Jump to content

pomoc rurovaca iz bga! hitno!


C Y N I C

Recommended Posts

Kupim ja auto pre par godina od nekog lika iz bga, sve regularno i uredno, plin atestiran i upisan u saobracajnu...

krenem danas da reg auto, ne moze da prodje tehnicki dok ne donesem uverenje ili tu neku knjizicu za atest koju mi on nije dao pri prodaji kola.

 

Ne mogu da dodjem do lika nikako, ne znam gde je atestiran plin, a dosije beogradske registracije (ja ga nekoliko godina regularno registrujem u Rumi) se nalazi u ljermontovoj vrv kao i svi dosijei, sa tim da 4 godine ga nisu poslali u Rumu, a trebali su odavno... naravno, ljubazna sluzbenica iz rumske stanice je bila od velike pomoci dok je turpijala nokte i rekla da sa BGom ne mogu da komuniciraju, jer to ide jako sporo i tesko iako su to povezane drzavne sluzbe i tesko je okrenuti sluzbeno broj telefona i traziti jebeni dosije, znaci kad je nisam izvukao kroz onaj prozor od saltera i isturpijao glavu nista nisam uradio

 

E sad, opcije su mi koliko mi je receno da nadjem lika od kog sam kupio auto i da mi on kaze gde je sve to zavrsio, tj registrovao, atestirao itd pa da ja odem i pokupim sva dokumenta, ili da nekako preko nekih kanala (policijskih) neko vidi u njihovim kompjuterima gde se nalazi dosije registracije ili gde je atestiran, ili eventualno da ga on kao sluzbeno lice pokupi iz ljermontove jer se 99 posto nalazi tamo

 

Da li neko zna gde se sve u BGu vrsi atest, da li ima neko neku predstavu o jos nekoj opciji kako bi se to moglo zavrsiti, jel neko mozda policajac od ljudi sa rura, ili ima brata, tetku, zenu strica da jeste koji bi mogao da pomogne, pa da moze to da mi zavrsi i da udje u tu ljermontovu jebenu, platicu ako treba, ili bar da pogleda u njihovom kompu gde se dosije nalazi, gde je izdat atest na osnovu bg registarskog broja i gde da trazim to uverenje o atestu? Ili neko ima neku ideju kako bi to moglo da se zavrsi?

 

Hitno momci, pomagajte ako znate!

 

e i da, ja auto niti mogu da registrujem, niti mogu da prodjem t pregled, ne mogu cak ni da ga reatestiram ako je potrebno i ako je istekao prethodni atest, bez tog uverenja o atestu i uverenja o atestu boce... mislim jebeni zakon, jebeni mup, ne znam sta se jebeno desava

Edited by C Y N I C

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

ma ne znaci mi nista amms link, znam ja to da nadjem, nego, auto je atestiran u BGu negde, ne znam

gde se sve vrsi atest, sem u amss i na masinskom faxu valjda... postoje jos neke firme mozda?

meni u sustini ta firma znaci samo da odem tamo i pokupim to uverenje, a gde je ta firma mogu da saznam jedino od prethodnog vlasnika (kog ne mogu da nadjem) ili da se pogleda u kompu u BGu od strane policije, naravno meni to niko nece uciniti jer ne znam nikog tamo, zato i pisem o0vde ako je ovde neko slucajno u tom poslu, ili zna nekog ko jeste pa da moze da mi vidi.

 ili zna eventualno jos neki nacin?

ponavljam, ja ne mogu da uradim ponovni atest (ako je prethodni istekao) bez tog uverenja o atestu koje je ili na mestu gde je atestiran, ili u dosijeu bg registracije koji se nalazi 99 posto u ljermontovoj, posto su svi dosijei tamo

 

e i da, zvao sa ljermontovu, oladila me riba, jer kao fizicka lica ne mogu da zovu tamo, to je zakonom zabranjeno, samo sluzbena i tako

Edited by C Y N I C

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

Tek će da te boli glavi ako nisi odradio kupoprodajni ugovor sa likom, kao što sam se ja zajebao. Moraćeš njegovu ličnu kartu da priložiš da bi uopšte mogao da registruješ auto (nevezano za sve ovo za plin). I, da, oni neće da ti rade reatest ako nemaš to uverenje, i to na A4 formatu odštampano (ne priznaju onu malu knjižicu, iako to isto posle piše i na većem formatu), a to sam sasvim slučajno čuo u prolazu kad sam već odlazio iz AMSS-a gde su mi preko kurca onako pregledali automobil i rekli šta treba sve da se sredi za novi atest za plin.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Ako je ovo i dalje aktuelno http://www.polovniautomobili.com/auto-vesti/aktuelno/atest-za-tng-skracen-na-5-godina.php U BG imas samo tri centra za ispitivanje TNG, pa najbolje da njih pozoves da proveris da li imaju tvoj auto u dokumentaciji:

 

 

Gde može da se obavi periodični pregled TNG uređaja?

Beograd

-      Mašinski fakultet, Laboratorija CIAH – Kraljice Marije 16, 011/3302-287, 3302-480, 3302-481, 3302-482

-      Institut za nuklearne nauke „Vinča“, Centar za motore i vozila – Vinča, Mihajla Petrovića Alasa 12-14, 011/3408-696, 7440-244, 6308-427, 6308-608

-      Auto-moto savez Srbije, Centar za motorna vozila – Kneginje Zorke 58, 011/3328-315, 2750-722, 3331-290, 065/9871-691 (AMSS ima više poslovnica širom Srbije – kliknite na link)

 

Edit: cenim da je njima u interesu da ti daju taj papir da bi posle ponovo radio atest kod njih, ali opet je to sve pitanje njihove dobre volje... 

Edited by Zwerko
  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Tek će da te boli glavi ako nisi odradio kupoprodajni ugovor sa likom, kao što sam se ja zajebao. Moraćeš njegovu ličnu kartu da priložiš da bi uopšte mogao da registruješ auto (nevezano za sve ovo za plin). I, da, oni neće da ti rade reatest ako nemaš to uverenje, i to na A4 formatu odštampano (ne priznaju onu malu knjižicu, iako to isto posle piše i na većem formatu), a to sam sasvim slučajno čuo u prolazu kad sam već odlazio iz AMSS-a gde su mi preko kurca onako pregledali automobil i rekli šta treba sve da se sredi za novi atest za plin.

 

sreca pa imam kp ugovor, ali ne mogu da nadjem klipana, a on mi nije dao dokumenta

 

to sam i ja cuuo, da ta knjizica ne vredi kurcu, nego bas kopija odstampanog uverenja mi treba gde je radjen atest, iako i na jednom i na drugom pise isto

 

znas nesto mozda za atest boce? i to sam cuo da treba atest za nju i ako nemas, vade staru, stavljaju novu i osuse ti dzep 

 

joj sve im po spisku, pa neko dobija platu i to dobru za te magicne ideje i kompletnu papirologiju... srbijo kotur kurca za tebe

Edited by C Y N I C

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

@Laki

 

Jeste, samo što ja tada nisam znao. Odradili smo samo ovlašćenje, kao da on meni daje dozvolu da vozim njegov auto (koji je faktički i dalje u njegovom vlasništvu, i saobraćajna je i dalje na njegovo ime). OVde ljudi tako masovno rade (samo produžuju ovlašćenje godinama), jer ih mrzi da se cimaju po sudovima i plaćaju dodatne takse od kojih samo zvoni (a i ovaj moj prodavac je bio skrljao rebra kad sam ja kupovao auto od njega, pa nije mogao da mrdne iz kreveta, a de da ga povlačim po sudovima).

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

@Cynic

 

U Vršcu je retardirana procedura da ti prvo u AMSSu zakažeš pregled postojeće boce, pa te oni stave na neki spisak, pa kad dođu ti "stručnjaci" iz BG, oni te pozovu, ali samo ako upadaš u grupu koja je naredu (jer oni pregledaju oko 40-ak vozila kada dođu), a dolaze jednom u mesec dana i ređe. Naslušao sam se od likova koji su tako kretali da registruju kola, pa su saznali za to, pa dok se ovi smisle da dođu tebi prođe vreme za registrovanje auta (pa ne smeš da ga voziš), pa te još vrate sa atestiranja jer nešto ne valja i treba nešto još da se doradi. Neki likovi su, po sili zakona, morali da odjavljuju vozila jer nisu stigli da sve to odrade na vreme, horor.

 

Inače, ja sam letos odradio taj novi atest (dobio sam i neku nalepnicu koju ovi tupsoni iz MUPA nisu ni znali gde se lepi, svako je imao neku svoju teoriju i savet, pa ih je zvao čovek iz AMSSa da im objasni (uz to su hteli da mi zadrže i original potvrde za novi atest, što im je isto taj lik rekao da ni u ludilu ne smeju da rade, već samo da uzmu kopiju). I onda vidim da mi atest važi samo do 2017-e (umesto pet novih godina, jel), i lik mi kaže da je to zbog toga što tada trebam da menjam bocu, jer ona se posebno atestira i menja na određeno vreme (koje meni ističe tada).

Grand šou, sve što sam kao hteo da uštedim jer sam uzeo gas mi se anuliralo kroz njihova izdrkavanja (taj atest je 6K u startu) plus majstor što mi je uzeo nofce za to što je odradio (sreća pa je sve prošlo iz prve, iako mi je bilo isteklo vreme za registraciju).

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

@vitjy

 

kad sam video amss na linku i vecinu njhovih poslovnica na spisku iz drugih gradova, nisam dalje ni gledao, da ima drugih koji nisu u sklopu saveza...

"olaksavajuca" okolnost je sto je taj atest radjen pre 5,6 godina (uz rok trajanja 10g), pa vrv sve te sem vince, mas. faxa i amssa i nisu mogle da daju atest, tj taj nije bilo toliko firmi koje mogu to da rade... nist, zovem ove brojeve prvo sto je zverko dao, da suzim krug  bar malo jer dobar deo na spisku pripada amss filijalama... 

 

@pipboy

 

Cuo sam sve te price sad, bas jebeni horor, mada ovde u Ru kao svake srede dolaze u AMSS... ali ja kakve sam srece, ima da em doradim nesto na plinu, em da vadim i tu bocu i sto sranja jos

to da necu uspeti za 5,6 dana da zavrsim i sto su platiti nove tablice 4,5k  ce biti samo slag na tortu

 

 

I dalje najbolja opcija mi je neki BG pandur da pogleda u kompu, gde je prethodno registrovan preko bg tablica, slucajno ako neko zna nekog ko je zainteresovan da pomogne, zaradi neki kes javljajte!

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

Moja stara potvrda je bila iz tog Instituta, vidi sa njima, ako je tamo rađeno sigurno imaju negde u evidenciji vozilo (makar po broju šasije, jebem li ga). Ja sam isto imao samo tu malu žutu knjižicu, ali se ispostavilo da je vlasnik pre ovog moga uredno prijavio to u Pančevu, pa su oni poslali za Vršac, na njihovom šalteru sam dobio taj A4.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

vinca kao nije, tako mi rekose i amss nije gledajuci po broju sasije, na mas. fakultetu se niko ne javlja..

 

sad citam jos na netu da kao nov atest za one izdate na 10 godina nije obavezan, tj kao da ne mora i ne

sme da se reatestira ako je izdato uverenje na 10 godina, nego tek kad istekne, gomila vesti oko toga, mada

su stare 5,6 meseci te vesti... to sad proveriti koji je zakon na snazi ce biti vrlo zanimljivo

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

Od toga ništa, meni je stari atest isto bio na deset godina, pa sam morao novi da vadim (stavlja se neko novo crevo koje ima neki broj na sebi, koji komisija online sa svojom bazom proverava, stavlja se neki ventil novi pozadi na bocu po nekim novim standardima (to je i najskuplja stavka), to je a must, plus još neke dodatne sitnice ako treba).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...