Jump to content

World Cup 2014


Veljok

Recommended Posts

postojali bi kriterijumi za fer plej,  ne bi se dobijao plavi tek tako, za pruzanje ruke protivniku, ili prilikom pomaganja da ustane, nego u situacijama kada igrac kome je dosudjen nepostojeci prekrsaj ili dodeljena lopa, signalizira sudiji da je doneo pogresnu odluku i da taj njegov potez moze indirektno da onemoguci njegovu ekipu da ostvari neku prednost na samom terenu.  kada sam rekao potiranje, mislio sam nakon utakmice, ne za vreme iste. za simuliranje se zuti daje vec milion godina, i dokle smo stigli? glumci su postali samo jos bolji i to je to. mozda ne plavi karton, ali ja bih uveo nekakvo novo pravilo fudbalske igre, koje bi to moglo da resi. uglavnom u pravilima fudbalske igre su predvidjene sankcije za krsenje tih istih pravila, mozda ne bi bilo lose ubaciti neke stimulacije i nekakav sistem nagradjivanja za fer plej.

slazem se, kontam da bi 2 plava kartona po utakmici bila skroz okej. ali da se daje retko

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

ma kad skupis dva u toku polusezone, to je premija. i onda kad napravis peti zuti i kada moras da pauziras sledecu, izbegnes suspenziju sa jedim ili dva plava, ako ih imas. ili dobio si crveni na tekmi, za tebe je utakmica zavrsena, ali ipak igras sledecu, ne pauziras, zato sto si imao dva plava, primera radi. cesto se taj drugi zuti za crveni dobije zbog nekih gluposti, skidanje dresa prilikom radovanja, sutiranje lopte nakon zvizduka, simuliranja... mislim da bi moglo da se izbalansira nekako.

 

 

Link to comment
Share on other sites

uglavnom u pravilima fudbalske igre su predvidjene sankcije za krsenje tih istih pravila, mozda ne bi bilo lose ubaciti neke stimulacije i nekakav sistem nagradjivanja za fer plej.

 

ako im par desetina miliona eura stimulacije nisu dovoljni da se ne ponasaju kao totalni retardi na terenu, bar tih 90min, onda nikakva dodata nagradjivanja ne bi pomogla. fer si po prirodi ili si cigan od rodjenja.. samo treba ostrije sankcionisati cigansko ponasanje i to je to. jer sta vrede kartoni, kad sudija ne sme da podeli 10 za jedan mec, a nekad je savim realno da ih toliko treba podeliti. da sam sudija i miler krene da mi se unosi i vileni onako za svaki njegov pad u sesnastercu, posle drugog puta bi leteo napolje. 

  • Upvote (+1) 2

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Moraju se svesti sudijske greske na minimum ili retroaktivno kaznjavanje da se uvede. Prvo, je teze izvodljivo ali izvodiljvo za veca takmicenja. Naime, strucni tim od par sudija bi pregledao sninak i dojavio glavnom jel simuliranje, prekrsaj, ofsajd. Jedan sudija na terenu, ne 4. Drugo je jasno, nisi skontao da je similirao na tekmi, kazni ga mesec dana neigranja, novcano il nek mu Muntari jebe ribu.

Link to comment
Share on other sites

ja sam i za to da se uvede i prikupljanje izmena, tako da ako neki trener ne zameni 3 igraca u toku meca, automatski mu taj visak neodradjenih izmena se akumulira za sledeci mec, pa da moze izvesti 4-5-6 izmena ako je potrebno :tf:

Можда је она седми разред.. али је друго полугодиште!

Link to comment
Share on other sites

Samo da napišem da je Kroos dečko sabio ceo turnir (to kažu i statistike koje smo mogli videti ovih dana), fraza "igrač kojeg bi svaki trener poželeo u timu" njega najbolje opisuje, čovek igra sigurno i konstantno dobro... ALI i njemu se desi da svaku desetu utakmicu odigra nešto lošije, nažalost ovoga puta mu se to desilo u finalu, da je sabio finale verujem da ne bismo videli onaj sramotni potez dodele zlatne lopte malom cigi...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...