Jump to content

Koji monitor veće dijagonale - 27", 29"?


Lucky

Recommended Posts

Kakva je sada tu uopšte situacija? Vidim da ovi od 29" furaju neke bolesno visoke rezolucije što je verovatno OK za rad u windowsu ali za igranje igara treba neka zwerina da to pokrene u nativnoj, dok ove 27" vidim da imaju full HD što je "podnošljivo" pa me interesuje kakvo je tu stanje u ovom trenutku, šta se preporučuje za kupovinu, ako se išta preporučuje? :)

Link to comment
Share on other sites

Nisu, onaj dell ultrasharp 30" ima 2560x1600


27" je 2560x1440


Sad vidim da su se pojavile neke jeftine 29" varijante koje su ovo sto sek kaze, xyz*1080


Evo ovaj je 27" ips + klasicna hd rezolucija

 

http://www.itsvet.com/proizvod/hewlett-packard-envy-27/comp_comp_monitor/15/4633

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Te 29 su krsh jer su ovo sto sek rece, prosiren klasican 24/23" monitor. Zato im je i cena niza.

 

Ne znam da li su te 27" fullhd krsevi ali ja se lozim da uzmem ovaj od 30" i jedna od kul stavki mi je i ta veca rezolucija.

Kontam da problem moze da bude kao sa televizorom kome je rezolucija previse mala za dijagonalu pa onda vidis kockice.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Kao vlasnik 30" Dell-a, mogu da kazem da neki jaci komp moze da izgura grafiku. Kod mene je to trenutno i7 2600K sa GTX680... 1440p rezolucija nije mnogo manja, tj. trebala bi ti ista ta snaga kompa, a monitor je manji i ima manju visinu. 1080p rezolucija na 27" je bez veze zato sto su pixeli ko kuca.

 

Dakle za neki 27 ili 30" ti treba jak komp da bi se posteno igrao, a 27" sa 1920x1080 je samo veliki pixeli i to...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Pa ovaj 30" Dell košta 1100 evra? :) Ja sam baš ispao iz fazona :) Gledam te 29" koji su kao oko 500 i onda nisam baš očekivao takvu razliku, ali jasno je sada kada sam video razlike u rezolucijama i ostalim karakteristikama. 

 

Ovaj od 27" za sada deluje ok, za tih 550-600e, malo je normalnija cena.

Link to comment
Share on other sites

Super je ovaj Dell U2713, jako fin monitor, jedino mnogo sitno, nadam se da je dok se čovek navikne, ovako bih se zabrinuo za sopstveni vid :)

 

Inače, nema ga više u EWE-u i ovima što uzimaju preko njih, ali izgleda ima u PIN-u i ovima koji preko PIN-a valjaju, pa ako imate tamo nekoga, možete da nabavite. 

Link to comment
Share on other sites

ja sma uzeo pre nedelju dana dell u2713hm, revizija a00 ( jul proizvodnja ) , prezadovoljan sam vrsi mi posao max. e sad na nekim forumima sam citao da svaka verzija, tj. revizija ovog monitora ima falinku, samo preporucuju a00 jer su ostale revizije ljudi po 3-4 reklamirali/vracali.

rez. je 2560x1440, od igrica ne igram nista preterano ( samo league of legends ) graf. mi je 2-3god stara sve radi super, filmovi itd. zavrsava mi posao. pored njega imam jos 3 27inca monitora , ali oni imaju manje rezolucije i ovaj ubija kolko je dobar :)) .

preporuka.

 

mislim da su ovi od 29inca samo mazanje ociju :), tj. da su uzaludni, ovaj 27 je bombona :)

Edited by Frubi

sigpic7722.gif

Link to comment
Share on other sites

ja sma uzeo pre nedelju dana dell u2713hm, revizija a00 ( jul proizvodnja ) , prezadovoljan sam vrsi mi posao max. e sad na nekim forumima sam citao da svaka verzija, tj. revizija ovog monitora ima falinku, samo preporucuju a00 jer su ostale revizije ljudi po 3-4 reklamirali/vracali.

rez. je 2560x1440, od igrica ne igram nista preterano ( samo league of legends ) graf. mi je 2-3god stara sve radi super, filmovi itd. zavrsava mi posao. pored njega imam jos 3 27inca monitora , ali oni imaju manje rezolucije i ovaj ubija kolko je dobar :)) .

preporuka.

 

mislim da su ovi od 29inca samo mazanje ociju :), tj. da su uzaludni, ovaj 27 je bombona :)

 

Gde piše koja je revizija? Mrzi me jako da pomeram i okrećem, bolje da saznam ovako pa da se precizno fokusiram na deo gde piše :)

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ma nemam ja u suštini problem, hteo sam samo da imam taj eleganci kabl ... display port rešava problem, ali nemam display port kabl pa bih morao i njega da kupujem, a ne bih da se toliko cimam :)

 

Dobio si Displayport kabl u paketu

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...