Jump to content

Opel Astra ili Peugeot 407?


Sa1Nt

Recommended Posts

awwww,slatka ti je ova talija...steta sto te je uhvatila buva da je prodajes u kupujes nesto drugo.

Stoji da je taj 1.2 motor stvarno kukavac sinji i mukica na duza putovanja ali nije da ces sa nekim novim autom smanjiti mnogo onih famoznih 7 minuta do centra za koje te godinama svi zezaju koliko sam skontao :)

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

svaki put se oduševim kilijevim rezonovanjem

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

primarno mi je jachi motor, jer je 1.2 zaista tuga za bilo kakav duzi put.. a posle toga ide enterijer.. recimo talija ne moze da se poredi sa astrom/pezoom a kamoli ovim passatom :)

 

Jebote, pa ti za 7 minuta do centra stizes sa 1.2 benzincem? :)

 

Slazem se, motor je slab i realno se preporodis kad sednes u druga kola, ja sam vozio 1.2 fabiu i focus je u odnosu na to nebo i zemlja, pogotovu za put. Ali opet ima i ovo sto Kili kaze, a to je da ovde imas (prakticno) nov auto kome tacno znas sta mu je i kako, dok s druge strane kupujes macku u dzaku od polovnjaka (uzimam da ne kupujes auto od nekog poznatog kupca, u tom slucaju je druga prica). Ako bas oces da menjas onda ti je mislim bolja varijanta da taj iznos od Talije das kao ucesce za neki kredit/lizing pa da ga otplacujes jos koju godinicu. Jer jedino tako ces imati komfor koji si imao i dosad, novog automobila. 

 

A i kad gledamo recimo ovu ponudu - imas Astru koja je presla 140k km (pod uslovom da je neko nije vracao) koju bi u zameni platio 10k a npr nov Hyndai i30 ti je 11k (doduse benzinac i s manje mozda opreme, ali s 0 km na satu). Ili recimo uzmes taj i30 sa 1.6 motorom (130ks) je doplata jos 800 evra, sto kaze Junkie neces realno toliko ustedeti s dizelom ako prelazis 45k za pet godina. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

aman, prostor mi je apsolutno nebitan, ne znam odakle je kili izvukao to [:D]

 

nov auto ne bih opet uzimao, jednostavno mnogo gubi na vrednosti za svega par godina.. jurim neku proverenu varijantu za kupovinu na placu pa cu videti.. al' slusajuci vas ja ne znam kako ljudi kupuju automobile u Srbiji :) pa vecina kola na oglasu ispod 10k su presla preko 100.000 jebote :)

Link to comment
Share on other sites

A sta ako se prosiris?  [;)]

 

Nova kola gube na vrednosti, ali mnogo vise u prvih par godina. Tipa tebi je sad vrlo nepovoljan momenat da prodas Thaliu jer si je platio 10 (otprilike), prodaces je za 6, dakle izgubio si 1k evra po godini na vrednosti. Ali da tebi taj auto generalno odgovara ti bi ga u sreci i veselju vozio jos 5-6 godina, pa bi ga prodao tipa za 3k evra, sto znaci da bi za 10 godina izgubio tipa 700 evra godisnje, ako bi ga zadrzao jos to bi bilo manje. Poenta je da ako kupis nov auto koji ti po svim karakteristikama odgovara mozes da ga vozis narednih 10 godina isplatice se slicno kao polovnjak, dok ces s druge strane uvek znati sta vozis. 

 

Kupovina polovnjaka s placa je svojevrsna lutrija, mozes proci zaista dobro, a mozes proci i lose. Zavisi koliko se razumes u kola i sta znas da gledas, ali i tad ima doza srece. A ti sto su presli preko 100k su cesto presli i duplo toliko :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pročitaj bre ceo oglas :)

 

zuzetan automobil, nov, proizveden 2011, kupljen u julu 2012 godine.Prvi i jedini vlasnik . Poseduje sve 4 nove letnje gume 245/40 R 18 plus sve 4 zimske gume iste dimenzije ( vozene samo prosle zime, nove). BBS felne. Menjac automatski SST , duplo kvacilo. Automobil je na lizingu, kupljen na 60 rata ( 5 godina ) . placeno 15 rata.ostalo jos 45 rata po 604 eura. Kad bi se isplacivao lizing kuci odmah, potrebno je isplatiti 24800 eura. Cena 8000 eura.Vredi pogledati ! ! !

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...