Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

8 hours ago, mladenq said:

pa kako ti nije promenilo ocekivanja, to sto ti ja gore kazem da je film isti kao prethodna dva dela i ni najmanje ne ispunjava ta ocekivanja? :d

da ti pravo kažem, kad si to napisao svojevremeno ja sam u međuvremenu zaboravio šta si napisao osim što sam zapamtio da neću da gledam film i deleteovao sam sve oko njega iz memorije 🙂 i onda me žena naterala (ssi!) i jbg, na kraju je rekla "pa ovaj je najgori od sva tri dela" :))

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Something in the Waterhttps://www.imdb.com/title/tt22863968/

image.png

Ocena ovog divnog filma je 4.2 na IMDB trenutno! Morate mi ovoga puta verovati na reč da nisam hteo da gledam film, iako čekira sve bokseve filma koji ja gledam :)) još traje samo 1:20h, ali trenutno je u bioskopima i zapravo sam dobio zadatak da ga pogledam (jasno zbog svoje ekspertize u žanru!)

Ovako ide film - dve devojke u emotivnoj vezi šetaju mračnim prolazima Mančestera držeći se za ruke. Prolazi pored njih šest drugih devojaka koje ih prozivaju kako su odvratne! Jedna od ove dve im pokazuje srednje prste, a onda njih šest uzme i umlati ovu drugu :))

Fast forward godinu dana unapred, u Dominikanskoj smo republici, ova prebijena sleće avionom i dolazi na venčanje svoje ortakinje. Na aerodromu je čeka ova što su bile u emotivnoj vezi, iako ova nije to znala! Smestile su joj! Ipak prelazi preko toga, i odlazi u resort gde se sastaje sa ostale tri - imamo mladu koja se udaje (belkinja, čak malo i ginger), zatim azijatkinju koja je "luda i spremna za akciju", zatim crnkinju koja je malo punija i koja se sprda uvek, imamo ovu plavu bele puti (što je pokazivala srednje prste) i na kraju ovu prebijenu koja je indijsko/pakistanskog porekla.

Dan pred svadbu odlučuju da odu na izlet čamcem. Iskrcavaju se na plažu nekog malog ostrva ali - samo ove dve iz incidenta, a ostale tri beže brodom da bi ove na ostrvu popričale i pomirile se! Na kraju se vraćaju po njih i dok se dobacuju frizbijem u plićaku (tipa pola metra dubine), punijoj crnkinji prilazi ajkula sa leđa i odgriza pola lista na nozi! Vrag je odneo šalu, shvataju one, te ubacuju crnkinju na čamac i kreću nazad ka restortu. Signal mobilnih telefona naravno nemaju a gingerka ne vidi koralni greben, prelazi preko njega brodom i pravi rupu na čamcu 😞 

Ubrzo čamac tone i njih pet ostaju na sred mora! U čamcu je samo jedan pojas za spasavanje i jedna bova! Crnkinja ubrzo baca kašiku i oni je puštaju da pluta morem, međutim već posle pola minuta dolazi ajkula i jede je :)) Plavka u tom zaključuje da mora da ide po pomoć i rendom bira smer u kojem misli da je resort i kreće da pliva ka tamo :)) 

Long story short, azijatkinju takođe napada ajkula i pojede i nju, gingerka inače ne ume da pliva :)) tako da tokom noći svesno odlučuje da se utopi da bi svoj pojas za spasavanje predala pakistanki, koja potom sledećeg dana ima okršaje sa ajkulom ali uspeva da preživi tako što je našla neki mali koralni greben, no naravno dolazi plima! U poslednjem trenutku se plavka pojavljuje na čamcu i njih dve uspevaju da se spasu i samim tim, nadamo se, obnove svoju vezu prekinutu nemilim događajem pre godinu dana!

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Maxxxine https://www.imdb.com/title/tt22048412/

image.png

Kakav propušteni potencijal za sjajan slešer horor iz osamdesetih 😞

Naboli su atmosferu, naboli su soundtrack, kamera, radnja (u prvom delu filma) čak mogu da pređem i preko ove Mije Got, uzeli neke solidne glumce za sporedne uloge i pomislih, ok, posle prva dva dela konačno su se sabrali i sad će napraviti nešto ok. 

I onda dolazi klimaks filma tj. razrešenje i sve pada u vodu u narednim scenama ... čak nije ni da su uradili tipične predvidive stvari slešera iz osamdesetih, to je onda OK, bilo bi zabavno, ovde je prosto glupo.

Tako da, može da se preskoči.

 

  • Haha (+1) 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

Maxxxine https://www.imdb.com/title/tt22048412/

image.png

Kakav propušteni potencijal za sjajan slešer horor iz osamdesetih 😞

Naboli su atmosferu, naboli su soundtrack, kamera, radnja (u prvom delu filma) čak mogu da pređem i preko ove Mije Got, uzeli neke solidne glumce za sporedne uloge i pomislih, ok, posle prva dva dela konačno su se sabrali i sad će napraviti nešto ok. 

I onda dolazi klimaks filma tj. razrešenje i sve pada u vodu u narednim scenama ... čak nije ni da su uradili tipične predvidive stvari slešera iz osamdesetih, to je onda OK, bilo bi zabavno, ovde je prosto glupo.

Tako da, može da se preskoči.

 

E,gledao sam i ja ovo, i sve vreme mislio na tebe, no homo :D

To je to, to mi je review :/

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, millanče said:

E,gledao sam i ja ovo, i sve vreme mislio na tebe, no homo 😄

 

no homo ofc!

10 minutes ago, Leonardo DyStopio said:

Namrsio ga Laki, umesto samo ovo da napise :))))

da obrazložim, nisam ja od onih što nešto napišu a da nisu rekli zašto je tako!

Link to comment
Share on other sites

Furioza, mnjeh
Propustena prilika, a bila im je dobra prilika nije da nije 

Ima svega sto treba da bude u filmu, ali svo to je jedna papazjanija, nekako lose spakovana bez neke dobro rasporedjene dinamike

Fazon je sto gledas film, i onda tek na pola scene shvatim da je ta scena trebala da ima onaj epski momenat, a nema ga, jer su nesto smasili, da li muziku koja utihne gde ne treba, da li dijalog, da li kamera, da li specijalni efekti...Samo tu i tamo negde osetis daj mad max vajb u smislu rezije 

E da ova Anya tejlor dzoj kao da se mumificirala, ne moze nikakvu facijalnu promenu da napravi, kao da ne moze ni da trepne a kamoli nesto trece. Sharliz za nju je ihhhahaj glumica

  • Like +1 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jest, negde smo bistrili već to, čupanje sala iz obraza, plus verovatno neko tesanje nosa i brdo botoksa i ko zna šta još, a bez trunke potrebe, tuga i ludilo mozga u Holivudu. 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, millanče said:

Jest, negde smo bistrili već to, čupanje sala iz obraza, plus verovatno neko tesanje nosa i brdo botoksa i ko zna šta još, a bez trunke potrebe, tuga i ludilo mozga u Holivudu. 

ima i Ozempik tu ponešto da kaže na tu temu :))

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Alien: Romulus - bez da spojlujem :D

https://www.imdb.com/title/tt18412256/

Pa jebote, može li se solidnije, pristojnije, pa usuđujem se reći i dobro-ka-odlično postaviti "back-to-the-basics" "među-nastavak" Aliena u prve tri četvrtine filma, i onda sve survati u krasni sa debilnom, glupom, nemaštovitom, nekreativnom finalnom četvrtinom! Fascinantna stvar za pogledati i analizirati iz te perspektive, ako ništa drugo :D

Android Endi verovatno najjači lik, i možda najbolje i najkreativnije odrađen taj aspekt u odnosu, možda, i na sve ostale fimove iz franšize.

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, absolute said:

Da li gledati u bioskopu ili da neki pristojan torent sacekam?

ja i dalje mislim da će dobar torrent biti bolji za gledanje filma AKO ima ono mračne kadrove itd, to izgleda dosta loše u bioskopu.

verovatno bih pogledao u bioskopu čisto zarad veličine platna i ako ima neke "DUNE" momente u smislu svemirski brodovi ovo ono, ali znajući Alien koncept, ne verujem da ima 🙂

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Ocekujem da ima "cudiviste iskache iz mraka momente"....popularne streckalice 🙂

Edited by absolute

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, absolute said:

Ocekujem da ima "cudiviste iskache iz mraka momente"....popularne streckalice 🙂

to ti kažem, meni zato deluje bolje dobar torrent jer će se sve bolje videti. mislim, to je makar moj utisak 🙂

Link to comment
Share on other sites

Twisters https://www.imdb.com/title/tt12584954/

image.png

Kakav film!

Prvo, ima onaj "mamac" koji ne volim a koji su krenuli da rade u gomili filmova, da uzmu pet poznatih glumaca i onda ih roknu u prva dva minuta filma, samo da bi ih iskoristili kao zvučna imena i da mogu da ovi tvituju i šeruju kako su bili u fimu time mu dižući popularnost.

Drugo, ja ne znam ko kastuje ovog glavnog lika, već sam to pisao, faca mu je zaboravljiva, ni ne znam kako se zove, lik nije ni glumac i najveći domet su mu romkom-ovi evidentno jer može da napravi onu facu da je "tužan" i to očigledno prolazi. 

Treće, ova Dejzi je stvarno simpatična, no za razliku od normal people gde se vidi neka gluma, ovde je gluma u minusu.

Četvrto, ovaj sporedni lik ja ne znam jel on spada u onu kategoriju "ružan a lep" ili kako se to već zove, ali bukvalno odbojno ti da ga gledaš.

I sad to je ovako o osnovnim karakteristikama glumaca, što naravno ne bi bio nikakav problem da je radnja neka smislena 🙂

A radnja je

Pre mnogo godina Dejzi i ovaj sporedni sa svojim ortacima idu da ispitaju njenu teoriju da može da "ubije" Tornado određenim hemijskim jedinjenjem, i dok su to pokušavali da urade, pogreše snagu tornada, bio je mnogo jači nego što su mislili i izginu svi sem njih dvoje. Sad, mnogo godina kasnije, ovaj ortak dobija pare od investitora i moli Dejzi da se vrati u priču kako bi mogli da zajedno 3D mapiraju tornado što će im pomoći da spasu mnogo života (!) kad provale kako funkcioniše. A niko drugi na svetu nije bolji od Dejzi po pitanju procene da li će tornado biti opasan ili ne i da li će se razviti u nešto ili neće. 

Paralelno sa njihovim plemenitim poslom ovaj glavni lepotan što mu ne znam ime je zapravo "storm chaser" sa popularnim Youtube kanalom i on dolazi da se zeza jureći tornadoe, što naravno nervira Dejzi!

I sad nadalje možete svi da zaključite šta se događa 🙂 ali evo, daću vam opcije:

  • A. Uspevaju da mapiraju tornado, to pomaže celom svetu da se na vreme spremi od tornada i smuvaju se sporedni hispano lik i Dejzi.
  • B. Uspevaju da mapiraju tornado, Dejzi uspeva da napravi novu hemijsku smesu i uništi tornado koji preti da sravni grad sa zemljom, a u vezu ulaze Dejzi i glavni lepotan.
  • C. Dejzi spašava grad kao strong female lead od napada tornada dok su svi drugi likovi muškog roda nemoćni da se izbore sa naletom tornada i nemo je posmatraju dok ona rizikuje svoj život, a Dejzi odbija oba "udvarača" jer se ispostavlja da je lezbijka!
  • D. Hispano lik koji želi da spasi svet od tornada ispostavlja se ima loše namere, glavni lepotanko za kojeg u startu mislimo da je loš se ispostavlja da je dobar i iako gaji simpatije prema Dejzi ona u herojskom poduhvatu žrtvuje svoj život za spasenje grada od Tornada, hispano lika hapse policajci na kraju dok glavni lepotan odlučuje da posveti svoj dalji rad upravo Dejzi!

Choose wisely!

Link to comment
Share on other sites

Sanse su bile velike svakako da necu gledati taj Twisters, ali su porasle na 100%, kad mi je zena, koja ima mnogo niza ocekivanja od filmova, rekla da je odustala na pola.

Oddity (2024)

Konacno kul horor!

Nije narocito strasan, ali ima originalnu postavku, tj jednu od boljih/zanimljivijih 'opening' scena poslednjih godina, gde se i sam zapitas 'stvarno, sta bih ja uradio koj k, posebno da sam zensko...', odmah te uvuce, drzi paznju i ima taj neki no-horror-bullshit vajb gde likovi ne rade one klasicne retardirane stvari, ili bar ne u velikoj meri, konkretni su i imaju to neko 'ljudskije' ponasanje nego prosecan horor lik, posebno ova jedna sporedna, koja mi je bila poprilicno zabavna.

Atmosfera je odlicna, scenario relativno jednostavan ali na dobar nacin, gde se ne oslanja iskljucivo na usiljene jumpscares da te ubedi da gledas horor film, nego te prosto i efektivno vodi kroz napetu, jezivu ali i zabavnu pricu sa par dobrih forica, i iako pri kraju neminovno postane zrtva par klisea zanra, ne bih rekao da to dramaticno umanjuje celokupan kvalitet filma.

Lagana preporuka!

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, mladenq said:

Ja gledao na Stremiu.

pa da, ja sam isto tu gledao ali sve su bili CAM-ovi i to ne baš "bogati".

moguće da se u međuvremenu pojavio, taman ću danas da pogledam!

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, mladenq said:

Sanse su bile velike svakako da necu gledati taj Twisters, ali su porasle na 100%, kad mi je zena, koja ima mnogo niza ocekivanja od filmova, rekla da je odustala na pola.

Oddity (2024)

Konacno kul horor!

Nije narocito strasan, ali ima originalnu postavku, tj jednu od boljih/zanimljivijih 'opening' scena poslednjih godina, gde se i sam zapitas 'stvarno, sta bih ja uradio koj k, posebno da sam zensko...', odmah te uvuce, drzi paznju i ima taj neki no-horror-bullshit vajb gde likovi ne rade one klasicne retardirane stvari, ili bar ne u velikoj meri, konkretni su i imaju to neko 'ljudskije' ponasanje nego prosecan horor lik, posebno ova jedna sporedna, koja mi je bila poprilicno zabavna.

Atmosfera je odlicna, scenario relativno jednostavan ali na dobar nacin, gde se ne oslanja iskljucivo na usiljene jumpscares da te ubedi da gledas horor film, nego te prosto i efektivno vodi kroz napetu, jezivu ali i zabavnu pricu sa par dobrih forica, i iako pri kraju neminovno postane zrtva par klisea zanra, ne bih rekao da to dramaticno umanjuje celokupan kvalitet filma.

Lagana preporuka!

Pogledao!

Nije loša ova glavna glumica, dopada mi se kako je odglumila. I strašno mi je nešto poznata, ali posle sam pogledao spisak filmova i nijedan mi nije poznat.

Dobar je intro slažem se, tj. taj opening, u pravu si skroz. 

Ostatak generalno korektan, glavna sporedna takođe je genijalna - prvo te iznervira i kreneš da je hejtuješ, onda posle je nekako zgotiviš 🙂

Međutim
 

Spoiler

ne volim u filmovima to kad lik iz inferiorne pozicije otkrije glavnom negativcu da zna da je on taj koji je skrivio. Kao ono riba slepa u nekom svom tripu i kao ZNAM DA SI JE TI UBIO ... mislim, što nije onda odmah aktivirala čudovište i ubila ga i završila tu priču. onda telefonom pozove Ivana da dođe ili takođe pošalje čudovište po Ivana u ludaru kao što je poslala i da ubije ovog sa početka i završi sve. 

Očekivao sam maaaalo "prepredeniji" pristup njen, pa sam mislio i da će možda na kraju filma npr u kutiji koju mu šalje biti tipa svi neki dokazi koje je poslala policiji i bolnici gde radi ili tako nešto, mada nemam problem ni sa zvoncetom, objasnih dole.

A poseban car je i ovaj doktor koji joj "smešta zamku" a ova slepa, mogao je da je reši na sto načina umesto da joj kao otvara rupu u podu pa je onda zove mobilnim, a plus i ona je isto car koja ide kroz kuću bez štapa. 

No dobro, da kažemo očekivane manjkavosti 🙂

Kraj mi se dopao, jer ima taj zanimljiv momenat da ovaj kao ne može da izdrži da ne pozvoni, nije loša fora 🙂

i moram da kažem da sam imao lični trip što parkiraju kola na sred dvorišta, ko to još radi? valjda staneš, posebno ako je kiša, što bliže ulaznim vratima!

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...