Jump to content

SPLIT: Isplativost guma na čeličnim felnama zima/leto


Dule_smor

Recommended Posts

Zavisi kakve su mu postojeće felne, možda mu se ne isplati da daje previše love na niskoprofilne zimske gume...A i ne valja da se gume stalno skidaju i nameštaju na felnu, manje se deformišu kada se čuvaju na felnama itd...

Najbolje ovde da izlistaš malo, naravno gledaj raspon rupa, treba ti 4x100 za Clia 2
http://www.polovniautomobili.com/delovi-oprema-35.php?search-keywords=felne&category=35
 

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

ustedite 2k dinara godisnje a komplet felni je najmanje 20k?

 

de si kili, sta ima u rlu...ja sam polovne felne 14 uzeo za 10k dinara, balansiranje i montiranje je ovde 1200, znaci isplatice mi se za 4 godine...a sto kaze bojan, ne valjda kad se stalno namestaju i balansiraju tockovi itd.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

idemo, usteda od 400 dinara za 4 godine o/

 

ako se voze 14ice onda se mozda i isplati. ali kod kola koja imaju prave gume za muskarce nema smisla zaista

 

POY

 

pa još više ima smisla da npr. letnje sedamnaestice zameniš zimskim petnaesticama i da te onda gume koštaju sto evra manje

Link to comment
Share on other sites

@ivan

 

mislim da neka kola ne mogu da izdrze promenu od broja manjeg, nego sto je predvidjeno fabricki, zbog tezine

 

sto vraca na onu pricu kad neko vozi neko besnilo pa nema 1k eura da stavi drugi set guma

 

 

mene generalno smara ta prica da neko gleda kako ce da ustedi nesto na necemu sto je rupa za pare

Link to comment
Share on other sites

Pazi, ja sam za auto uzeo pre dve nedelje polovne alu felne 16" za 220 evra. Celicne bih neke 15" verovatno mogao da nadjem za 100-130 eur, ali vec imam dva kompleta 16" guma, a i lepse mi :) S druge strane na moj Focus ne mogu alu manje od 16" jer su mu nesto veca kociona klesta. Racunam mene balansiranje i skidanje starih i montaza novih izadje cirka 2.5k dinara, dok ako bih isao kod vulkanizera da mi samo zameni tockove to me izadje 400 din, dakle stedim 2k din dva puta godisnje, dakle to mi se isplati posle cirka 6 godina :) Naravno to je dug period, ali racunam i s time da manje akam gume kad ih montiram i demontiram svake godine, kao i mnogo manje vremena trosim, ovo realno mogu da mi zavrse za 5 minuta, da ne kazem da ako bas hocu da se stekam to mogu da uradim i sam, samo racunam da ce me za 400 dinara bas mrzeti :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

pls

 

za 6 godina ces promeniti taj auto, tako da pls

 

jedino sto ovde ima logike je da se prosto cuvaju gume(nove), tako sto se ne drkaju

 

a usteda para realno, ne postoji

 

Pa zato i stoji smajli posle 6 godina :) Doduse kad ga budem prodavao uracunacu i te felne u cenu kao nesto pozitivno, tako da nisam bas ceo iznos na gubitku... Ali primarno mi je bilo da ne bih drkao gume.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

na golfu sam uzeo letnje alu 14" posto je bolje.. zimske su ostale 13" i zamena je milina.. mada sam trebao ionako da uzimam nove gume, nisam nista "bacio"

za audija ce ostati iste felne , posto su 16" samo ce zimske gume da dobije

da vozim 19-20" felne na njemu sa /30 gumama, ne bi mi u zivotu palo na pamet da stavim na to zimske, nevezano za pare..

ko to radi zbog para, bezveze se cima.. uglavnom uzimaju celicne za zimske, posto su alu felne krhkije i lakse se ogule,puknu itd zimi.. mada i tu zavisi od modela/konstrukcije

Link to comment
Share on other sites

Menjam letnje/zimske u zakonski određenim rokovima :) Ista dimenzija 195/60 R15. Na početku sam se pržio da uzmem alu za letnje, međutim realno me zabole kurac. Našao bio 16" ali na njih idu valjda samo 205/50 R16, što je u ono vreme bio trošak od oko 600 € za polovne felne sa novim gumama. Napominjem u ono vreme. Malo previše za moj ukus.

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...