Jump to content

Windows 7 ultimate ili windows 8.1 za gamersku masinu?


sasabgd011

Recommended Posts

Mozda je mladjim generacijama intuitivan i lak, ali windows 8 ili 8.1 je prosto jako tezak za navikavanje. Jednostavno, uzasan je dok se maksimalno ne modifikuje da lici na stare verzije. Default UI je meni jako jako...debilan

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao win 8, shvatio da je govno posle nekog vremena i vratio se na win 7

 

E sad 8.1 ne znam kakav je, valjda su ga poboljsali dosta
 

Imam slicnu konfiguraciju kao ti samo sa slabijim procesorom, tako da ce na winu 7 da ti radi sve do jaja siguran sam.

Cuo sam od nekih gamera (ili sam citao negde, ni ne secam se vise) da na 8.1 dobijaju nesto veci frame rate u igrama, to moze vudica da objasni bolje da li je istina ili ne 

Link to comment
Share on other sites

Ја користим 8.1 одавно, и навикао сам се без проблема..

А што се тиче те приче са пар фрејмова, то је и онај лик у линку који сам оставио добио преласком са 7 на 8...

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

jesi se navikao bas na nacin koriscenja metro UI ili kako se vec zove ili si ga modifikovao da lici na 7.

 

Da se razumemo, sam OS kao OS  (8.1 64 bit) je odlican i stabilan, ali oko default UI...gospode boze,

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Nista menjao nisam, malo me je nervirao my computer (this pc, ajde), ali se i to prebrodi.. U principu metro i ne koristim, eventualno ga podignem i ukucam par slova apliKacije koje mi treba i to je to..

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

i evo pomozi nubu. Imam skajp sa skajp nalogom

Odem na win8.1 i da bi se ulogovao u skajp trazi mi MS acount koje eto NE DAM.

Kako da se ulogujem na skajp bez da dam ms account?


Nista menjao nisam, malo me je nervirao my computer (this pc, ajde), ali se i to prebrodi.. U principu metro i ne koristim, eventualno ga podignem i ukucam par slova apliKacije koje mi treba i to je to..

 

pa eto, mislim sto nisu prosto ostavili command prompt i da iz njega pozivamo programe kao na dosu? Meni je ovo mega retardirano. jeste da ubrza ponekad, ali ono sta ako ne znam kako se zove "onaj program sto sam dolazio klik klik na njega"

I nervira me sam izraz APPS, uzasavam ga se

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

i evo pomozi nubu. Imam skajp sa skajp nalogom

Odem na win8.1 i da bi se ulogovao u skajp trazi mi MS acount koje eto NE DAM.

Kako da se ulogujem na skajp bez da dam ms account?

pitaš za onaj moderni skajp ili "običan" skajp. pošto ja koristim običan i logujem se sa skajp username/pw bez problema.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

nemam pojma, evo instalirao sam 8.1, odem na start screen metro interfejsa i tu imam ikonu skajp. Ne da da se ulogujem bez MS accounta.

Kapiram da teeba da ga deinstaliram, pa da ga instaliram kroz downolad, ali ono jebote. 

 

Mislim OS je sasvim ok ispod haube, ali ima par takvih budalastina da je to strasno.

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

taj skajp koji dolazi uz 8.1 je metro skajp i naravno da će ti forsirati microsoft account login isto kao što te google forsira da se loguješ gmailom na androidu i tako to.

ne treba ništa da brišeš, skini normalan skajp i loguj se normalno, ionako je ovaj metro skajp sranje.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

hm eto zwerko scores.

NECU na laptopu/desktopu INTEGRISANI UI za mobile i non-mobile. Necu. Ocu da kliknem na start i da imam program files. Ocu da mogu na najnormalniji nacin da stavim ikonice na desktop a ne da se zlopatim!!


No, kapiram da cu ipak preci na win 8.1 na kraju... Vec par nedelja radim na njemu (virtualni desktop) i ono jebiga. Dolaze nove generacije i nov UI.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ma za sve samo skines desktop verziju te aplikacije i bude banja.. Svidja mi se i Internet Explorer, ali daleko od toga da ga ne koristim, predrasude valjda :D

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

brate igore, kao dete neko :D necu ovo necu ono :) meni je drago sto je microsoft skupio muda da proba neshto novo pa makar im i propao prvi pokushaj - kapiram da ce biti bolje ubuduce.. ima gomila ljudi koji uzimaju touchscreen lapove i taj hibridni ui dolazi do izrazaja :)

Link to comment
Share on other sites

matori smo i tesko menjamo navike

kapiram da su nove generacije odusevljene metroom

ovaj prelazni period boli, al realnost je da su ljudi sve vise na tabletima/mobilnima a sve manje na klasicnom desktopu. MS pokusava da usaglasi to sve jednim UI dizajnom, mislim da je normalno da ne ide glatko u startu

@igor

meni je dugo nedostajao start a onda sam skapirao da cu sve mnogo brze da nadjem tako sto kliknem Win taster i ukucam prva tri slova app-a koji mi treba. Tastatura > mis.

Link to comment
Share on other sites

MS pokusava da usaglasi to sve jednim UI dizajnom, mislim da je normalno da ne ide glatko u startu

 

je l'(poz pejo) ti se ne cini da pokusavaju da usaglase nesto sto je NEUSAGLASIVO, ono da ispoliraju tu osmicu do kraja opet ce izgledati kao da su dve potpuno razlicite stvari spojili na silu :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...