Jump to content

SPLIT: Lutalice


Recommended Posts

tako sam i ja jednom u gta 3

 

Pa da fatso nije zauzet tapeljanjem kao i uvek, mogao bi da ti ispriča kako je u njegovom kraju magarac koji je stanovao u kineskom zidu i trenirao svog pitbula. prvo na gumi okačenoj na drvo a kasnije na komšijama i njihovim psićima, kad je preterao popio 2 komada u glavu u ulazu. A dva dana posle sahrane njegova majka je nastavila da šeta pitbula bez povodca i korpe pa kad je ker i taj dan izujedao par vlasnika i pasa, uveče je imao i on olovo za večeru.

Link to comment
Share on other sites

Glupo je sto kada se vodi ovakva ili slicna polemika uvek se pokrene to pitanje "Zar nije bolje da potrosis te pare na ljude i njihovo zbrinjavanje a ne na zivotinje?", pa zar ne moze i jedno i drugo?
Mozda sam ja nesto pogresno protumacio posto sam na brzinu procitao svih 7 strana [:D]
Nego zasto sam ja dosao na ovaj topik, je l istina da ako te ugrize pas lutalica - mozes da tuzis opstinu (ili kako vec ide proces) i da dobijes i preko 150.000? Ili je to netacna informacija? Ili je takav zakon ali u praksi nije bas tako? Je l zna neko nesto vise o tome

Link to comment
Share on other sites

Mozes da dobijes odstetu i dobija se, bar u Beogradu, ali su iznosi znatno manji. Ako bas oces mozes da tuzis grad pa da dobijes na sudu, ali da bi dobio tih 150.000 mora pas dobrano da te izujeda, teske telesne povrede. Imas recimo ovaj tekst na tu temu http://www.24sata.rs/vesti/beograd/vest/odsteta-za-napad-psa-najvise-150-000-dinara/23015.phtml

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

koliko sam videla niko nije spomenuo jos jedno neodgovorno ponasanje osim izbacivanja zivotinja na ulicu, a to je da gazde cesto puste svog psa da se pari sa nekom lutalicom jer eto nece svog psa da sterilise nego eto jos mu kao dozvoli da j...

Sterilizacijom i udomljavanjem bi problem vrlo brzo bio resen, pogotovo kad vidite da mogu da imaju 2 legla godisnje cini mi se i da im je zivotni vek znatno kraci od ljudskog. i stvarno ima veliki broj ljubitelja zivotinja koji udomljavaju, traze ko ce da udomi, sterilisu itd .

E sto se Brizit Bardo tice, ona je dala silne pare nama, ali je vecinu neko pokrao.

I moram da izrazim svoju uzasnutost Draskovim postovima.

Ne vidim zbog cega bi zivot coveka koji ubedljivo najvecu stetu pravi i sebi i drugim ljudima i biljkama i zivotinjama i celoj planeti bio vredniji od zivota zivotinje.

Psi lutalice koje napadaju ljude to rade samo kada se osecaju ugrozeno, sto znaci da to rade upravo zato sto su bili lose tretirani pre toga od strane coveka u suprotnom su prijateljski nastrojeni.

Imam i ja problem kad idem bajsom do posla i nazad, usput su mi neka tri psa i vecito me jure i laju na tocak. Eto cisto da spomenem da ne bi neko mislio kako ja serem zato sto nemam losa iskustva. Ali ih opet ne bih nikad ubila zato, nego cu mozda uzeti suzavac kad pocne sezona i onda ce valjda shvatiti da sam zajebana i nece vise prilaziti.

Btw jel iko zna uopste sto se tripuju na tockove?

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Zato sto je bog stvorio coveka da bude specijalan.

 

Nije bas da mora neko da ih maltretira da bi napadali. Imas i instinkt copora i instinkt cuvanja teritorije. Ja konkretno imam problem jer u ulici dvoje-troje hrane redovno 4-5 lutalica koje su ih skontale kao gazde i taj deo ulice kao teritoriju koju brane i napadaju ljude.

 

Tocak valjda zato sto im on direktno nanosi bol, kao sto psi cepaju novine jer ih je neko tukao novinama itd itd.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

jeste da to psi rade npr cepaju novine, ali nesto ne verujem da je to trip sa tockovima, nije svakog lutalicu nagazilo nesto

 

Pa ni ne juri svaki za tockom konkretno. Neki jure samo za kolima/motorima jer su im cudni. Kad pas juri za tockom to je bas specificno.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Psi lutalice koje napadaju ljude to rade samo kada se osecaju ugrozeno, sto znaci da to rade upravo zato sto su bili lose tretirani pre toga od strane coveka u suprotnom su prijateljski nastrojeni.

Imam i ja problem kad idem bajsom do posla i nazad, usput su mi neka tri psa i vecito me jure i laju na tocak. Eto cisto da spomenem da ne bi neko mislio kako ja serem zato sto nemam losa iskustva. Ali ih opet ne bih nikad ubila zato, nego cu mozda uzeti suzavac kad pocne sezona i onda ce valjda shvatiti da sam zajebana i nece vise prilaziti.

 

 

Malo si to generalizovala prema svom iskustvu, jer te još ni jedan pas nije ujeo. Oba puta kada sam ujeden od pasa (domaćih) smatrao sam isto što i ti: Da sam im povredio "pravo privatnosti", i da sam ja kriv.

 

Pas koji jednom oseti krv, nije više pas, nego postaje vuk. Ceo čopor pasa lutalica koji je maltretirao i napadao ceo kraj u Čačku kod klanice (upadao u kokošarnike i klao sve kokoške, napadao ljude (i ujedao) na biciklima ili peške, i koji je imao izvanredan instinkt za sakrivanje kad bi se pojavila naoružana milicija ili lovci sa puškama, morao je na kraju da bude "manuelno" likvidiran do poslednjeg.

 

Naravno da sve lutalice nisu iste, nekoliko "pitomih" sam uspešno udomio kod poznanika koji žive na široj teritoriji Zemuna, a tri napuštena mačeta sam doneo kući i istrpeo ih ~14 godina da pocepaju sve što se pocepati može.

Link to comment
Share on other sites

Pas koji jednom oseti krv, nije više pas, nego postaje vuk. Ceo čopor pasa lutalica koji je maltretirao i napadao ceo kraj u Čačku kod klanice (upadao u kokošarnike i klao sve kokoške, napadao ljude (i ujedao) na biciklima ili peške, i koji je imao izvanredan instinkt za sakrivanje kad bi se pojavila naoružana milicija ili lovci sa puškama, morao je na kraju da bude "manuelno" likvidiran do poslednjeg.

moze u tarantinov film

  • Upvote (+1) 2

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Malo si to generalizovala prema svom iskustvu, jer te još ni jedan pas nije ujeo

 

 

Hm, koliko se secam, Dz je ujeo neki sarplaninac pre 6-7 god. Ako nisam nesto istripovala.

 

Jeste ujeo me pas neki veliki mešanac, samo što on nije hteo baš da me ujede nego je on spavao pored nekog ulaza u zgradu, i ja sam hodala u nekim velikim čizmetinama i trupnula sam mu odmah pored glave ne videvši ga, i on se trgao iz sna i istripovao da ga neko napada i tu me je ćapio, al nije uopšte onoliko jako koliko je mogao i nosila sam farmerke. Tako da se nisam naljutila na njega skapirala sam ga. 

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Jeste ujeo me pas neki veliki mešanac, samo što on nije hteo baš da me ujede nego je on spavao pored nekog ulaza u zgradu, i ja sam hodala u nekim velikim čizmetinama i trupnula sam mu odmah pored glave ne videvši ga, i on se trgao iz sna i istripovao da ga neko napada i tu me je ćapio, al nije uopšte onoliko jako koliko je mogao i nosila sam farmerke. Tako da se nisam naljutila na njega skapirala sam ga. 

 

Eh trebala si sa "probaš" da te ujede pas u vreme kad si "ceo dan" dobijao serum protiv tetanusa i na kraju vakcina (ako je pas već bio vakcinisan protiv besnila) kao "celodnevni provod".

Mene je ujeo mali "šnuci" koga sam znao sa ulice i bez problema ga mazio ali sam u ušao u njegovo dvorište po loptu uz dozvolu gazde. Mali "razbojnik" nije zalajao ni jednom, nego dotrčao mašući repićem propeo se na zadnje noge i naslonio prednjim na koleno i ja taman da ga pomazim a on me mrtav hladan ujede za butinu i ode mašući repom.

 

U svakom slučaju ako si već biciklista čuvaj se, jer je dovoljno da se pojavi samo jedan pas koji je osetio toplu krv, da bi ostali krenuli u ozbiljan napad sa njim.

 

Uvek mi je bilo žao kad su moj deda ili ujak morali da ubiju svoje lovačke pse koji su "poludeli" od krvi, i počeli da se ponašaju agresivno.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...