Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Renoviranje je bez ikakvog reda, jedno jutro su počeli u 7h, kućni red nikad ne poštuju, pa ih nema par dana.. Pre mesec dana sam videla jednog od majstora da čeka kod lifta u 6:30, odmah sam se setila Leskove priče otključanih vrata i provale, i pozvala moje da zaključaju vrata jer sam žurila na posao.

Grejna površina mu je 75kvm, ima veliku terasu jer je stan u prizemlju, bašticu ispred.. Male sobe su oko 7kvm. Jeste bzvz što nema predsoblja, al jbg. Imaju već ugrađene plakare po stanu od poda do plafona. I naravno podrum sprat ispod. To su vojni trosobni stanovi. Civilni trosobni imaju sobu manje, ali su sobe sa strane veće. Stan nije nikad renoviran od useljenja, znači 30god, žena ostala bez muža pre 10tak god, udomila decu pa joj je stan prevelik za nju samu.

Inače u pitanju je Cerak Vinogradi, na 2min od VMCa (Vojnomedicinski centar).

I naravno da imam viziju kakav bih stan htela. Doduše kontam da neću morati da razmišljam u skorije vreme o kupovini stana.

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

ako su male sobe 7 kvm, ili si pogresila, ili plan nije dobar, ili je to najdebilniji stan ikad :)

samo i da dodam da se ja ne ljutim (čak suprotno) kad me neko yeya ya promašaje z i y, pa ne mora to da se briše, nekako to dajje notu i doyu humora na forum

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Renoviranje je bez ikakvog reda, jedno jutro su počeli u 7h, kućni red nikad ne poštuju, pa ih nema par dana.. Pre mesec dana sam videla jednog od majstora da čeka kod lifta u 6:30, odmah sam se setila Leskove priče otključanih vrata i provale, i pozvala moje da zaključaju vrata jer sam žurila na posao. 

 Код мене у згради последњих шес месеци се непрестано бушака нешто, а због фине акустике је сасвим свеједно ко то ради, тако да је у питању једно полугодишње бушење:)

 

Нико не поштује кућни ред, а победник је лик који је нагласио доле на табли да ће да ради, најавио и извинио се унапред и онда је написао додатну реченицу како ће да поштује кућни ред - и није га поштовао:) Мислим, то ми је већ прецарски, могу да скапирам (не и да аминујем, али могу да скапирам мождани процес) лика кога боли курац за ред, па онда онако одокативно заседне кад ''је океј да се буши'' и нико га не смара јер јебига, престаће кад тад и мрзи те да се смараш. Али лик који наглашава трип о кућном реду без да га ико туче по ушима и онда тај ред не поштује, па то је лол, није ми чак ни трип растргнут га коњма на реповма, колико ми је трип ''који курац''.

 

Иначе, по ВАЈБУ твог поста, делује ми да имаш неку кастом представу трајања кућног реда:) За случај да је тако - 22 до 5 и 13 до 17.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

a sry pomereni su postovi

@ gajba : ovo oko ulaza se prosto resi drvenim zidom naprimer, u ravni kupatila. tako su moji uradili, a ja sam kod sebe umesto drvenog zida, stavio policu sa knjigama, super izdvoji prostor.

tako da to je ok sto je otvoreno, moze svak lako da ogradi hodnik, tj odvoji ulaz od stana

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ako su male sobe 7 kvm, ili si pogresila, ili plan nije dobar, ili je to najdebilniji stan ikad :)

samo i da dodam da se ja ne ljutim (čak suprotno) kad me neko yeya ya promašaje z i y, pa ne mora to da se briše, nekako to dajje notu i doyu humora na forum

 

 

Nije pogresila verovatno. Mozes sam da pogledas s osnove. Soba u odnosu na kupatilo ili wc na primer.. koji su tu negde.. do 3,4 kvadrata generalno. Soba mu dodje duplo veca. U tu "sobu" staje krevet i mali orman+ mali radni sto. I da... sobe jesu male. Komforne sobe su oko 10-12 kvadrata. Ovde jedino sto nije komforno je fazon... sto je trpezarija + kuhinja prevelika, ko cela dnevna soba.

@mara ... zovi im komunalnu !

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Прота:

 

Могуће, али то само значи да га не боли курац за десет, него за девет и по фазон:)

 

Није му нико киднапово дете и убиће га ако не гленгленује кад је кућни ред. Ако погледамо сатницу, ''кућни неред'' обухвата прилично дуг временски период и прилично разнолик, мада сад та сецкава анализа није ни битна, он УВЕК може да извага дал га боли курац или не и колико, а ако искључимо киднаповање, онда га (бар у мојој књизи) боли курац.

 

Осталих станара има три милиона у великој згради, а он је један, притом свима буши по глави, а кућни ред је једини начин да се уопштено рачуна на то када очекивати буку, а када је ''безбедно''. Има пола дана сваки дан на располагању да распоређује ту буку како год оће. Није у реду да остали сви гледају у пасуљ дал се он договорио са мајсторима или није. Ево, конкретан пример, у пар наврата ми је била швеца са децом и намерно смо били у фазону да дође кад је кућни ред јер се оно срање чује буквално као да ти буше главу (буквално) и не можеш да водиш разговор и те форе, што значи да ће мала деца аутоматски думру на месту од шлога. И још као је она гледала да ''улети'' у термин, оно, ако је кућни ред у један, она дође у пола два-два, да овај може да ''заврши део зида који је почео'' или шта год. Али не вреди. Не знам, лик дође и у пола три крене да ронда до пет, мислим лол. И замисли сад неких 5-6 недеља тако. Јебига личе, ради осам недеља, ал ради ко чојк.

Заправо, мање је битно колико кућни ред траје и када је, битно је да можеш да се равнаш према њему (ето да дођу та деца, да будеш у фазону да мош да одрадиш партију поподневног кунта, па онда да гледаш рецимо да изблејиш напољу када није кућни ред, а знаш да комшија има неке радове итд).

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

jebiga, znaš situaciju bolje od mene pa sad nema mnogo smisla dalje da branim lika jer nemam pojma o čemu se radi. 

 

ako je dva, tri puta probio kućni red, onda je imao scenu s majstorima koji su mu rekli dolazimo sutra tad i tad ili ti dolazimo za nedelju dana, pa pa je onda izvagao da je bolje da stisnu svi gaće, nego da razvlači to tri metra.

ako je tandrkisao kad je stigao koko je puta stigao, onda ga je bolela patka.

Link to comment
Share on other sites

Па да, није фазон прсо му бојлер, па нови има другачије рупе, па ај буши зид јебига морамо да се купамо лол, него је лик 5-6 недеља то радио сваки дан (добро, нек буде 4-5 дана недељно - али је зато за сваки од тих дана тандркао за време кућног реда). А ако је неки oneshot фазон, онда неће нико црћи и да буши 24 сата тај један дан.

 

Сребрна медаља припада комшији који је нека два и по, три месеца ''постављао прозоре'', наравно, стриктно за време кућног реда - а сребрна медаља, а не златна, је зато што није ништа најавио па ето, није се ни просро:) Ал оно, ја нисам веровао да неко може да буши толико, ја мислим кад би мени дали полупокварену бургију и исто толико ефективног времена, да бих ја избушио кинески зид, ал не оно да има рупе, као сир, него да га претворим у прашину:)

Озбиљно сам се размишљао да одем до њега једном, не да му серем, него просто да га питам јел могу да посматрам неких сат времена шта он то ради, јер ми није пало на памет ништа што може да се ради у стану, а да се дрнда бушилица за бетон неколико сати дневно 2-3 месеца.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Joj ovaj Dule, ne znam više je l me troluje il je stvarno toliko clueless, što bi reko Peja

 

To tripovanje da se odlaže kupovina kompa u nedogled zbog "čekanja memorija" je toliko glupo da ja nemam reči, tako nikad niko ne bi kupio komp

 

Dakle Dule, nisi se ti zajebao s sadašnjim kompom jer si kupio DDR1 pred izlazak DDR2, nego:

 

1. Zato što si kupio sranje ploču, pošto nisi pitao šta da uzmeš nego si otišao u radnju i dozvolio da ti prodavac uvali nešto čega bi što pre da se ratosilja

 

2. Zato što si kupio sranje procesor, koji je i tada bio low end

 

3. DDR2-1066 je u realnom radu brži od DDR3-1333, nije sve u megahercima, postoje i latencije koje utiču na performanse. Isto će biti i sa DDR4, najsporiji moduli prvih godina neće biti brži/bolji/isplativiji od dobrih DDR3 modula.

 

4. Izašle su nove konzole, dakle imaš referentan hardver prema kome će se sve ravnati sledećih X godina, šta čekaš sad, da platiš još 12% cene jer mnogo voliš državu?

 

Vudu car drug kralj carstva! Otvaram novi topik kad se vratis iz Njemacke Vudu, izgleda da je doslo vreme!

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Стварно бре Дуле, упао си у ирационални психолошки лимбо са том куповином компа... Моје хобистичко псиџа чуло из тинглинг, ти заправо не желиш да узмеш комп:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

@ stan, @pesma :

 

Da, stvarno vidi se da su tri sobe ~1/3 stana. Pa to su bas ono jebeno male sobe. Dok sam kupovao stan, bio je u mojoj zgradi TROSOBAN stan od 54 kvm (ej???), gde su sobe bile tako 8 i 9 kvm. Ono, nehumano i klaustrofobicno do daske.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...