Jump to content

Kloniranje particije


kruko

Recommended Posts

u guzvi sam na poslu pa nemam vremena da guglam, a treba mi komp sto pre pa mi je potreban savet.

 

treba da kloniram particiju primarnog diska (zauzeto tipa 80 giga, ceo hard ima 500) na novi hard koji je manji (120 giga). probao sam nabrzaka sa acronis migrate easy 7, ali on nudi samo opciju kloniranja kompletnog harda.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Može i ovo što kaže Peja, samo prethodno uradi full defragmentaciju particije pre šrinkovanja, da ne bi program za particionisanje pokušao isto i potencijalno nešto zasrao.

Od programa koristi Acronis True Image butabilni CD, sad ću okačiti ISO i ISO i Windows verziju, pa koristi šta oćeš.

Moguće da True Image može direktno da klonira na manju particiju bez prethodnog šrinkovanja, al nisam ga koristio neko vreme, zaboravio sam.

Edited by Ivan^_^
Link to comment
Share on other sites

hvala matorani

 

na kraju je najlakse i najbrze ispalo da bekapujem stari hard, nova win istalacija na novi hard, ucitavanje bekapa i to je to.

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Samo da dodam da pazite jer Acronis True Image je bio do jaja program ali su ga zasrali od verzije 2011-12 pa na ovamo. Ne znam kakva je poslednja verzija ali ako instaliraš trial ili ti rikne krekovana varijanta nekako ne može da se aninstalira uopšte i ako probaš upadaš u BSOD svet mučenja gde jedino reinstalacija Wina pomaže. Postoji Acronisov program koji kao aninstalira ali on ne radi i mnogima koji su imali taj problem nije radio. Takođe brljanje po registru isto nije pomoglo. Ovo pričam iz ličnog iskustva i godina korišćenja True Imagea dok mi se ovo nije desilo i onda sam proveo sate po nekim forumima, sve sam probao i svuda isti zaključak - usrali su program.

 

Počeo sam da koristim Easeus ToDo Backup Free i to mi je radi super, može i krekovana verzija, ima više opcija. Konkretno ima Backup System i tu ti bekapuje samo ono što je zauzeto, nevezano za veličinu hard diska.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...