Jump to content

Tenis 2014


leisure

Recommended Posts

pa to je nesto ni sto rodzer nije uspeo :)

Novak je definitivno vec medju najvecima, leisure je upao u vremeplov i postuje iz 2010. godine :DDDD

Bilo je gusto, ali obv ikona je presudila

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

ima kvalitet da osvoji 15+ GS-a u karijeri, vec nekoliko puta je propustio da osvoji do sada, a najvise zbog toga sto je gubio vec dobijene setove zbog toga sto padne u stilu Jelene Jankovic(vec 3 finala za redom do ovog finala)

da je izgubio ovo, samo bi se produbilo to sranje

ovako krece nalet, i mislim da ce da osvoji i US Open i Australian, pa posle RG sta bude

 

(kada kazem najvece, mislio sam na Nadala, Federera i Samprasa, ne Vilandera, Bekera and co sa 7 GSa)

Edited by leisure
Link to comment
Share on other sites

Nole je u top 10 open ere i po broju GS titula i po broju nedelja na vrhu ATP liste, a to je postigao u konkurenciji Federera i Nadala koji su u 90% razgovora o najboljem teniseru svih vremena... Mislim da mu takva konkurencija daje određene pluseve na uspeh i da je svakako top tier teniser svih vremena uz pomenutu dvojicu, Samprasa i Borga.

 

IMHO naravno!

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Nole je u top 10 open ere i po broju GS titula i po broju nedelja na vrhu ATP liste, a to je postigao u konkurenciji Federera i Nadala koji su u 90% razgovora o najboljem teniseru svih vremena... Mislim da mu takva konkurencija daje određene pluseve na uspeh i da je svakako top tier teniser svih vremena uz pomenutu dvojicu, Samprasa i Borga.

 

IMHO naravno!

Ovo je jasno kao dan.

 

Poenta je da moze u top 3 and beyond po GS-ovima, a mislim da mu je ovaj WB prekretnica za tako nesto. Ako moze Rodja da igra ovako u ovim godinama, moci ce i Novak sigurno

Vec ima izjednacen broj pobeda u duelima sa Federerom, a blizu je da stigne i Nadala(19 pobeda nad njime, od toga 4 na sljaci. sto je negde kao i svi ostali zajedno fazon)

Link to comment
Share on other sites

Nole je vec sada prejebao Samprasa po % dobijenih meceva (Sampras 77 nole 81). da ne pricamo koliko je sada jaca konkurencija.Samprasu je najveci uspeh na RG polufinale recimo.

Nole je vec sada top 5 svih vremena imo.

Edited by pirun
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

dobar tekst

 

http://www.b92.net/sport/tenis/masters/teme.php?yyyy=2014&mm=07&dd=07&nav_id=873458

 

 

....'“Nisam dozvolio da mi emocije izblede, kao što je verovatno bio slučaj na Rolan Garosu pre nekoliko nedelje. Ovo je posebna pobeda – došla je u ključnom trenutku za moju karijeru, posle nekoliko poraza u Gren slem finalima. Počeo sam malo da sumnjam u sebe, mnogo mi je bila potrebna ova pobeda. Pokušaču da je iskoristim na najbolji mogući način kako bi mi samopouzdanje poraslo za ostatak sezone i karijere“, kaže Novak.

Tačno u centar. Demoni više ne stoje na ramenu i ne šapuću o porazima u važnim mečevima, Đoković je stenčugu gurao uzbrdo do vrha planina, uspeo je da je izgura i da je uz pobednički smeh i suze radosnice strovali nizbrdo u provaliju, u zaborav.

Zato pobeda nad Federerom može da bude prekretnica za naredne Gren slem turnire – kada je Đoković pun samopouzdanja, oklop njegove igre postaje još deblji i retko ko može da se nosi sa njime.

Čekamo US open.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

dule covece sto se ne javljas? odmor il si digao ruke od random javljanja dan-dva kasnjije? ;o)

sutra vecernji program (efektivno utorak u jutarnjim casovima kod nas) na artur eshu po "nasem ukusu" ;o) prvo kruniceva vs azarenke a onda brat nishikori vs raonica

 

nego...prekinuli malocas meceve a taman je granjolers trebalo da uzme prvi set federeru (vodi 5:2)

Link to comment
Share on other sites

Auf, kakav tenis! Ne pamtim da sam cak ni Noleta gledao u ovo doba sem da je barem polufinale ili finale :)

Mala je odigrala svaka joj cast... namucila je ovu grominu u odnosu na nju, a cak je i bila blizu pobede, dal je do umora, ili neiskustva...

Ali pokazala je stvarno odlican tenis. Nije sto je nasa ali ne pamtim da sam gledao dobar zenski tenis skoro, ko ga je pratio seca se Henan ili kako vec, cini mi se iz Belgije, koja je cak i Serenu znala da dere, koja sad npr dominira skoro sve... 

I dalje stojim iza toga da je danasnji zenski tenis uzasan ali ovo je bilo uzivanje gledati, bez bilo kakve pristrasnosti jer je Kruniceva nasa igracica... svaka cast :)

Link to comment
Share on other sites

Koliko iritira ova Azarenka, retko gadan lik

this.

takodje i sve ovo sto je lancemid rekao

 

Odgledao sam treci set Kruniceve i to je prvi put da sam je gledao ikada. Odusevila me je. Neverovatno brza, stize, vraca iz trka...ali kada je sibnula 2-3 asa oko 190 kmh sa njenih 163cma ai hezus

Steta sto nije prosla, jer bi,  osim svih ostalih benefita, bila najslabije rangirana teniserka u Istoriji US Opena koja je prosla do 1/4 finala. Svidja mi se sto mi mala deluje kao da nema te retardacije u glavi svojstvene Ani i Jeleni.

Link to comment
Share on other sites

Ana i Jelena su u njenim godinama bile vec u top 10, tako da mislim da zuris, iskreno, Krunicevu u najboljem slucaju vidim na nivou Bojane Jovanovski, izmedju top 50 i top 100 i to je to...

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

ajde što su bile u top 10, nego što su u tim godima stekle huge moneZ (pogotovo ana od jonexa) pa su zato krenule da se retardiraju...dok su bile relativno poor, grizle i jurile lovu i poziciju imale su osetno manje oscilacija...

 

za krunicevu, nju sam prvi put video kako igra u nekom fed kup dublu, mislim da su ona i jelena igrale vs slovakinja...i mala je imala genijalne momente gde 2 gema pogadja linije i urdara zachudjujuce jako bez pravog zamaha a onda par gemova "trololo i don't even know what i'm doing"  (stil igre koji su u mecu od prekjuce na momente upražnjavale i ona i azarenka, nekad istovremeno ;oP)

 

vidno je napredovala od tog fed kupa (mislim da je to bilo pre 3-4 godine?) i iako ženski tenis ostaje ženski tenis, meni je zaista interesantno da vidim kako ona tako mala trči i bori se ko zmaj...kako sad ima 21 godinu ima i dalje vremena i šanse da nešto uradi i uznapreduje dosta više od 50og mesta...plasman na us openu, publicitet i keš će sigurno da joj pomognu da nađe nekog jačeg da radi sa njom (tipa anu su snimili adidasovci i njihov tim joj je pomagao dok nije imala lovu da sama placa full time tim)

sve u svemu, svaka njoj čast i za ovo šta je uradila i želim joj da ponovi ovako nešto što pre

 

naravno, lako nama da pametujemo na forumu  =o) 

 

ps

nadam se da ce vecheras mech vavrinka vs nishikori da bude krljanje u 5 setova =o)

Edited by Kole
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...