Tj imam neki osecaj da ti sto treba da se bave citanjem prognoze i pokretanjem inicijative idu u teshu ko niger u 2 popodne na radni dan :tf:

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ljud da je pustilo na obali kod hemijske industrije zorka u sapcu otislo bi sve u pm nizvodno...I onako je vec popustilo pre par dana zbog podzemnih voda... ne verujem da je frka napravljena oko sapca jer eto vole sabac hoce da smene vlast i kupe poene, to je onako usput leglo, i jebes im sve zbog toga. Ona frka u sapcu je zaista pomogla, zasto lokalna vlast nije napravila frku me ne interesuje jer su se sa prevelikim ulogom igrali. A realno seva mi koja je stranka ovde ili tamo, kreteni su svi

Kamo srece da svi izvucemo pouku iz ove nesrece

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nemojte da iskljucie i ove dve opcije, jesu male ali moze da bude i ovo problem suspendovanja naloga :)
1. Mozda je shared hosting, pa ima veliku posetu i ugasili ga jer jede Memoriju i CPU, pa mora na VPS da predje

2. SNS botovi DDOS-ovali sajt, automatski radi preventive se suspenduje hosting nalog zbog DDOS-a

 

 

ахахахаха

а, вриснуо од смеха кад видех шта је на крају.... ахахахахаха.... и фаца....ахахаха

 

Oplako sam jebote :D

Edited by Silencer
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ljud da je pustilo na obali kod hemijske industrije zorka u sapcu otislo bi sve u pm nizvodno...I onako je vec popustilo pre par dana zbog podzemnih voda... ne verujem da je frka napravljena oko sapca jer eto vole sabac hoce da smene vlast i kupe poene, to je onako usput leglo, i jebes im sve zbog toga. Ona frka u sapcu je zaista pomogla, zasto lokalna vlast nije napravila frku me ne interesuje jer su se sa prevelikim ulogom igrali. A realno seva mi koja je stranka ovde ili tamo, kreteni su svi

Kamo srece da svi izvucemo pouku iz ove nesrece

Џи, нико не каже да Шабац није "требало бранити", већ није требало да се све одради као да се ради о новом филму Пајтоноваца. И сам кажеш да је ту хемијска индустрија. То није локални проблем. Као ни ТЕНТ. Као ни Први партизан или комбинат у Кикинди. То не може да се остави локалној власти да реагује или не реагује. Сви плаћамо службе и институције којима је то посао, а не да патетишу кад избије фрка, само да би сакрили своју неспособност.

У реду, ниси активирао цивилну одбрану, зовеш добровољце. И онда? Убациш их само тако и - вози их за Шабац? И шта би са подоста таквих, читали смо по новинама. То је угрожавање и њихове безбедности и прављење гужве беспотребно. Беспотребно у неком нормалном уређењу, а овде преко потребно да би се сакрила обреновачка катастрофа.

У крајњем случају, пошто у Шабцу има сличан број људи, могу да кажем да би мене увредило да испадне да ми нећемо прстом да мрднемо да спасимо свој град, него нам требају целих хиљаду и по добровољаца (у ствари, како онај педер рече? Јаких и храбрих мушкараца?) однекле, док ми овде пијуцкамо пићенце на тргу.

 

пс. И сад са треће стране, приватно, чујем да су налетали на много лешева у Обреновцу. Немогуће да сви ти људи лажу и шта се стварно збива?

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

RHMZ je saopštio da se u gornjem toku Kolubare očekuju kratkotrajni nagli porast nivoa vode, sa izlivanjem.

 

Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) je saopštio da će na gornjem toku Kolubare s pritokama od 26. do 28. maja vodostaji biti u kratkotrajnom porastu sa dostizanjem i prevazilaženjem upozoravajućih nivoa.

Na sajtu RHMZ-a navodi se da se na vodotocima bujičnog karaktera u gornjem toku Kolubare očekuju kratkotrajni nagli porasti sa izlivanjem.

Dodaje se da je na Savi kod Šapca vodostaj iznad granice vanredne odbrane od poplava, a kod Jamene, Sremske Mitrovice i Beograda iznad granice redovne odbrane sa tendencijom opadanja.

Na Dunavu kod Novog Sada, Slankamena, Zemuna, Pančeva i Banatske Palanke vodostaji su iznad granice redovne odbrane od poplava sa tendencijom opadanja.

Na Tisi kod Titela vodostaj je iznad granice redovne odbrane od poplava sa tendencijom opadanja. Na Jasenici, Kubršnici i Resavi od 26. do 28. maja vodostaji će biti u kratkotrajnom porastu sa dostizanjem i prevazilaženjem upozoravajućih nivoa (na vodotocima bujičnog karaktera očekuju se kratkotrajni nagli porasti sa izlivanjem).

Na Jadru, Drini, Limu, Jasenici, Kubršnici, Resavi, Moravici, Bjelici i gornjem toku Zapadne Morave od 26. do 28. maja vodostaji će biti u kratkotrajnom manjem porastu sa mogućnošću dostizanja upozoravajućih nivoa.

Na vodotocima tih slivova bujičnog karaktera očekuju se kratkotrajni nagli porasti vodostaja.

 

 

Ваљда ови који требају знају да читају, а не само да дркају на Вучићеву слику/усне.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...