Jump to content

Fensi restorani u Beogradu


Recommended Posts

Toro nije loš, ali ga ekipa ubija. Homa je ranije bila mnogo bolja (dok jedan od vlasnika koji je ujedno bio i kuvar nije zabatalio ostalu dvojicu), sad je skuplja i sa manjim porcijama, ali je i dalje kul. L&K sam bio dvaput, manje porcije, ukus ništa spec, ekipa horor. Žabar mi je isto težak kurac.

 

Po meni, ono što vredi u Beogradu jeste Zvezdara Teatar, Communale, Amici, Mala Fabrika Ukusa, Holesterol, Absint, Na Ćošku (ovaj u gradu, kod Krunske) od tih fensi restorana, a od ovih za mesište Čačanin, Durmitor, Stara Hercegovina, a nije loša ni Hacienda ako se zabada Rodizio i cilj vam je da se userete od mesa

  • Upvote (+1) 2

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ja volim da jedem, ali ne idem u fensi restorane u BG, jer me obichno uvredi odnos velichine tanjira i porcije u istim. Sta meni znachi sto ja jedem zablje batake u sosu od malina, ako ja moram da naruchim za 50 evra da bih bio sit, i to samo do prve pljeskare. Od restorana, koji sebe smatraju fensi, jedino bih preporuchio Dijagonalu 2.0 (neki to mesto zovu i Novi Zaplet). U Zemunu, na keju ima isto par dobrih restorana

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

da, i Dijagonala i Zaplet su ok, lepo kaže Igi

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni nao da postoji restoran Zvezdara Teatar :(

 

Mala Fabrika ukusa jeste kul, ali imaju baš neke specifične kombinacije jela, ali je većina kul. Jedino što je malo skučeno unutra a i realno treba iskoristiti "potencijal" one ogromne bašte leti.

Link to comment
Share on other sites

da, unutra je malo zgužvano, ali je bašta car leti

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

 Od restorana, koji sebe smatraju fensi, jedino bih preporuchio Dijagonalu 2.0 (neki to mesto zovu i Novi Zaplet). 

to je mozda i najskuplji restoran u bg-u, gde opet sluze pola metra tanjir a unutra zec u sosu od malima. odma da se ogradim, meni ne smeta, vrhunska je hrana i ima je dovoljno. :) zapravo, gde god sam jeo od tih "fensi" restorana, a koje su i neki ovde pominjali,  nisam bio razocaran velicinom porcije.. ipak se posluje u srbiji, tako da italijanski restoran sigurno nece sluziti prave italijanske porcije, jer bi kroz mesec dana mogli slobodno da zatvore restoran.

 

zato mi nije jasno kako to pojedinci ostaju gladni, npr ti iguana, a posle kazes da ti je ok u dijagonali. nista vece, niti manje porcije nisam vidjao po ostalim fensi mestima. 

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Isto, ne sećam se gde sam imao zamerku na veličinu porcije, a "veliki" sam čovek

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Džabe, Pero, kada nisi +190cm :((

 

Inače, meni je uvek zent da idem na ta fenseraj mesta jer se plašim da ću pljunuti bruka kintu, a da ću ostati gladan... :(

 

Gladan neces ostati, a za kintu, i tu ima fora :)

Sama jela kao jela nisu skupa, ali na pićima te pocepaju

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

to je mozda i najskuplji restoran u bg-u, gde opet sluze pola metra tanjir a unutra zec u sosu od malima. odma da se ogradim, meni ne smeta, vrhunska je hrana i ima je dovoljno. :) zapravo, gde god sam jeo od tih "fensi" restorana, a koje su i neki ovde pominjali,  nisam bio razocaran velicinom porcije.. ipak se posluje u srbiji, tako da italijanski restoran sigurno nece sluziti prave italijanske porcije, jer bi kroz mesec dana mogli slobodno da zatvore restoran.

 

zato mi nije jasno kako to pojedinci ostaju gladni, npr ti iguana, a posle kazes da ti je ok u dijagonali. nista vece, niti manje porcije nisam vidjao po ostalim fensi mestima. 

 

u dijagonalu sam uvek isao na poslovne vecere, gde mi je sef placao kao nagradu za projekat ili za neki praznik, pa i ne znam koje su cene, ali kada sam tamo jeo, recimo poslednje, bambija u sosu od kafe, bilo je dovoljno za mojih 186cm i 95 kila

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Cenim da ta poredjenja kao imam 3 metra i 200kg i mogu da pojedem mnogo i nisu bas relevantna. Znam mrsave glibavce koji mogu da pojedu tone hrane...

 

A sto se tice restorana, Balkan ekspres u zemunu je meni bas ok. Skoro su nesto digli cene, ali bih i dalje rekao da su u nekoj sredini(biftek oko 1200-1300, ostale stvari od 600-1000). Porcije su vise nego ok, a hrana je odlicna.

Edited by samur
Link to comment
Share on other sites

a nije loša ni Hacienda ako se zabada Rodizio i cilj vam je da se userete od mesa

Pera šef

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Bas sam pre neko vece bio u Kontaktu, tu na granici zemuna i nbg, fino je mesto, vise je kafic, ali sam se iznenadio hranom, ogromne porcije i stvarno preukusno . . voleo sam ranije da odem u restoran dacha na karaburmi, ne znam da l to i dalje postoji, bio sam tamo poslednji puta pre 4-5 godina . .

 

i nesto sto nije fensi ali mi je potpuni favorit leti, posto od nedavno zivim u zemunu blizu gardosa pa sam tu izoveravao sve i svasta moram samo da sherujem ovo, malo zastekano mesto kad se krene uzbrdo kaldrmom ka Gardos kuli pa sa desne strane ima jedan prolaz kroz neke kuce i izbije se na "Galeriju", malo mesto sa najjacom letnjom bastom od 4 stola i pogledom na reku sa visine . 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...