Jump to content

SPLIT: Burger House


Recommended Posts

Jel to ono dole u Cara Dušana? Probao sam i ja, nije loše ali je baš skupo :(

 

Inače, novi burgeri, možda se zove tipa Dino Burgers ili tako nešto, otvoreni kao deo nekadašnjeg Porcellina u Igmanskoj (blizu Zahumske i nekadašnjeg RUR HQ-a). Uzeli su jedan odvojeni deo restorana (nekada je to bio deo za nepušače) i napravili ovo sa burgerima, ne znam kakvo je, nisam bio, moguće da je isti vlasnik kao Porcellina što je ujedno isti vlasnik Lorenca i Kakalambe.

Link to comment
Share on other sites

Fini splitovi danas, jedva čekam da sednem za komp da ih sve pročitam!

Inače, probao sam burger house i swe poxwale mitch-ovom ortaku za kvalitet i ukus, osetno bolje od intergalactic-a. Jedino je cena prejaka za nešto što se jede na ulici.

prenecu pohwale.. inace, trojica drugara su otvorila, nije jedan :)

cene jesu jace, to smo i mi komentarisali bas kad su otvorili, ali ja se bar uvek najedem sta god da narucim. veliki burger (200g) sa pomfritom i pivom = 720 din . to jeste skupo za has sa nogu.

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

e i ja sam čekirao BH pre neki dan, skroz je kul burger (pogotovu zato što znam ko im dostavlja meso :tf:), i meni daleko bolji od ID (koji se mnogo pokvario od otvaranja). Normalni burger+čedar+jaje je neka moja idealna kombinacija.

 

Jedino mi se ne sviđaju krompirići-pomfrit; mislim da ipak treba da budu oni kao u meku. :)

:v

Link to comment
Share on other sites

Juce sam bio prinudjen da ceo dan provedem bez struje, zanimljivo iskustvo :) 

Inace stigle su mi prve RuR majice, odlicne su ! 

 

Super :)

 

 

 

prenecu pohwale.. inace, trojica drugara su otvorila, nije jedan :)

cene jesu jace, to smo i mi komentarisali bas kad su otvorili, ali ja se bar uvek najedem sta god da narucim. veliki burger (200g) sa pomfritom i pivom = 720 din . to jeste skupo za has sa nogu.

 

Realno, to je dranje :( Obrok u meku koji kao uvek važi za najskuplji "s nogu" je skoro duplo jeftiniji a u ID-u gde sediš i sve klopa je oko 300-400, dodaš piće ispadne 500.

inače, otkud odjednom ta pomama za burgerima?

pošto vidim da se otvorilo 4-5 tih sranja po gradu.

 

mislim da je to samo prirodni tok stvari. Pre 10 godina je bila pomama za palačinkama, pravili su ih i u knjižari i apoteci a kamoli fast food-ovima. Onda nakon toga pomama za onim chimney cake-om ili kako god koji je sad spao na jedno mesto u gradu, pa onda nakon toga Krofna bar kojih je bilo 30 sad ima 2-3, pa onda Kebab ... i tako, to ide u ciklusima :)

Link to comment
Share on other sites

Mogu, a mogu i za 300 dinara da uzmem gurmansku u mesari sa sve prilozima i pivo u staklu i Kole da me vidi.

 

No dobro, onda ne bih mogao nikome da pričam gde sam jeo, a i nema ta mesara na 4sq :((

moze sve... ali za taj restoran gde ces da sednes, popijes, castis konobara (nesto) ti treba vise od 700 dinara. ja ne sporim da je taj burger skup, ali moze da se jede i obrok za 500din. ovo je bilo sa pivom :) sa kocom je jeftinije po 100din u proseku. 

 

@lucky, kao sto rekoh iznad, taj obrok je sa chedarom, pivom i pljekom od 200g.. ja se najedem i od obicnog (150g), a na toj relaciji sa mekom, mnogo se lepse i vise najedes ovde, za 100 din vise. ali mek je ionako bez konkurencije, jer ko uopste jede tamo da bi se najeo a prosao jeftino? :)

 

lol, nisam trebao da pominjem 720din.. ispada da je to prosek cene za obrok sad :D

Edited by Mitch

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Па нпр. готивим ОКУС мека (иако је говно овако, небитно:) ) и онда одем једном у сто година и одвалим се ко свиња у ај ригрет нотинг фазону. А за мек да би јео ко човек, а не ко свиња, треба ти кудикамо више од 720 кинти, јелте, плус што је услуга лол (немаш конобара нпр) и плус што фазон не могу да дишем десет сати, ко да сам појо камен за купус:) И што вероватно то значи да нисам пазарио слушке за плејер или наочаре за сунце или тако нешто:)

 

Ал ето:)

 

 

 

едит:

кад смо код слушки за плејер, има ли сврхе пробирати међу бубицама (не оне новотарије што уђу у уво фо рил, него оне класичне што ''као стоје у увету'') од 1000-2000 или је све то свеједно? И исто има ли разлике између слушки од 1000 и слушки од 2000 нпр?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

moze sve... ali za taj restoran gde ces da sednes, popijes, castis konobara (nesto) ti treba vise od 700 dinara. ja ne sporim da je taj burger skup, ali moze da se jede i obrok za 500din. ovo je bilo sa pivom :) sa kocom je jeftinije po 100din u proseku. 

 

@lucky, kao sto rekoh iznad, taj obrok je sa chedarom, pivom i pljekom od 200g.. ja se najedem i od obicnog (150g), a na toj relaciji sa mekom, mnogo se lepse i vise najedes ovde, za 100 din vise. ali mek je ionako bez konkurencije, jer ko uopste jede tamo da bi se najeo a prosao jeftino? :)

 

lol, nisam trebao da pominjem 720din.. ispada da je to prosek cene za obrok sad :D

 

znam, ali imam sličan utisak od kada sam ja bio ... tako da generalno kada bi bilo mesta da se sedne na primer, onda bi mi bilo nekako podnošljivije. Ovako je ipak previše po nekom mom mišljenju.

Link to comment
Share on other sites

bh mi deluje kao da im "zabavniji" izbor hrane, ali mi se više dopada ukus u intergalaktiku mada sam se više najeo za manje para* u burger hausu.

 

treba nam još ovakvih  branč topika, odlični su.

 

 

*manje para je tanak pojam, jer je u stvari bilo 60 dinara manje.

Link to comment
Share on other sites

e i ja sam čekirao BH pre neki dan, skroz je kul burger (pogotovu zato što znam ko im dostavlja meso :tf:), 

 

 

Milan iz Bojchina, kul privatna mesara.....  

 

 

 

 

 

1240459_509929015752848_1431276488_n.jpg

 

 

 

 

Za pomfrit se slazem, failuju opasno, za te pare isti treba da ubija a ne oni mrljavi fat-soaked krompiritji.... Takodje, zemicka nije bila fresh sto je isto opasan fail..... dresing na burgeru average.....  All in all, previshe love za tako nesto, obzirom da za 450 kinti imate "slonovo uvce" giga-pljesak sa sve prilozima i pomfritom....

Ah da, GLAVNA fora u ovoj prichi je da je mesp PRVO malo DIMLJENO pa onda tek mleveno za burger-smesu, to daje onda taj "shmek" burgeru, plus se na njega nagura pride i slaninice przhene etc....

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Па и тај је троласт, последњи генуини гибаница постови су фазон на првој страни:)

 

Ово спамовање је само природно вијугање, неко нешто каже, па се неко надовеже (онда дође Лаки и сплитује)!

 

 

 

Елем, мек ми се посрањио некако, или ми више није гушт/емо трип/недостижан (биће да је то), па сам се сморио. Јуче сам јео биг мек и неко ново срање и било ми је срање. А пошто је оно код шиша и даље живо, тамо ћу да одем чим ме не буде мрзело, пошто мозгом некако оћу да хасам мек, а очигледно ме је сморио, тако да је то право решење!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Burger House je jos samo jedan u nizu "Idem samo da overim mesto/has i to je to" fast food-ova,

iskreno, ni jedan fast food nema ono sto je za mene DOBRA PLJESKA / BURGER.  A cekirao sam

vecinu ovih izvikanih i manje izvikanih mesta i njihove burgere / pljedze...... U sustini, svi dobro znamo

STA idemo da jedemo kada krenemo na jedno od ovih mesta, svi dobro znamo koliko je kvalitetan / zdrav

taj has, pa opet IDEMO jbg, neko cesce, neko redje, ali provuche se tu i tamo svakako.....

 

 

Cudi me da se do sada nije pojavio neko na netu kod nas sa iscrpnim rivjuom  burgera ili pljedza koje

mozete maznuti s nogu u prestonici, sa sve slikama i makar polu profi komentarima vezanim za sam

kvalitet klope (prodajno mesto moze da ima uticaja na ukupni utisak ali zapravo nije toliko bitno bas).

 

Da imam viska vremena i repa, odradio bih ovakvu akciju, sa sve stock fotkama, upakovano u prepoznatljivi "Le Fat" stil...   [8D]

 

 

 

 

 

edit:  PS. evo i nekih od "naj Burgera" u USA po nekom nedavnom "istrazivanju" nekih sladokusaca ovakve klope,

jbg neam link za sajt i clanak sa svim komentarima al evo te neke fotke, cisto da vidite odprilike kako izgledaju tamo

ti neki shatro najkvalitetniji / najukusniji burgeri.....

 

 

 

 

 

Bobcat Bite | Santa Fe

 

1097996_497793003633116_760908255_n.jpg

 

 

 

Hodad's | San Diego

 

1094969_497793000299783_1702816221_n.jpg

 

 

 

 

 

Holeman & Finch | Atlanta

 

999176_497793006966449_885933431_n.jpg

 

 

 

 

 

 

Palace Kitchen | Seattle

 

15664_497793046966445_128849092_n.jpg

 

 

 

 

 

 

Sobelman's | Milwaukee

 

995971_497793053633111_735340617_n.jpg

 

 

 

 

 

JG Melon | NYC

 

12963_497793050299778_2005263948_n.jpg

 

 

 

 

 

 

Shake Shack | Multiple cities

 

644253_497793080299775_1251606524_n.jpg

 

 

 

 

 

 

Umami Burger | Los Angeles / San Francisco

 

945797_497793083633108_705482334_n.jpg

Edited by fatboy
  • Upvote (+1) 1

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

koja je razlika izmedju burgera i pljeke :(

 

vidim samo burger ovo burger ono

 

 

 

Vidim da nisu ljudi na ovo odgovorili, ali jedna od razlika je i to što je pljeka od svinjskog ili mešanog mesa, burger je od junetine po pravilu ili bi makar trebalo da bude.

 

Recimo, postoji onaj FoodEnvy dole u Dimitrija Tucovića, koji je meni kul i lepo se najedeš i ima taj fazon kao McDonalds samo sa većim hamburgerima, ali je od svinjetine, samim tim ima niže cene.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...