Jump to content

Vakcinacija ili ne?


Johnn1e

Recommended Posts

Da li bi ti potpisao, kad se zna da svaka vakcina, svaki lek imaju stetna dejstva i potencijalne nusefekte? 

 

Ja sam samo citirao prvi komentar sa onih vesti.

Konto ginekolog vs pedijatar, jedan je zaduzen da spase zenu drugi da spase dete. Zato se i misljenja razlikuju o terapijama. Cisto da napomenem.

Cenis ginekolog nije zaduzen da spase dete? : D

Link to comment
Share on other sites

 mrzi me da prebiram po zakonima, ali nikakvo odricanje od prava/pristanak ne može da opravda doktora u slučaju teške nepažnje

 verovatno se potpisuje da si svestan da svaka terapija ili zahvat nosi određeni rizik, čak i slučaju da doktor odradi sve po PS-u, kao što nosi

 

naravno, to sam i mislio

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne znamo sta tacno izaziva autizam i porast broja otkrivenih slucajeva (ok, poboljsala se metoda detekcije, ali to zahteva citavu novu temu, jer autizam nije nesto sto se moze rastegnuti unedogled pa da nam kao promice, pa cim smo prosirili definiciju autizma odjednom imamo mnogo vise slucajeva, koliko ja znam makar, to nije tacno), ali sigurno znamo da nisu vakcine?

 

Postoji ogroman broj studija koje pokazuju da su vakcine bezbedne. Ok, jel to toliki sajens level da se ne moze sazvakati laicima i objasniti zasto je NEMOGUCE da su vakcine odgovorne, nego cemo se baviti psiholoskom analizom ljudi koji sumnjaju da vakcine i nisu bas toliko sejf?

 

Meni je ovo sto sam video ovde smesno i na nivou Aleks Dzons emisije koju bi okacio neko ko sumnja u vakcine. A najmanje bi mi bila smesna cela tema i obe strane argumentacije kada bih imao dete u godinama pred vakcinaciju.

 

 

edit:

 

lol, incidentli, Aleks Dzons bas ima svezu emisiju na temu:

 

https://www.youtube.com/watch?v=aKIqqn5qLho

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

Ok, jel to toliki sajens level da se ne moze sazvakati laicima i objasniti zasto je NEMOGUCE da su vakcine odgovorne, nego cemo se baviti psiholoskom analizom ljudi koji sumnjaju da vakcine i nisu bas toliko sejf?

A zasto bi bile odgovorne, gde su dokazi za to?

Edited by Johnn1e
Link to comment
Share on other sites

Fora je sto nema temeljit screening za decu koja bi mogla lose reagovati na a,b il c vakcinu, nego se sistem zasniva na peer pressure, vakcinisi il cemo ti prosiriti rch. Nema posledica za negativne reakcije, nego jbg usralo te.

Ceo pro vaccine circle jerk tip touching upravo izaziva kontra efekat kod neopredeljenih, zvuce ko ovce, isto ko i extremni anti vaccers.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Fora je sto nema temeljit screening za decu koja bi mogla lose reagovati na a,b il c vakcinu, nego se sistem zasniva na peer pressure, vakcinisi il cemo ti prosiriti rch. Nema posledica za negativne reakcije, nego jbg usralo te.

Ceo pro vaccine circle jerk tip touching upravo izaziva kontra efekat kod neopredeljenih, zvuce ko ovce, isto ko i extremni anti vaccers.

Pa mislim ok, mozemo i bezobrazno da pricamo. Da li znas sta je screening i objasni mi na koji nacin screening utice na otkrivanje etiologije neke bolesti? Kakvih posledica treba da bude za negativne reakcije, zar nije to isto kao i sa svim drugim lekovima?

Edited by Johnn1e
Link to comment
Share on other sites

Ako si se obratio meni, i ti si glup bar koliko i Dzoniboj gore. Kakve veze vera u vanzemaljce ima sa verom u opasnost vakcinacije? Jel ti sto veruju u vanzemaljce ugrozavaju svoje i tudje zdravlje, ili ste vas dvojica glupana i tupana nesto drugo mislili time?

  • Downvote (-1) 9
Link to comment
Share on other sites

Ako si se obratio meni, i ti si glup bar koliko i Dzoniboj gore. Kakve veze vera u vanzemaljce ima sa verom u opasnost vakcinacije? Jel ti sto veruju u vanzemaljce ugrozavaju svoje i tudje zdravlje, ili ste vas dvojica glupana i tupana nesto drugo mislili time?

Mislim da preterujes malo : )

Nema nikakve razlike u proveravanju ispravnosti neke hipoteze da li krajnji ishod utice na necije zdravlje, ili je tacno ili nije.

 

Ja sam istrazivao, sebe radi jelte, kada je jos sve ovo pocelo da bude aktuelno, da bih sutra kada mi udje pacijent u ordinaciju i pita me to ja mogao da mu odgovorim jer ce me smatrati odgovornim. Ono sto ja vecini mogu da ponudim na brzinu kada me pita je samo svoje misljenje do koga sam dosao tokom tog istrazivanja a ovde sam na forumu i malo sire napisao nesto da bi se razjasnile neke stvari.

 

Nisam video da si nesto novo pitao a da nije odgovoreno vec u ovih 17 stranica a tvoje je pravo da se ne slazes sa necim naravno. : )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...