Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

http://www.imdb.com/title/tt1390411/?ref_=nm_flmg_act_5

 

jos jedan po "istinitoj" prici ali na stranu to sto mislim da nema teorije da je priblizno bilo ovako,film je odlican,zanimljiv,bez praznog hoda,veoma napet i s vremena na vreme jako depresivan,jos samo one rudare da pogledam i mogu da se bacim s prvog mosta :D

mohre, jel su te toliko ubili u pojam rusi u doti da gledaš ove "umiremo u prirodi" filmove? :))

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

odgledao ant mana. jako mi je dosadan bio. mislim, sad, ja ne volim filmove u super junacima a ovaj sam pogledao jer smo našli 3d verziju i ima okej ocenu na imdbu. ocena na imdbu se ofc opet ispostavila kao laž (ćao, kori) ali je zato barem 3d diliverovao. ne volim filmove o superjunacima s razlogom, a ovaj film je esencija svih tih razloga. samo još jedan u nizu filmova u koje je nego sipao 130 miliona dolara cgi-ja da bi obrnuo tri puta tu cifru, a ti stoko gledaj i uživaj. da imam 9 godina ovaj film bi mi verovano bio do jaja, ovako ne mogu da pređem preko toliko nelogičnosti, mlakog humora, kliše akcije, poluglume i očajne perike one ribe iz losta. 

hevi spojleri inc:

s druge strane odgledao sam novog bonda i srećan sam (have in mind, nisam neki poznavalac bonda, meni je brosnan najbolji bond). dobio sam sve što želim od bonda. minimum jednu jurnjavu dobrim kolima, ista ta kola sa nekim perkovima i buždenjima i vatrom iz auspuha. skakanje, propadanje, tuče, zgradu koja se ruši, sat koji ekslplodira, bonda na stolu za mučenje, dobrog negativca (kojeg tbh je moglo da bude i više) i njegovog sjadkika (obradovao sam se kad sam video morijartija), mutavog tabadžiju, ovog puta lepu ribu, naguženu moniku beliču, bondovu foricu na italijanskom, ma bombonica. možda je jedino mogao da traje malo kraće, ali ni ovako nije loše. negde između solidne osmice i malo tanje devetke.

Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam, ja sam uzivao u Ant-menu jer nije bilo 'moramo da spasimo svet!!11!' nego 'e moramo da ukrademo to'. Za mlak humor i ne logicnost se slazem al na primer ne znam gde si video klise akciju, u smislu da si video malog coveculjka koji se tuce medju igrackama ranije :)

Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Hidden http://www.imdb.com/title/tt2131532/

hidden.thumb.jpg.8a1719a92b25870501274e3

Dobra atmosfera, već viđena priča ali simpatična realizacija, opet, ne traje dugo, oko 1:20h je kompletan film.

i naravno obrt na kraju filma zapravo donosi i glavnu poentu i zanimljivost svega do tada gledanog

The Stanford Prison Experimenthttp://www.imdb.com/title/tt0420293/

stanford.thumb.jpg.f113f63fb8d0be6c3ed00

Još jedan film po uzoru na eksperiment ali ovaj je rađen skoro pa 1:1 sa stvarnim dešavanjima, nije uzeo kao inspiraciju eksperiment pa napravio nešto drugo, poput Das Experiment ili Die Welle. Dobro su ga napravili, solidna glumačka ekipa - skoro svi su poznati "odnekud", čak i ovi sporedni glumci, naravno ne računajući ove najpoznatije. Fina atmosfera, napeta na trenutke.

Link to comment
Share on other sites

Youth 
http://www.imdb.com/title/tt3312830/

Nisam u stanju da opisem film u kvalitetu koji on zasluzuje.
Stvarno je izuzetan u smislu kadrova i fotografije, u smislu zvuka i sluha (obavezno dobri zvucnici/slusalice) i storytellinga.
Nezniji od La Grande Bellezza, sto ga meni licno cini i drazim. 
Ceo setting filma i cinematography je vanserijski, 
Gledacu ga opet.


The intern
http://www.imdb.com/title/tt2361509/

Očekivao sam popcorns i idiоtsko glup film, ali me prijatno iznenadio.
Prijale su mi humane vrednosti koje se provlace kroz film.
A i prijao mi je film gde se prepoznaju neki prijatelji i familija (u ulozi preduzetnika, strasti i work/life balans).


 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Inside Out
http://www.imdb.com/title/tt2096673/?ref_=nv_sr_1

Čuh da je dobar (ovde su svi rekli) i vaistinu dobar. Čak vrhunski. Jedino što nije za decu. Dosadan je na trenutke. Svaka čast svakom detetu koje može da izdrži ceo film. Mislim na decu pre škole, školska verovatno mogu. Da se vratim na sam film. Vrhunski.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam mnogo filmova, pa cu ukratko o svakom

The Stanford Prison Experiment - 7-8/10 po meni jako dobar, posebno poslednji dijalog u filmu

Ova dva cu u isti kos, 33 i Everest - Po meni oba dobra i cini mi se oba po istinitom dogadjaju. Oba u potpuno drugacijoj atmosferi, jedan na vrhu planine, drugi ispod zemlje. Mnogo volim ovakve filmove pogotovo one koji su radjeni po istinitim dogadjajima tako da ima neko da preporuci nesto na ovaj fazon, ostavljajte linkove ispod.

Eastern Promises - Drugar mi preporucio, sta znam kapiram da je verovatno klasik ili tu negde, meni je film bio skroz ok ali ne bog zna sta

The judge - po meni jaaako jaako dobar film, 9/10

Sicario - Dobar, steta sto nije bilo vise "napetih" scena kao onih na mostu ali opet jako zanimljiv za svoj zanr, pogotovo jedna od poslednjih i kljucnih scena("zub za zub")

The Butterfly Effect - Ocekivao sam realan kraj, ustvari se desio kraj koji meni inace nije zanimljiv, ali je jednostavno dobra ideja i fazon na samom kraju, 9/10

Enklava - Domaci film, desavanja na Kosovu, gledao sam ga sa kevom ona se rasplakala na kraju, meni nije bilo do suza ali mi se svidja sama poenta filma na kraju

 

 

Edited by lancemi3d
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt3567288/

the visit

solidan horor,jako dobra ideja ali ima dosta praznog hoda,mogao je krace da traje i verujem da bi bio jos bolji,puno jezivih i neprijatnih scena,7/10 od mene

Odgledah i ja The Visit baš sinoć.

Našao sam neku triviju nakon gledanja filma da je ovaj Šajalamalajanan napravio dve montaže filma - jednu skroz komičnu, jednu skroz horor, pa je onda izmiksovao i napravio nešto između, tako da je to i moj utisak bio dok sam gledao - red komedije, red "horora", mada ne mogu baš da se složim sa puno jezivih i neprijatnih scena jer ih ja nisam video, ne znam na šta misliš mohre?

Takođe je i plakat za film malo misleading:

5672a27f1dbde_MV5BMTg3OTM2OTc5MV5BMl5Ban

... jer može čovek da pomisli ko zna šta se događa, a zapravo nije baš tako.

U svakom slučaju, meni je film bio ok, makar sa strane zabave. Hajlajt mi je:

Kad je deda zalepio klincu govnjivu pelenu na glavu, valjao sam se od smeha 5 minuta

Link to comment
Share on other sites

stavi se u njegovu situaciju pa neka ti bude smesno onda :)),a bakuta je jeziva kroz ceo film,nekad vise,nekad manje :D

eh bre mohre, pa kakav ti je to rezon? :) pa onda ne bi bilo smešno 90% komedija kad likovi padnu i zveknu glavom negde, propadnu kroz patos ili ih neko lupi lopatom po glavi :)

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

if you say so. meni bilo smešno :)

Bilo kako bilo,

Crimson Peak - http://www.imdb.com/title/tt2554274/

567577520fb5d_MV5BNTY2OTI5MjAyOV5BMl5Ban

Šta ga znam. Da nije velikog budžeta i dobrih glumaca pa samim tim film izgleda "glamurozno", nisam siguran da bih mogao da kažem bilo šta pozitivno. Dosta je predvidiv, nije baš ni neki scenario. Gledam po netu, svugde ima oko 7/10 ocenu, ne mogu da kažem da mi to deluje realno. Ja bih 6 izvukao "na mišiće".

Link to comment
Share on other sites

The Lazarus Effect http://www.imdb.com/title/tt2918436/

56769586122ce_MV5BMjM2ODM1OTA0M15BMl5Ban

Šteta je što ovaj cover već donekle otkrije kako će ići film, jer bez tog predznanja nije baš sigurno gde će da skrene. Poznati glumci, svi koji glume su dobro znana ekipa, za ovaj tip filma neobično. Priča je da naučnici pokušavaju da ožive mrtve, sve se odigrava praktično u laboratoriji uz dve scene "kod kuće". Šteta je što je scenario dosta loš jer film baš ima solidan potencijal tj. imao je, da bude zanimljiv SF-horor-mindfuck ali nažalost nijedan deo nije istražen kako bi valjalo. Ima rupa u priči, jedina u tom smislu pozitivna stvar je što i ovaj film traje 1:20h :)

Tek sad vidim da skoro nisam opisao konfuzniji opis ali eto, neka ide uz film, pristaje mu!

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Sicario-poster.thumb.jpg.ff6172ae7f5df35

kidalica. tematika vec vidjena, i to je u principu jedino cemu moze da se zamiri. s druge strane, krajnje autenticno. skoro se nisu film i muzika bolje prozimali nego ovde. brolin i del toro sabili. atmosfera sjajna. vilnev definitivno ume da snimi triler.

 

“It's not what a movie is about, it's how it is about it.”― Roger Ebert



Vaistinu, film pokidao.

Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...