Jump to content

GoT trol central


Recommended Posts

moraću da se složim sa rekijem, smara serija!

 

 

Stanko, grešiš što hoćeš da gledaš ovu seriju na isti način na koji si gledao npr. Lost.

 

čekaj, sad i mene zanima što ne može da gleda got kao bilo koju drugu seriju. objasni pls :)

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Zato što se radnja ostalih serija mahom formira u letu, scenario se smišlja i dopisuje na nedeljnom nivou, neretko prema dotadašnjem rejtingu. Iako se i u GoT-u neke stvari rade zbog rejtinga, "scenario" već postoji i serija od početka ima jasno definisan "vajb" koji direktno proizilazi iz knjige i koji će takav ostati do kraja serije.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Zato što se radnja ostalih serija mahom formira u letu, scenario se smišlja i dopisuje na nedeljnom nivou, neretko prema dotadašnjem rejtingu. Iako se i u GoT-u neke stvari rade zbog rejtinga, "scenario" već postoji i serija od početka ima jasno definisan "vajb" koji direktno proizilazi iz knjige i koji će takav ostati do kraja serije.

 

 

je l' stvarno teško skapirati da je neko jednostavno apstrahovao knjigu i hoće da gleda seriju kao takvu?

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Nek gleda, al nek skapira da je ovo slobodan internet i da niko nije u obavezi da vodi računa o tananim osećanjima onog ko s jedne strane ističe svoj kulnes i bivanje iznad situacije time što se ne opterećuje knjigom i vezom knjige i serije, a s druge strane traži mirišljavu so svaki put kad neko napiše spojler u temama koje se inače zovu "Game of Thrones" (a ne "totalno leva priča o stvarima iz života, gde će neki bezobraznik spojlovati seriju iz zasede").

Edited by Ivan^_^
  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

znači ti likovi što ne čitaju knjigu su iznad situacije i pajseri a vi što posle svih molbi da ne spojlujete i posle otvaranje teme u kojoj piše "SAMO SERIJA" dolazite i dalje da kenjate kako je knjiga do jaja ste kul likovi? :D

Edited by Doca.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Peja je lepo objasnio, treba da se podele banovi za knjiga smarače

Alfijev crtež ftw

 

a Tirion će da odabere senku i ivketa

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

"problem" sa nastalom situacijom mogu da imaju novi članovi foruma u potrazi za pravim threadom za svoje potrebe, ali ovaj forum je poynat po bratskom i prijaznom dočekivanju novih članova, tako da ne sumnjam da će novopridošli da budu brzo i jasno upućeni na odgovarajući thread (countdown untill toša-alts from...now!)

sem novih ljudi, svi koji mogu da broje do 4 i znaju da čitaju naslove topica ne bi trebalo da imaju problema da nabodu pravi thread

 

Pazi, ja sam dugo na rur-u godine-wise, ali imam svega 2.3k postova za to vreme, ne čitam svaki živi topik ikada, i stoga nisam deo inner-circle hive-a, i verujem da mogu da adekvatno emuliram "novajlija" mod u svakom trenutku. Znam otprlike šta je "mohi mode", ali ne znam, recimo, šta je fazon sa Vićom ili tim Tošom :-) Shodno tome, kad otvorim Film & TV, i vidim topike

 

GoT trol central

Game of Thrones - topik SAMO o seriji

i

Game of Thrones

 

ja ni u "regular" ni u "newbie" modu ne mogu da kažem ništa drugo sem - WTF?

 

:tf:

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Topika ima ukupno 4...

hvala!!!

 

Alfi, nije ti sasvim tačan taj strip, evo preciznijeg:

 

 

ivane, postujem te jako, volim te i tako to (no homo) ali ne mogu nekada da shvatim neke tvoje statove i razmisljanja...

 

čekaj, sad i mene zanima što ne može da gleda got kao bilo koju drugu seriju. objasni pls :)

zato sto smo mi glupi i na nivou smo debelih retardiranih amera koji se loze na ono sto im americka tv predstavi...

knjiga je car i knjigu mogu da citaju i razumeju samo pametni ljudi

Link to comment
Share on other sites

 

shvatite kako se neko oseća kad vidi u šta se pretvorila priča oko serije.

 

Ja sam prosto oduševljen koliko ljudi razmišljaju u nekom sedmom pravcu, pitam se da li bih i ja tako tutumračio da ne znam unapred ali mostly sam srećan što ljudi diskutuju mrtvi ozbiljni i lepo će da se zabave kad ih Martin nagna - šta više - sad sam bio na onom topicu, i par ljudi za koje bih mogao da se zakunem da su čitali knjigu, spaljivali jeretike, postuju kao male mace - oni se još bolje zabavljaju jebote [:D]

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Citao sam knjigu i iako ste mi o tome kenjali brda vremena ja nikad nisam spojlovao nista iz iste vec sam samo pravio komparaciju odredjenih stvari serija/knjiga related.

I dan danas mi nije jasno kako je dublje pojasnjavanje stvari iz serije spojlovanje, al dobro, who gives a fuck.

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Evo jedan iskreni post da pokušam da objasnim emocije i izlive poput vuduovih i drugih pojedinih ljudi koji su čitali knjige. Morate da shvatite da je A Song of Ice and Fire jedan od verovatno najboljih epsko fantasičnih serijala napisanih još od Tolkinovih gospodara prstenova, svako ko je ikad iole voleo fantastiku pročitao je ove knjige. Nisu to neke leve knjige nekog random autora, pa je onda napravljen film/serija i knjige su naprosto postale popularne, ne. To je serijal koji se prodavao i čitao u milionima primeraka proteklih skoro 20 godina, čitali su ih hardkor ljubitelji, čitali su ih kežualci, staro i mlado. I sa razlogom su čitane jer su knjige napisane neverovatno dobro, ja sam prvih četiri knjiga serijala čitao danonoćno kad sam se upoznao sa njima,  jer nisam mogao da se odvojim od njih.

 

I onda se pojavi serija, i prvo svi ljubitelji knjiga budu srećni (sa dozom skepse) što će ovaj sjajni serijal da se ekranizuje. Ali onda, zbog površnog vremena u kakvom živimo, koje traži brzu i ne mnogo zamornu zabavu, dođe do masovne banalizacije ovog serijala upravo od strane ljudi koji ovo doživljavaju samo kao još jednu seriju sa sisama, intrigom i krvlju, i kojima ne padne na pamet da pročitaju knjige. Takve stvari neke ljude prosto pogađaju, osećaju da im neko piša po njihovom omiljenom serijalu, i nije im jasno kako ne žele da pročitaju knjige.

Ja kad sam igrao Witchera recimo jedva sam čekao da nabavim knjige da ih pročitam, jer mi se svidela igra.Svideo mi se Metro 2033, i naravno uzeo sam da pročitam knjige kad su izašle kod nas, to su neki od primera. Dakle kako možete da kažete da vam se sviđa serija, a da nemate želju da pročitate knjige, to prosto "boli" neke ljude, jer se na taj način banalizuje celo iskustvo.

Nikom ovime ništa ne prebacujem, niti podržavam namerno spoilvanje knjiga, samo skrećem pažnju da shvatite kako se neko oseća kad vidi u šta se pretvorila priča oko serije.

 

A u globalu se slažem sa odvojenim temama što sam i sam predložio pre desetak dana, jer nikad neko ko je čitao knjige neće moći da odvoji seriju od knjiga, što je i prirodno, tako da je najbolje da postoje dva topika o seriji, uz obostrano poštovanje.

Savke, normalnog čoveka pogodi kad vidi npr da je neka njemu draga/bliska poznata ličnost umrla (glumac, pisac, sportista), kad čuje da se negde desila neka katastrofa ili kad Danci ubiju bez potrebe žirafu u zoološkom vrtu, to te pogodi od tih stvari koje da kažemo nemaju neku mnogo bitnu važnost u životu  (ne može da se poredi npr sa porodičnim problemima, na poslu i sl).

 

Kad neko na forumu dolazi konstantno i smara sa "pročitajte knjige, pročitajte knjige" i spoiluje svaki jebeni topic da mora da se uradi 250 splitova, i vi to objašnjavate "e pa to je pogodilo te ljude", sry, ali svi zajedno ste retardirani

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Zašto bi ljude pogađala samo smrt? Ljudi su emotivni, boli ih svašta, nekog manje, nekog više, još ko klincu mi je ostala specifično urezana činovnikova smrt kao pripovetka gde ljudi umiru od bola zbog banalnih stvari, ali takvi su ljudi.

 

A koliko sam primetio na originalnom topiku o seriji, niko nije smarao sa "pročitajte knjigu" pre nego što su ovi prvi počeli da "zabranjuju" ljudima da diskutuju i upoređuju događaje iz serije i knjige što je prosto nemoguće razdvojiti. Zato su dva topika najbolje rešenje, razumemo se da se ne razumemo fazon.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

zato što je uber retardirano da te "pogodi" što Stanko sa rura neće da pročita GoT knjige, već mu je dovoljna samo serija. I nisam ja rekao smrt, nego eto, pogodi te u neku ruku nešto što se desilo u javnom životu (Siti uzeo titulu, Liverpul nije), ali šta te pogađa koji kurac što se nekome ne čita knjiga?

 

Topic je ugovnjan baš zbog tih koji su čitali knjigu, i koji su morali stalno da naglašavaju kako je knjiga bolja. Onda da ne govorim o ovima dokonima koji računaju koliko ti vremena treba za knjigu, a koliko za seriju i sl

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Zar ne bese u jednom od trejlera za sezonu cetiri par brzih kadrova lika sa kopljem obucenog u zuto/krem kako se vrti u vazduhu?

 

A svi znamo da je Dzjemijevo oruzije izbora upravo zlatno koplje. Oh wait.

Edited by JoeKerr
  • Downvote (-1) 4

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Ae pali vise. Sta ti toliko smeta sto diskutujem o seriji? knjigu nisam nigde pomenuo, nisam nista spojlovao, objasni mi koji je tvoj jebeni problem?

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...