Jump to content

slike forumaša


Guest

Recommended Posts

bankina od aluminijuma

kolko dobar odgovor! :D

 

verujem da vecina prvo pomisli bas na tu bankinu iznad, ne znam zasto se mrzitelj cudi?! ")

 

edit: sad je jasno... mada prvi put cujem da neko za ivicnjak kaze bankina

Edited by Mitch

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Мислим да је од челика :) и ја сам мислио да је од алуминијума али сам гледао неку емисију где су рекли да је она од челика што је и логично јер треба да амортизује ауто :) алуминијумска би била као украс :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam wtfovao, ivicnjak = bankina, dovoljno je sto ringlove ne zovete ringlov!

Sta je sledece mrski Beogradjani? Novce koje ste nam uzeli cete nazvati drugacije??? :tf:

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Колико сам упознат банкина је оно са чиме је Спу имао блиски контакт  [:D] , а оно са слика Фотогових ивичњак. 

Глупо би било да су алуминијумске јер, као што неко написа, не би никад могле да задрже ауто, а и из разлога што је алуминијум доста скуп за тако нешто. Вероватно је алуминизирани челик као што се користи за ауспухе на колима. Он тешко рђа, а опет је довољно јак за ту намену

Link to comment
Share on other sites

Evo šta kaže zakon o javnim putevima

 

 

17) "bankina" jeste element javnog puta u nasipu koji obezbeuje

bonu stabilnost kolovozne konstrukcije i služi za postavljanje saobraajne
signalizacije i opreme puta;
 

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...