Jump to content

Fotoreportaža "Paths of PLW"


Recommended Posts

zato sto ja pojma nemam kacu da se organizujem, sve je iz sata u sat... izmedju ostalog ja i "radim" tako da celu voznju podredjujem fotoreportazi a ne mogu od drugih da trazim da svoj odmor ili slobodno vreme podrede mojim idejama i organizaciji :)

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Trenutno sam u Makarskoj. Juče nisam imao mogućnosti da apdejtujem putopis pošto su bile velike kiše u Drvaru pa sam bio prinuđen da celo po podne provedem tamo. Slaba kiša me je pratila danas sve vreme puta, od Drvara pa skoro do ovde. Plan za dalje je sledeći... Prvo i pre svega - kafa na obali :) Posle preko Mostara ka Tjentištu i potom Nikšić. A dok pijem kafu da rakpituliram jučerašnji dan :)
 
DSCF0737_zpsaf72dd92.jpg
 
DSCF0736_zps87076280.jpg

 



Dan četvrti. Kiša se posle cele noći padanja malo primirila. Proveo sam noć u jednom motelu u centru Bihaća i bio sam iznenađen i cenom i uslugom. 20KM za noćenje  u samom centru u sobi koja je nova mora se reći da je prilično povoljno. I ima sasvim dobru wireless konekciju tako da sam mogao brzo da okačim fotografije i tekst. Ne, nije ovo bilo na tvoj račun Veliki Zmaju :) I moram da kažem da je Ljuba iz PC Foto bio u pravu - ovaj fotoaparat je savršen za ovu fotoreportažu. Veoma lako i brzo sam se uhodao. I bio je u pravu kada je insistirao da ponesem na put još jednu bateriju. Ova jedna mi se ispraznila na pola puta od Bihaća do Drvara. No, da krenem redom...

 
Dok sam ja lagano privodio kraju ažuriranje Putevima NOBa Izet je došao po mene da me odvede prvo do Spomenika žrtvama fašističkog terora. To je brežuljak na samom obodu grada. Nije teško doći do tamo ali nije obeleženo tako da ko ne zna samo bi stigao do jedne kapije pored nekog magacina i vratio bi se nazad ubeđen da je pogrešio skretanje. Sam spomenik mene asocira na acteške ili majanske skulpture. Interesantno je jer su drugačije i okrenuti i nepravilno postavljeni. Ili bar ja nisam video neki patern. Sa tog brežuljka se vidi grad, a na oko 90 stepeni desno od tog pravca pogleda preko prevoja se nalazi čuveni Bihaćki vojni aerodrom. Da, isti onaj na koji su avionu sletali u brdo po priči naših očeva i koji je u to vreme bio najskuplji vojni objekat u Evropi. Izet je i mene slikao tako da nisam morao da radim "selfie" kao na Podgariću :) Kasnije smo krenuli ka Partizanskom groblju novom obilaznicom i odatle sam napravio poslednju dve fotografiju.
 
DSCF0595_zpsa3d0e09b.jpg
 
DSCF0593_zps1b931745.jpg
 
DSCF0598_zpsa218f6a3.jpg
 
DSCF0594_zps65d1f9f0.jpg
 
DSCF0610_zps07d5fffb.jpg
 
DSCF0622_zpsf20d0787.jpg
 
DSCF0611_zps293b0820.jpg
 
DSCF0613_zps592f0311.jpg
 
DSCF0625_zpse4472658.jpg
 

 
 
Nakon toga stigli smo na Partizansko groblje. Male površine sa spomenikom, bistama i pločama. Na pločama poginulih partizana se vide imena raznih nacionalnosti. Očigledno da je u to vreme bilo daleko manje bitno ko kako zove Boga i kojom molitvom se moli, i da li uopšte veruje u istog.
 
DSCF0638_zps91939440.jpg
 
DSCF0633_zps4df7478a.jpg
 
DSCF0635_zpsc0bc0051.jpg
 
DSCF0636_zps8c5c7a76.jpg
 
DSCF0632_zps6cd8114e.jpg

Potom smo se vraćali ka gradu. U centru se nalazi muzej Prvog zasedanja AVNOJ-a. U tom trenutku nije radio ali je Izet ušao u Akademiju umetnosti i posle nekoliko minuta izašao sa jednom gospođom koja nam je otvorila muzej samo za nas. Spolja deluje očuvano, a unutra deluje kao da će zasedanje početi svakog trenutka. Ono što nisam mogao da fotografišem zbog refleksije su zaključane vitrine sa postavkom autentičnih predmeta iz tog perioda. Puške sa urezanom petokrakom, dokumenti, pisaća mašina, i naravno čuveni "šmajser". Možda je i dobro što nisam to fotografisao jer ako neko od vas dođe u Bihać neka vidi i nešto što ja nisam fotografisao. A onoga koga interesuje sigurno neće biti razočaran.
 
DSCF0645_zps19742356.jpg
 
DSCF0643_zps9fd72640.jpg
 
DSCF0639_zpsab42790a.jpg
 
DSCF0646_zps12210b26.jpg
 
DSCF0650_zps0f2e0c34.jpg
 
DSCF0653_zps9f5a776b.jpg
 
DSCF0654_zpsd1fc8200.jpg
 
DSCF0649_zps8b60b5ea.jpg

Krećem na put. Oblačno je ali je bar suvo što je najbitnije.  Krećem put Oštrelja kako bih slikao Titov voz i potom da se spustim ka Drvaru da bih posetio Titovu pećinu kroz koju se povukao kada su trupe Vermahta izvršile desant na Drvar. Pozdravljam se sa kolegom i prijateljem, i gledam u kartu razmišljajući koje su mi opcije za danas. Sada je već izvesno da neću posetiti spomenik na Grmeču već ću se koncentrisati da prvo dođem do Drvara i ako me vreme posluži produžiću do Jajca i kasnije do Mostara. Posle ću već videti. U ovom zaletu samo sam sipao gorivo, čak nisam ni svratio na jagnjeće pečenje. A oni koji me poznaju vrlo dobro znaju koliko sam se žrtvovao i čega sam se odrekao :D Put i priroda su fantastični. Znam, ponavljam se ali šta ću kada je tako. Jedino parče lošeg puta bilo je kada sam prešao granicu kod Jasenovca dok nisam izašao na novi autoput. 
Prvi manji spomenik koji sam video na ovom pravcu je u malom mestu Vrtoče na jednoj raskrsnici.
 
DSCF0665_zpsa321d789.jpg
 
DSCF0663_zps6d575b0c.jpg
 
DSCF0661_zps9067d12e.jpg

U nastavku putovanja naišao sam na jedan manji spomenik koji stoji sam, bez ikakve kuće u blizini. Taj spomenik posvećen je Prvoj prtizanskoj eskadrili. Ranije je tu stajala jedrilica ili avion, a sada je ovaj spomenik. Pored njega prolazi samo ova magistrala. Pošto sam opet "poštovao" ograničenja brzine trebalo mi je malo vremena da se vratim i da ga fotografišem. Nisam se peo do njega jer sam ostavio motor na magistrali pa ne bih baš da izazovem neki haos :)
 
DSCF0670_zps59a9ea11.jpg
 
DSCF0666_zps2bd70fec.jpg
 
DSCF0668_zpsd827edf7.jpg

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

 
 
Treći manji spomenik poginulim partizanima nalazi se na par kilometara ispred u seocetu Pasije. Ono što mi je bilo interesantno je da je levi deo spomenika pod drvećem dok je drugi na otvorenom.
 
DSCF0683_zpsa7cc5b09.jpg
 
DSCF0680_zps5ad3f355.jpg
 
DSCF0679_zps4c02d48a.jpg
 
DSCF0672_zpsd9464013.jpg
 
DSCF0673_zps014bb9a0.jpg
 
DSCF0676_zps24baa859.jpg
 
DSCF0677_zps4ad6a643.jpg
 
DSCF0684_zps3dac5031.jpg
 
To je to za danas... Kiša uprevo počela tako da je sada pitanje kada ću iz Makarske krenuti... Kad te 'oće onda hoće za sve pare :D
  • Upvote (+1) 1

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Opet kiša... Uskoro krećem iz Nevesinja ka Tjentitštu preko Gackog. Do spomenika ima oko 90 kilometara. Za put mi građani kažu da je u dobrom stanju i da samo iznad Gackog ima uspon dužine oko 2km a da je sve ostalo manje-više ravno. Ako je tako onda verujem da sam za dva sata najviše tamo.


Moram da pohvalim ljubaznost ljudi i u Nevesinju. Brzo su se organizovali da mi nađu smeštaj kada sam stigao, a to je bilo skoro devet sati uveče. I smestili su motor da ne kisne tokom noći. U restoranu sinoć sam popio espreso koji košta četvrtinu evra, a jutros domaća kafa i omlet sa šunkom, kačkavaljem, namazom i salatom ukupno dva evra. Malo da iskuliram i krećem ka Tjentištu. 

Edited by oddball

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Hrvatska policija pronašla je lopove koji su ukrali spomenik "Ustanak" kao i delove isečenog spomenika, pripremljene za prodaju kao sekundarna sirovina

 

Rad Frana Kršinića su, pre desetak dana iz parka skulptura u šumi Brezovica, podignut na mestu okupljanja prvih antifašista 1941. godine, ukrala četiri lopova, koji su pritvoreni zbog krivičnog dela teška krađa.

Pričinjena šteta, prema proceni stručnjaka Gradskog muzeja Sisak i Livnice umetničkih dela ALU u Zagrebu, iznosi oko 570.000 kuna.

Policijska uprava sisačko-moslavačka ustanovila je da su spomenik, težak više stotina kilograma, ukrala četiri muškarca,starosti 20, 21, 27 i 55 godina, izmedju 28. i 31. maja.

Spomenik je zatim isečen na manje delove, koji su sakriveni i pripremljeni za prodaju kao sekundarna sirovina.

Počinioci teške kradje su, kako piše agencija Hina, iz sisačkog prigradskog naselja u kojem se veći broj stanovnika bavi trgovinom sekundarnim sirovinama.

 

 

Хм... [8D]

Link to comment
Share on other sites

Taj put je fenomenalan a pogled na Gacko je nadrealan.

Jeste, prošao sam tuda pre dva sata :) 

 

Danas sam tri sata vozio po pljusku tako jakom da nisam video putokaz veličine 3 sa 4 metra i otišao na pogrešnu stranu. Skoro 20 kilometara u jednom pravcu od toga oko 11 po putu od drobljenog kamena. Po pljusku! Gume su se na asfaltu držale do jaja. U početku sam se bojao da će neka "pustiti" zbog težine i vode na putu ali se zalepile i ne puštaju. Nisam ih štedeo, uglavnom sam vozio četvrtom, nekada sam spuštao u treću kada su bile oštrije krivine. Pljusak me pratio od Nevesinja preko Gackog pa sve do magistrale ka Bileći.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Četvrti dan, nastavak...
 
Kada sam stigao u Drvar vreme se kudikamo smirilo i kiša je prestala da pada. Posetio sam Titovu pećinu na koju su trupe Vermahta izvršile desant. Na ulazu je tabla sa adekvatnim nazivom ulice i petokrata u travi tik pored suvenirnice. U podnožju pećine, tačnije tamo gde počinje uspon je muzej posvećen desantu na Drvar. U trenutku kada sam ja bio tu muzej je bio zatvoren, ali gospođa Vesna koja tu radi kaže da je lepo uređen i da ima dosta autentičnih predmeta. Pored muzeja na samom ulazu stoji tabla na kojoj piše "Titova pećina". Da biste došli do kuće morate se popeti preko strmog kamenjara. Instalirani su rukohvati da bi se olakšalo penjanje ali ni sa tim nije jednostavno. Stenje je oštro i površina gaza na pojedinim mestima je tek pola stopala. 
 
DSCF0686_zps1fb64332.jpg
 
DSCF0687_zpsbec2566e.jpg
 
DSCF0689_zps4e744e39.jpg
 
DSCF0690_zps1c143f88.jpg
 
DSCF0691_zpsdebea729.jpg
 
DSCF0692_zps4c1b3129.jpg
 
 

 


 
 
Kuća koja se nalazi na ulasku u pećinu je replika jer je prava kuća stradala tokom rata devedesetih godina. Do zadnjeg dela kuće može se proći uz stenu i tada dolazite do improvizovane platforme koja vodi dublje u pećinu. Na kraju tog prolaza nalaze se rešetkasta vrata koja su tu stavljena, kako su mi rekli, iz bezbednosnih razloga.
 
DSCF0693_zps0086c142.jpg
 
DSCF0694_zpsc8464ad1.jpg
 
DSCF0695_zps3f53dc48.jpg
 
DSCF0700_zps31843d11.jpg
 
DSCF0703_zps3ab1ca9b.jpg
 
 

U postavci je još i ostatak tenka zbog kojeg je poginula partizanka Marija Bursać. Čuvena priča o ćebetu :) Ko ne zna neka malo gugla iliti nova-stara narodna poslovica "ko nema u vu-gla, ima u gugla" ;)
 
DSCF0706_zps55049c10.jpg
 
DSCF0705_zps43aabc5a.jpg
 
DSCF0707_zps32c99fd2.jpg
 
 
Ostatak dana vam je poznat... Počela je kiša koja do jutra nije prestajala. Ja nisam uspeo ni da update-ujem putovanje jer u privatnom smeštaju u kom sam bio nije bilo konekcije.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Šteta. Prolepšaće se vreme u tom kraju od petka, ja ti savetujem, ako možeš da se vratiš po lepom vremenu. Inače svaka čast za put, fotke i tekstove, mnogo lepo.

Po prognozi hoće. Razmišljam šta mi je činiti. Zbog obaveza koje imam u Beogradu za vikend verovatno ću ostaviti motor u Nikšiću i autobusom se vratiti za BGD. Kada sve to završim doći po motor i onda nastaviti sa reportažom. Ta opcija mi se čini kao najjednostavnija i najjeftinija. Taman ću malo da se odmorim od puta. Do sada sam prešao oko 1500km od toga petinu po kiši.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Ove Full Bore gume što sam uzeo iz Gevare su proizvedene u februaru 2014. godine, dakle svežije bi bile samo da su skinute direktno sa trake. Odlično su se držale na putu po veoma jakoj kiši od Nevesinja do Gackog. O tome ću pisati kada budem rekapitulirao šesti dan puta, već sam počeo da pišem tekst i iskustvo sa ovim gumama. Ali, prvo:
 
Peti dan...
 
Današnji dan je bio totalno lud. Probudio sam se veoma rano. Video sam da je stala kiša i odlučio sam se da se ipak vratim na Oštrelj i probam da nađem Titov voz. Preblizu sam da bih propustio takvu priliku iako rizikujem da ne dođem do Sutjeske do kraja današnjeg dana. Ako se desi da ne budem u mogućnosti i do Nikšića da stignem prenoćiću kod spomenika. Imam šator i vreću tako da bi to bila savršena prilika da je isprobam. 
Već oko pola sedam ujutru iz Drvara krenuo sam nazad ka Oštrelju. Voz se ne vidi sa puta, ali dobar orijentir je gostiona. Najbolje je tu parkrati motor, odmah ispred ulaza. Sa desne strane je stazica koja vodi u šumu i posle pedesetak metara stiže se do voza koji je parkiran ispod nadstrešnice.
 
DSCF0710_zps3395be5b.jpg
 
DSCF0713_zpsaae1ef0e.jpg
 
DSCF0717_zps5cfe7392.jpg
 
DSCF0716_zps03838a3b.jpg
 
DSCF0720_zps05dcaeb0.jpg
 
DSCF0714_zpse389ba16.jpg
 
DSCF0715_zpsf3e907f1.jpg
 
DSCF0719_zpsebefa286.jpg
 

 
Sama gostionica je sagrađena 1908. godine i preživela je sve ratove do sada. Razne vojske su dolazile i prolazile a ona je opstajala. Podne pločice su stavljene u prvoj polovini pedesetih godina prošlog veka tako da je sve autentično. Danas, ona ugošćuje prolaznike i putnike, i lokalno stanovništvo. Moj drug Zoran Šević mi je rekao da ako budem gladan obavezno tu da svratim jer, kako on kaže, tu je najbolja klopa u tom kraju. Bio sam u iskušenju da probam ali sam morao da se držim svojih "pravila putovanja" koja podrazumevaju količinski malu ishranu.
 
DSCF0721_zps840f8109.jpg
 
DSCF0722_zpsd82c1440.jpg
 
 
Po silasku nazad u Drvar na jednooj krivini sam fotografisao panoramu kako bih dočarao kakvo me je vreme sustiglo u ovom mestu prethodni dan.
 
DSCF0727_zpse5b6efcf.jpg
 
 
U centru su dva spomenika za koje verujem da su zapravo delovi istog. Ovaj predstavljen kao zid, i na vrhu tog brdašceta je bio veliki spomenik u obliku pet velikih krakova koji su meni ličili na nakrivljene obeliske. Taj spomenik nije preživeo rat devedesetih i sada izgleda kao ruševina neke manje zgrade rasut po livadi. To nisam želeo da slikam.
 
DSCF0728_zps81265f21.jpg
 
DSCF0730_zps6eb30c1b.jpg
 
DSCF0729_zps2a0ff46c.jpg

 
Dalji plan je bio da stignem do Tjentiša vozeci se Jadranskom magistralom. Odustao sam od Grmeča i Jajca pošto sam već u zaostatku ali u planu ostaje da se sa Jadrana popnem ka Mostaru da posetim Partizansko groblje i dalje kao glavni cilj petog dana puta da stignem na Tjentište. I kao što sam već rekao da, ako me tamo uhvati noć, isprobam vreću iz Zeleno Drvo prodavnice. Prvi checkpoint bio je Knin i dalje Split ka Makarskoj. Na tom putu naišao sam na spomenik-grobnicu poginulim partizanima u Polačama.
 
DSCF0731_zps9875737d.jpg
 
DSCF0732_zps95c993fe.jpg
 
DSCF0733_zps5fda6abd.jpg
 
DSCF0734_zps6a5a0ae2.jpg
 
 
Dalje sam krenuo ka Splitu. Put je kao nov i rade na njegovom proširivanju. Iznenadio sam se koliko je Split veliki grad. Koliko sam uspeo da vidim sa magistrale ima mnogo novih zgrada. Hteo sam da napravim jednu panoramsku fotografiju ali zbog radova na putu nije bilo dozvoljeno zaustavljanje. Mada, verujem da bi bilo zabranjeno i bez radova jer je ipak to magistrala. Produžio sam dalje ka Makarskoj uletevši u saobraćajnu gužvu. Veoma sporo se vozilo i već sam počeo da razmišljam da ako se ovo otegne moraću opet neplanirano da jurim smeštaj. Srećom, čim sam izašao iz Splita i saobraćaj je bio daleko prohodniji. Vožnja motora uz more je fenomenalan osećaj. Slana voda, svež vazduh, sunce koje se stidljivo pojavilo malo pre ulaska u Split. Pred polazak drugar i kolega bajker Njanja (znam, pomalo šašav nadimak :) ) mi je skrenuo pažnju da putevi uz more mogu biti klizavi. Oprezno sam vozio neko vreme dok nisam video da gume imaju odličan grip, a onda sam se vratio novonastaloj tradiciji: vožnji malo preko dozvoljene brzine. Ne znam koliko je vožnja trajala od Splita do Makarske. Meni se, pošto sam uživao, čini prekratko. Našao sam zgodno mesto da se uparkiram, seo u kafić i krenuo da update-ujem fotoreportažu. Tačnije, ono što nisam stigao ranije da uradim - da postujem utiske i fotografije od prethodnog dana.
 
DSCF0736_zps87076280.jpg
 
DSCF0737_zpsaf72dd92.jpg

 
U jednom trenutku prilazi mi jedan momak, vidno fizički spreman, kratko ošišan, i pita: "Da li je ono tvoj motor sa beogradskim tablicama?" Pomalo zatečen pogledavši u pravcu motora kažem: "Jeste. Da li smeta?" A on odgovara: "Ma ne, nego pratim tvoju fotoreportažu, video sam da si postovao da si stigao..." i tako se mi upoznamo. Nikola radi kao vatrogasac u Makarskoj i uputio me je na spomenik Palima u NOB-u koji se nalazi na tri minuta hoda od kafića. Tu je sreo svog drugara koji nam se nakratko pridružio. Malo smo ćaskali o ruti i još nekim stvarima. Kratko je ostao jer je izašao sa posla da se upoznamo ali me je pozvao da dođem kod njega u vatrgasni dom što sam naravno prihvatio. Oni su otišli svojim poslom, a ja sam brzo završio sa ažuriranjem i postavljanjem fotografije, i uputio se ka spomeniku. Napravljen je 1982. godine u čast stradalima u NOB-u. Kada sam se pripremao za put ne mogu se setiti da li sam ga video na internetu. Veoma je lep i očuvan. U centralnom delu je plato koji sa jedne strane okružuju ploče sa imenima stradalim u borbi, a sa druge stoji sam spomenik. 
 
DSCF0750_zpsb15cb820.jpg
 
DSCF0751_zps9fa75d77.jpg
 
DSCF0744_zps7f9870a5.jpg
 
DSCF0742_zps63fe7295.jpg
 
DSCF0747_zps922f4f21.jpg
 
DSCF0746_zps883d4f1e.jpg
 
DSCF0752_zpsb852cd03.jpg
 
DSCF0754_zps4119ba89.jpg
 
DSCF0759_zps3c7e918e.jpg
 
DSCF0755_zps2113d929.jpg
 
DSCF0757_zps8cbe432b.jpg

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Po završetku fotografisanja spakovao sam opremu i otišao do vatrogasnog doma. Kada se vozite Makarskom morate dobro voditi rauna. Većina ulica su jednosmerne. Sedeli smo u bifeu doma i pričali o svemu i svačemu, smejali se, uživali, a pridružili su nam se Drago i Nikolin kolega Mario pa smo početi malo zezati jedni druge, a kasnije je došao i drug Tonći Pivac koji je u Savezu Antifašista Hrvatske. Pao je i dogovor da Nikolu udamo u Vojvodini :D Veoma lepo provedeno po podne, i nije mi nimalo žao što opet kasnim sa planom puta. 
Ponovo sam upoznao super ljude kao u Drvaru, Bihaću, pre toga konobara u Kozarcu, ekipu u Banja Luci i u Podgariću.
 
DSCF0766_zps927a683b.jpg
 
DSCF0765_zpsc44e4c56.jpg
 
DSCF0760_zps3d603bcc.jpg
 
DSCF0763_zpsa0ea6c62.jpg
 
DSCF0769_zpse8988460.jpg
 
DSCF0768_zps4c641664.jpg
 
 
Nikola i Mario su mi objasnili kako da dođem do graničnog prelaza koji je na najkraćem putu ka Mostaru. Nešto ja tu nisam dobro shvatio tako da sam produžio ka Pločama i prelazu Metković. Već je bilo kasno i žurio sam koliko god sam mogao. Veče lagano počinje da pada pa sam odlučio da ne idem ka Partizanskom groblju već da se uputim ka primarnom cilju za danas. Što sam više zalazio u kopno bivalo je sve hladnije. U jednom trenutku sam pogrešio skretanje za Nevesinje. Vozio sam dobrih desetak kilometara dok nisam ušao u jedno bošnjačko selo. Duboko sam zašao dok nisam shvatio da to definitivno nije glavni put. Pitao sam grupu starijih ljudi da me upute ka spomeniku na Sutjesci i oni su mi lepo objasnili dokle da se vratim, kojim putem da idem i na koju deonicu da obratim pažnju. Krenuo sam da se vraćam ali sustignem policijski auto gde je ograničenje 30km/h u naseljenom mestu. Taman kada sam pomislio da ću izgubiti još koji sat policajac mi mahne kroz prozor da ga preteknem i produžim dalje. Dok sam išao ka Nevesinju veče je već počelo da pada i već je bila noć kada sam stigao u grad. U restoranu sam se raspitao oko smeštaja i ljudi su se organizovali da mi pomognu. Našli su mi smeštaj i mesto gde mogu ostaviti motor.
 
DSCF0773_zpsc0b22aae.jpg
 
 
Plan je bio da sutradan rano krenem put Sutjeske i napravim fotografije u vreme svitanja.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Mala ispravka, moja greška je u pitanju ali me je ispravio moj prijatelj Zoran Šević :) Naime kod tenka u Drvaru nije poginula Marija Bursać već Mika Bosnić kada je skinula ćebe sa tenka. Hvala Zoki :) Izgleda da ja nemam ni u gugla ni u vugla :D

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...