Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Dobro, rekoh ti ja da pri kraju postane losiji, kao sto to i inace biva sa hororima.

A i konstatovali smo par puta, kad bi sve najpametnije likovi radili, ne bi bilo prostora za nezivesnost/tenziju!

Svakako, rekao bih kul dodatak zanru.

p.s. i meni bila jako poznata glavna, na kraju sam to pripisao manerizmima koji su mi slicni onima od one dramaticno krupnije zene sto glumi viteskiNJu u GoT-u

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, mladenq said:

p.s. i meni bila jako poznata glavna, na kraju sam to pripisao manerizmima koji su mi slicni onima od one dramaticno krupnije zene sto glumi viteskiNJu u GoT-u

postoji dobra šansa da sam i ja povezao sa tom, mada GoT nisam gledao, jesam u drugim ostvarenjima, ali ima neke paralele. No ta ogromna iz GoT je baš ogromna i muškobanjasta, ova izgleda totalno kao žena 🙂 posebno na ovim slikama po netu. Ali da, imaju neke slične crte, posebno kod ove slepe bliznakinje kad je plava.

53 minutes ago, mladenq said:

A i konstatovali smo par puta, kad bi sve najpametnije likovi radili, ne bi bilo prostora za nezivesnost/tenziju!

 

Apsolutno, samo je sve do tad išlo nekako ok, čak ceo "creepy" nastup ove je super bio i onda je prosto moglo da se nastavi tim tokom i da ga sačeka kad dođe kući sa nekim dodatnim "creepy" momentom, ne bi nešto puno narušilo film, jer je već bio pred kraj.

No, da svakako zanimljivo ostvarenje u moru ovih nekih krš horora koji su se pojavljivali proteklih meseci.

Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2024 at 1:10 AM, mladenq said:

Longlegs (2024)

uzasavajuce bezobrazno glup film

ovog oz perkins degenerika treba premlatiti za ovo

Video sam ocenu, video sam tvoj komentar, nisam ništa očekivao ali sam hteo da pogledam film jer  hteo sam da vidim koliko je na skali od 0 do Nikolas Kejdž zapravo Kejdž bio lud ovde :)) A onda sam naleteo na neke tekstove na netu koji su ga nahvalili i kao ajde.

Alli film, majko mila :)) ajd' ova Majka nije bila toliko loša, ostatak (ne računam Kejdža) šoder kategorija, radnja takođe "iz crtanog filma".

Link to comment
Share on other sites

ja kad vidim da je ozbiljno glup film, obicno ugasim, ili ostavim da ide u pozadini dok nesto levo radim

ovaj sam gledao do kraja i bukvalno me iznervirao, odvaznost ovog perkinsa gde ne moze da spoji dve koherentne narativne linije za sat ipo, ali mi malo malo pa baci vristajuceg kejdza u facu, strasnoe

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mladenq said:

ja kad vidim da je ozbiljno glup film, obicno ugasim, ili ostavim da ide u pozadini dok nesto levo radim

ovaj sam gledao do kraja i bukvalno me iznervirao, odvaznost ovog perkinsa gde ne moze da spoji dve koherentne narativne linije za sat ipo, ali mi malo malo pa baci vristajuceg kejdza u facu, strasnoe

baš sam dodatno danas razmišljao, da ne bude sve grdno, scenografija nije toliko loša, kolorit, uređenje posebno enterijera, kao da je neko tu uložio neku energiju da nešto napravi.

ali ovo nadalje je omg. inače u nekoj triviji sam čitao da je lik hteo ili Kejdža ili Bred Pita (?!) kao samo njih dvojicu je video u ovoj ulozi :))

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Lucky said:

kao samo njih dvojicu je video u ovoj ulozi :))

haha, kazem ja, zreo za batina

film jeste vizuelno ok, mozda i vise od ok, ali to sve apsolutno pada u vodu naspram celokupne retardiranosti

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

poznato je da panduri nisu dobri sa matematikom, samim tim brojevima!

ali vrhunski je što pandur kao dolazi do zaključka da je ova upetljana jer je NJOJ rođendan oko 14. u mesecu ali kao - hm - čekaj - dal' je možda neko meni? ne, to bi bila prevelika slučajnost!

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mladenq said:

Trap (2024)

shyamalan napravio spektakularno glup film da izreklamira kcerku koja je operisana od glume

za zaobici

E jbg, jel stvarno toliko los?

Ja video neki teaser pre nekoliko meseci, i delovao mi je bas zanimljivo, jedva sam cekao da ga pogledam.

Mislim, verovatno i hocu jbg, nesto me vuce da gledam njegove filmove, iako u poslednjih nekoliko je bas u padu...

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, sttevann said:

E jbg, jel stvarno toliko los?

paaaa, jeste iskreno

i meni je trailer bio zanimljiv, mislim da sam ga cak ja i okacio ovde, i usao sam u film sa zeljom da mi se svidi

postavka je zanimljiva, i prva trecina filma je gledljiva, mozda cak i duze (mada moze i tu gluposti fino da se probere), tj drzi te kao ta neka intriga!, ali sto se vise priblizavas tome da stvari treba da se razresavaju, tj taj glavni plot point, sve postaje besmislenije, nerealisticnije i gluplje

moglo bi se reci, da sto vise u prvi plan ulazi ova njegova kcerka, film postaje gluplji

ja nisam ni znao ko je ona kad sam pustio film, nego mi postade sumnjivo kad je njen lik poceo da dobija ne narocito smislenu kolicinu screentime-a, i kad je uzela da preglumljuje scenu za scenom, skontah da lici na njega, pa stvari postadose jasnije

postane toliko isforsirano to sa njegovom kcerkom, da ti se bukv cini kao da su scene improvizovane u trenutku a ne kao da je neko stvarno odvojio vreme da smisli kako sta treba da se odvija

u sustini, ako ti se bas gleda, moze da se pogleda, sta znam, jer izlaze i mnogo gore stvari ovih dana, ali da je los, los je

  • Thanks (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Blink Twicehttps://www.imdb.com/title/tt14858658/

image.png

Režiserski debi Zoe Krevic! U tom smislu, opravdao je očekivanja! :))

Navodno je ona krenula da piše scenario za ovaj film mnogo pre Epstajna i cele te priče, a radnja u suštini je upravo to - bogati lik odvodi devojke na svoje privatno ostrvo. Zapravo bogati lik odlazi sa pozicije CEO kompanije zbog "prethodnog incidenta" i posvećuje se humanitarnom radu a kao deo procesa "oporavka" odlazi na ostrvo bez telefona i interneta.

Na jednoj od tih dobrotvornih proslava upoznaje glavnu junakinju i zajedno sa njom i njenom najboljom drugaricom (pri čemu su obe 2/10) provodi super vreme na žurci da bi ih kasnije pozvao na svoje privatno ostrvo. One odlaze odmah sa žurke tamo, bez ikakvih stvari i ičega drugog i na putu do ostrva skapiraju da ima još tri devojke kao njih dve i 4-5 likova, ortaka od ovog glavnog CEO-a (što je naravno polu-raspali Čening).

I sad dalje nemojte da čitate ko neće da mu bude spojlovan ovaj vrhunski film!

Inače, film počinje sa "trigger warning" porukom kako eto film prikazuje scene seksa i nasilja u seksu, ja sad očekujem ko zna šta ću da vidim, a zapravo se ne vidi ništa i ta cela scena silovanja traje 5 sekundi.

Skapiraće glavna junakinja filma da na ostrvu raste neka biljka, od kojih se pravi parfem koji ona nanosi svakodnevno i koji stavljaju i u hranu a koja dovodi do gubitka pamćenja, tako da zapravo svake večeri kad se ponapijaju svi ovi likovi kreću da siluju ove devojke, ali pošto su pod uticajem biljke koja briše sećanja one se ničega ne sećaju ujutru. Već to je vrlo nategnut scenario kako baš biljka deluje na to šta se dešava uveče i samo uveče, ali hajde. Na ostrvu inače takođe postoji i zmija otrovnica (a producenti su odlučli da to bude piton?! od svih zmija koje su mogli da izaberu nađu onog za kojeg se zna da nije otrovan) čiji otrov inače briše dejstvo biljke! Kada njenu ortakinju ujede zmija i ona krene da se seća, Čening je ubija ali se sutradan niko ne seća da ona postoji, što baca ovu glavnu junakinju u paranoju a ona uskoro ispija otrov zmije i vraća joj se sećanje! 

I sad tu zapravo dolazi do po mom mišljenju prvog i jedinog dobrog trenutka u filmu - ribe kad skapiraju tj. dobiju nazad sećanja, kreću odmah da rokaju ove likove, tako što jednog iznabadaju šilom za led 20 puta (i to onog malog debelog I see dead people lika), drugog kreće da mlati kamenom u glavu (i to Kristijana Slejtera)  i sve se to zapravo odigrava odmah. Još su oni sami po sebi tako odurni da ti je drago kad krenu da ih rokaju. Nema onog kao skapiraju šta se desilo pa su u panici pa sad smišljaju nešto, pa se zeznu pa ih ovi provale, nego odmah kreće rokanje. I da je Zoe nastavila u nekom Tarantino tripu znači ono opšta osveta ubijanje ovih krv na sve strane i kraj filma, opušteno bih mogao da kažem da je jedan od najzabavnijih filmova ove godine.

Međutim nakon te prve dve-tri takve smrti, sve se usporava jer naravno Čening ne može tek tako biti pobeđen i onda ulazimo u onaj tipični scenario "jel moguće da su ovo ovako glupo uradile". Posebno što Adrija Adrona (koju znamo iz onog hitman glupavog filma sa onim drugim sad popularnim likom zaboravljive face) se sve vreme trti kako je bila 8 sezona u nekom Survivoru i kako je naučila mnoge skillove itd i na kraju ne upotrebi nijedan, a glavna junakinja odradi tako glup potez na kraju da nemam reči. No naravno sve se to završi kako treba i njih dve prežive.

I onda kao da ni to nije dovoljno dolazi ubedljivo najgluplji momenat filma - ova glavna koristeći biljku sa ostrva drogira Čeninga tako da ovaj kao ne može ničega da se seti, tako ga kontroliše i sad X meseci kasnije ona preuzima kompaniju i postaje CEO :))) Bukvalno kako klinka od 9 godina zamišlja budućnost :)) 

Neću ni da ulazim u sve rupe filma, poput toga što se kroz film otkrije da je ova glavna već bila prošle godine na ostrvu, ali se ne seća ničega, ali to izgleda znači i da je bez kučeta i mačeta i prijatelja na planeti pa niko nije tu da je pita gde je nestala na 10 dana i tako, da ne idemo tim putem. 

Nije najgore što može da se pogleda ovih dana, ali baš ostaje žal za tim što nije odradila tarantino razrešenje, opušteno bi ispao super film.

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2024 at 10:38 PM, mladenq said:

Trap (2024)

shyamalan napravio spektakularno glup film da izreklamira kcerku koja je operisana od glume

za zaobici

Ovo je zapravo baš dobar digest opis filma 🙂

Prvo ćerka mu je preslikan on što je baš problematično za žensku osobu 🙂 Drugo, niđe veze od glume baš bolno loše glumi.

Krivo mi zbog ovog Hartneta on je nekako svojevremeno bio ok, onda se izgubio odjednom i kao da je u tom gubljenju zaboravio i da glumi 🙂 

A radnja je toliko glupa kad krene da se razvija ovaj deo kako se "snalazi" da nađe način da izađe da je toliko naivna da ne znam kako je iko pomislio da to može da prođe, a onda sve očekujem kraj a ono nema kraja, pa drugi kraj, pa treći, pa četvrti ... i onda naravno najgluplji mogući način na koji ovaj "padne" kao da u životu nije pogledao nijedan drugi film ovog tipa :))

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mladenq said:

kol'ko vidim, ja sto vise napljujem film, ti si vise zainteresovan da ga gledas!

6.0 / 10 ocena na imdb, prosto se ne može propustiti!

a i pošto sam krenuo da gledam alien hronološki moram priznati da je ovaj Trap vrhunski film u odnosu na ono što sam pogledao proteklih dana :))

Link to comment
Share on other sites

@mladenq ti možda dobro kontaš filmove, ali misteriju Lakija i filmova tek treba skontati, ako je moguće :D

@Blink Twice - šteta što u finalu postaje feminističko "the message" đubre od filma i posere se po celoj prelepoj kinematografiji i zanimljivoj premisi koja ima dosta više smila nego štio mi je na keca delovao. Prvo sam se pitao što kupe prosečne ribe, i što uopšte to tako rade, mogu oni sa svojim novce kako hoće, ali onda mi je sinulo da je poenta u eksperimentu zaboravljanja, i da ti baš za to, i posebno za ponovljene eksperimente baš trebaju te neke mid "bez kučeta i mačeta" sredovečne za koje niko i neće da pita gde su i što se ne javljaju :) Mada lik Adrije Adrone onda previše odstupa od te logike :) ili možda ne, ček, zar nju ne dovodi muž/dečko na ostrvo? Onda i to pije vodu. Šteta za retardrirano finale, stvarno da je otišlo u neku tarantino/rodrigez nasilnu završnicu, bio bi 9/10 film.

Razmišljam se da li da uopšte gledam "Speak No Evil", generalno kažu da je Makavojeva gluma jedino dobro, inače da je film bleda kopija originalna po kom je rađen... Ako neko odgleda, neka preporuči :D

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, millanče said:

@mladenq ti možda dobro kontaš filmove, ali misteriju Lakija i filmova tek treba skontati, ako je moguće 😄

 

sve u rok službe! evo recimo možda je pravo vreme otvoriti neki blog "sixoutoften movies" i lepo kačimo recenzije!

2 hours ago, millanče said:

Mada lik Adrije Adrone onda previše odstupa od te logike 🙂 ili možda ne, ček, zar nju ne dovodi muž/dečko na ostrvo?

pa nije ... ako se sećaš dijaloga u jednom trenutku ona kaže ovoj vitni hjuston kako je i ona tek skoro upoznala tog lika i zato ga i smara da je ne zove "bejb" u više navrata tokom filma. Ali da, odstupa iz ugla što je celebrity i što sigurno ima ljudi koji se pitaju gde je, ali iz ugla "formule" upoznavanja i dalje je "u formuli" 🙂

2 hours ago, millanče said:

Razmišljam se da li da uopšte gledam "Speak No Evil", generalno kažu da je Makavojeva gluma jedino dobro, inače da je film bleda kopija originalna po kom je rađen... Ako neko odgleda, neka preporuči 😄

nisam gledao film ali sam slučajno baš pred blink twice pogledao trejler. Prvi deo trejlera (samim tim i filma) se odvija isto kao original, međutim onda ima baš dosta scena kojih nije bilo u originalu tako da ne znam šta su tu još ubacili i da li su ga i kako "amerikanizovali". I sam završetak originalnog mi je malo suviše "drugačiji" da bi prošao u holivudu. Makavoj je sasvim sigurno kul jer ima te podeljene ličnosti glume (Split npr) a deluje mi i da je ovaj Skot dobro kasovan za ulogu. Ova iz terminatora pojma nemam, oduvek mi je nešto bila antipatična a i ima dva metra deluje mi da bi sve mogla da ih prebije :))

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

sve u rok službe! evo recimo možda je pravo vreme otvoriti neki blog "sixoutoften movies" i lepo kačimo recenzije!

 

Prililčno sam siguran da to ovde vrlo često i radimo. Ja mogu da vodim rubriku "Filmovi koji obećavaju idejno/vizuelno i posle useru kurac!", skoro svi mi tako deluju poslednjih godina :D

 

2 hours ago, Lucky said:

pa nije ... ako se sećaš dijaloga u jednom trenutku ona kaže ovoj vitni hjuston kako je i ona tek skoro upoznala tog lika i zato ga i smara da je ne zove "bejb" u više navrata tokom filma. Ali da, odstupa iz ugla što je celebrity i što sigurno ima ljudi koji se pitaju gde je, ali iz ugla "formule" upoznavanja i dalje je "u formuli" 🙂

Onda je za nju malo napeto šta i kako, ali kontam da su morali ubaciti i jednu token privlačnu ženu.

 

2 hours ago, Lucky said:

nisam gledao film ali sam slučajno baš pred blink twice pogledao trejler. Prvi deo trejlera (samim tim i filma) se odvija isto kao original, međutim onda ima baš dosta scena kojih nije bilo u originalu tako da ne znam šta su tu još ubacili i da li su ga i kako "amerikanizovali". I sam završetak originalnog mi je malo suviše "drugačiji" da bi prošao u holivudu. Makavoj je sasvim sigurno kul jer ima te podeljene ličnosti glume (Split npr) a deluje mi i da je ovaj Skot dobro kasovan za ulogu. Ova iz terminatora pojma nemam, oduvek mi je nešto bila antipatična a i ima dva metra deluje mi da bi sve mogla da ih prebije :))

 

Čeka se onda ovde recenzija/preporuka, ako mi danas sutra ne iskrsne nešto da zapalim ka NS ili BG pa usput pogledam :)

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, millanče said:

Prililčno sam siguran da to ovde vrlo često i radimo. Ja mogu da vodim rubriku "Filmovi koji obećavaju idejno/vizuelno i posle useru kurac!", skoro svi mi tako deluju poslednjih godina 😄

 

pa daj da napravimo i počnemo pare da zarađujemo!

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...