Jump to content

da li mogu da odradim ovo (ukoricavanje knjiga) ?


Recommended Posts

Dakle, stvarno nisam znao kako da osmislim naslov za ovu temu, ali sa vise reci i prostora pokusacu da objasnim ovde o cemu je rec.

Dakle, imam bukvalno knjigu napisanu, oko 60 stranica, i s obzirom da nisam neki umetnik, ne zelim da se ta knjiga naravno izdaje i slicno, vec zelim da jednostavno taj tekst ubacim u bukvalno 2 knjige napravljene samo za mene i jos jednu osobu, da ih imam ukoricene, da ne budu samo dokument na mom desktopu.

E sad, ja naravno ne znam da li je ovo izvodljivo i da li treba da se obratim nekoj knjizari koja bi odradila ta dva dela samo za mene, ili bi to mogao da mi odradi i neko drugi? Takodje zanima me i koja bi bila cena svega toga od prilike? 

Hvala unapred na odgovorima, stvarno bi ste mi pomogli jer bi ovo bilo vrhunac originalnosti sa moje strane (kapiram da nema mnogo ljudi koji pisu knjige nekome ko im znaci u zivotu)

Link to comment
Share on other sites

Brate, hvala tebi puno, i ovo je odlicna ideja sto si mi dao i ekonomicnija, stvarno ne mislim da ce ovako izgledati vise trulo, sta vise bilo bi x3 bolje verovatno, ako sam stvorio takav utisak komentarima svojim, ili ako si u fazonu pa ako je x3 bolje sto ne uradis to...
 

Jednostavno sam tako to zamislio i tako zelim da ga odgurnem, ako je moguce, keva mi je rekla da bi to mozda mogla da mi odradi knjigoveznica, sto ja uopste ne znam sta je niti da li je imamo, moracu da se raspitam... ako neko ima neku ideju pomogao bi mi nevidjeno!

Link to comment
Share on other sites

imaš tekst, koji moraš da lepo "prelomiš" u wordu. Znači onako kako želiš da izlgeda knjiga od početka do kraja sa brojevima strana, itd - da bukvalno središ da izgleda vizuelno lepo. Onda lupiš na USB ili narežeš disk pa imaš kontam nekoliko opcija, recimo Copy Centar i slične ustanove, a ja iz ličnog iskustva mogu da preporučim lika blizu crvenog krsta u knjigoveznici. Nažalost se ne sećam naziva ulice, tu možda Laki ako naleti na ovo može da pripomogne, ali kad se ide od Slavije ka Crvenom Krstu, stanica pre Crvenog Krsta, kod GSP škole i nastaviš pravo, drugo ili treće skretanje desno (recimo da je ugao Save Tekelije i Cara Nikolaja II), odmah na uglu tu. Nije skupo (zavisi od broja strana, ne sećam se tačno cene ni broja strana koje sam ja radio), relativno brzo bude gotovo (za par dana). Tiraž nije bitan, može koliko ti treba, toliko će ti odraditi.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

imaš tekst, koji moraš da lepo "prelomiš" u wordu. Znači onako kako želiš da izlgeda knjiga od početka do kraja sa brojevima strana, itd - da bukvalno središ da izgleda vizuelno lepo. Onda lupiš na USB ili narežeš disk pa imaš kontam nekoliko opcija, recimo Copy Centar i slične ustanove, a ja iz ličnog iskustva mogu da preporučim lika blizu crvenog krsta u knjigoveznici. Nažalost se ne sećam naziva ulice, tu možda Laki ako naleti na ovo može da pripomogne, ali kad se ide od Slavije ka Crvenom Krstu, stanica pre Crvenog Krsta, kod GSP škole i nastaviš pravo, drugo ili treće skretanje desno (recimo da je ugao Save Tekelije i Cara Nikolaja II), odmah na uglu tu. Nije skupo (zavisi od broja strana, ne sećam se tačno cene ni broja strana koje sam ja radio), relativno brzo bude gotovo (za par dana). Tiraž nije bitan, može koliko ti treba, toliko će ti odraditi.

Hvala ti veliko! Dakle oni mogu da mi ukorice knjigu? Da izgleda kao prava knjiga? :D

Inace da, znam za to za word, to nije problem. Hvala ti puno ! Dobijas plus od mene sutra veliki kad budem mogao opet da ga dam!

Link to comment
Share on other sites

Yup, Save Tekelije se zove ulica tj. ćošak Save Tekelije i Cara Nikolaja 2. To je mala knjigoveznica koja je odradila kul posao, što će reći da bilo koji veći copy centar to takođe radi.

 

Na kraju krajeva, koričenje diplomskih za faks je manje-više takva stvar - ide tvrdi povez i "zlatotisk", tebi samo treba A5 format a ne A4.

Link to comment
Share on other sites

Kakve predstave volis? Toplo preporucujem "dzepovi puni kamenja" sa Nenadom Jezdicem i Nebojsom Ilicem - pisanje od smeha.

Gledao sam je u Atelje 212, i ima sigurno 4-5 godina od tada, da li se i dalje emituje? Ostalo mi je u secanju da sam se toliko smejao da me je bilo sramota sto nisam mogao da prestanem, iako su se ljudi oko mene unormalili... 

nego kakve to ima veze?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...