Jump to content

Slikarstvo obojenog polja


Recommended Posts

eto vrh posta. svaka cast duljo

Нпр. кубизам, он је настао тако што су сликари блејали са математичарима и физичарима (имали су неку зграду за блеју студентарије) и услед тих блеја им је пало на памет да представе на слици и време, као четврту димензију.]

:tf:

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Vecinom je to sve po meni zesce izdrkavanje.. eto moze svako od nas da nasvrlja nesto, da se isere i slicno pa da smisli neku kao kul pricu za to.

I taj bogatas selja koji kupuje tako nesto za milione folira se da konta sliku... to vam je prica kao Carevo novo odelo, a pritom mi pada i na pamet koje je to pisanje u oko sirotinji, kupuju gluposti novcem kojim mogu da nahrane pola Afrike.

Osim mozda par izuzetaka sere mi se na ceo taj trip

oO

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Tek sad videh topik, jebemtisplit( poj lale:))

 

 

Duljo je sve objasnio samo da se slozim. Prekjuce sam kupio sliku od ortakove keve za 100e. Slika je prelepa i mnogo ce mi vise znaciti na zidu nego neki tamo rembrant/pikaso. "Cena/vrednost je u oku posmatraca" rece mi ona, to mi odzvanja idalje. Zasto mi je dala sliku za 100e? Pa oni su od mene kupili dve njige za 150e pre nekih godinu dana i tako je verovatno dosla do cene, inace ona sliku ceni 300e. Ulje na platnu, pejzaz je u pitanju.

Pitam ja ortaka pa sta mislis sto je Mona Liza na primer najskuplja slika na svet? Kaze, pa krali je 15 puta, trte mrte, postala je poznata za ovo vreme od kad je napravljena.



Podsetite me iz kog je filma ova slika gore od Coreya?

  • Downvote (-1) 1

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Tek sad videh topik, jebemtisplit( poj lale:))

 

 

Duljo je sve objasnio samo da se slozim. Prekjuce sam kupio sliku od ortakove keve za 100e. Slika je prelepa i mnogo ce mi vise znaciti na zidu nego neki tamo rembrant/pikaso. "Cena/vrednost je u oku posmatraca" rece mi ona, to mi odzvanja idalje. Zasto mi je dala sliku za 100e? Pa oni su od mene kupili dve njige za 150e pre nekih godinu dana i tako je verovatno dosla do cene, inace ona sliku ceni 300e. Ulje na platnu, pejzaz je u pitanju.

Pitam ja ortaka pa sta mislis sto je Mona Liza na primer najskuplja slika na svet? Kaze, pa krali je 15 puta, trte mrte, postala je poznata za ovo vreme od kad je napravljena.

Podsetite me iz kog je filma ova slika gore od Coreya?

 

Tek sad videh topik, jebemtisplit( poj lale:))

 

 

Duljo je sve objasnio samo da se slozim. Prekjuce sam kupio sliku od ortakove keve za 100e. Slika je prelepa i mnogo ce mi vise znaciti na zidu nego neki tamo rembrant/pikaso. "Cena/vrednost je u oku posmatraca" rece mi ona, to mi odzvanja idalje. Zasto mi je dala sliku za 100e? Pa oni su od mene kupili dve njige za 150e pre nekih godinu dana i tako je verovatno dosla do cene, inace ona sliku ceni 300e. Ulje na platnu, pejzaz je u pitanju.

Pitam ja ortaka pa sta mislis sto je Mona Liza na primer najskuplja slika na svet? Kaze, pa krali je 15 puta, trte mrte, postala je poznata za ovo vreme od kad je napravljena.

Podsetite me iz kog je filma ova slika gore od Coreya?

Није ли мало офтопик то што си написао? Мислим, ево, имам ја , чак не морају да буду ни уметничка дела, него предмете који ми имају велику емотивну вредност. Какве то везе има са квалитетом слике као такве? Рембрантова слика сигурно објективно више вреди од те твоје, то што теби та твоја више ЗНАЧИ и што ТЕБИ више вреди и не би је мењао за рембранта, то је нека друга прича.

Имам и ја слике које ми више значе од неких тамо Рембрантових, али умем да их скалирам по квалитету ако је потребно и Рембрант би ту био између 20 и 754398457 пута бољи просто јер је бољи.

Можда би ти за ту слику дао милион евра, да лупим, кад би имао. Али то не мора да има везе никакве са њеном реалном или оквирном реалном ценом,

 

Ја више волим своју симпатију из средње од Џесике Албе, па је Џесика кудикамо боља риба и ја сам свестан тога.

 

Или нисам схватио твој пост.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Naravno naravno, upravo to sam mislio. Samo sam davao odgovor iz rla na topik koji deluje kao da je moj.

Rembrant mi je bio samo primer poznatog slikara.



Btw dzesika alba ti je bolja samo zato sto je poznata ako cemo iskreno;)

  • Downvote (-1) 2

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Ne razumes se ti decko u umetnost. Evo Duljo ce lepse da ti objasni ali jurcas me po forumu da bi dokazao kako sam debil.

 

На основу чега си закључио да се не разумем у уметност? Мислим - разумевање у уметност, лол. Па довољна је само та реченица да закључим да си дебил. Нема Дуљо шта да ми објашњава - просто, ти си рекао да ће је слика прелепа и да ће ти више значити на зиду "него неки тамо Рембрант". Ниси рекао да та слика има за тебе емотивну вредност, коју не би могла да има слика ниједног познатог сликара, него да би ти више значила на зиду. Зато сам се насмејао и рекао ти да изгуглаш Рембрантове слике, јер фазон свака одузима дах и све су ремек дела. Не знам ако дође Дуљо сад и каже како Рембрант није цар над царевима, убићу се, свега ми.

 

Тако и Дуљова симпатија има за њега емотивну вредност, јер према Џесики Алби нема емоцију те врсте. Али објективно није боља риба од Џесике Албе. И она му није добра само зато што је позната - него једноставно зато што је богиња и препичкетина. 

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Pa to ti kazem,"Vrednost je u oku posmatraca". Nisam pisao o emotivnoj vrednosti jer ne zelim da radim psihoanalizu svakog svog posta. Novac je tu samo da iskaze koliko mislis da slika vredi. Meni bi ista slika vredela isto i da sam je dobio na poklon... If you catch my drift.

Evo pokusavam da je slikam pa okacim da vidite o kojoj slici je rec.



Ako mislis da je novac ultimativno merilo vrednosti umetnosti onda jebiga, ne razumes se u umetnost...

  • Downvote (-1) 2

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Naravno naravno, upravo to sam mislio. Samo sam davao odgovor iz rla na topik koji deluje kao da je moj.

Rembrant mi je bio samo primer poznatog slikara.

Btw dzesika alba ti je bolja samo zato sto je poznata ako cemo iskreno;)

Не, него знам како обе изгледају и веруј ми, боља је Џесика, објективно:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Брате, два поста смо разменили и ти улећеш са две неосноване претпоставке. Сам си увео новац у причу, ја га нигде нисам споменуо. Да ствар буде гора, кажем ти да је Рембрант један од највећих сликарских генија икад, тако да је његова цена с разлогом висока, али би имао ту вредност неовисно о цени. Једноставно, технички су његове слике предобре, не верујем да то ико спори, ко је видео пар његових радова.

Edited by Ребел
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Ako mislis da je novac ultimativno merilo vrednosti umetnosti onda jebiga, ne razumes se u umetnost...

Свели смо у топику причу на новац јер је лакше за ''мерење''. То о чему ти причаш и нема толико везе са уметношћу већ са емотивном повезаношћу са нечим - то нешто не мора бити уметничко дело.

 

А уметност може да се ставља на скалу, није ни она толико ваздушаста. Рембрант је сто пута бољи сликар од мене, а ја сам сто пута бољи сликар од мог другара Крлета који уместо квадрата нацрта троугао и каже ''јој зајебо сам се''.

 

  • Upvote (+1) 1

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Тео је да нацрта правоугаоник као терен за баскет, нешто смо тели да цртамо тактике на папиру:) Био је и Шеки ту:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ako cete da izvlacite moje reci iz konteksta onda dobro. Sad vidim da sam napisao "tamo rembrant/pikaso", zaboravio sam neki, dakle tamo neki rembrant/pikaso. 

Mislim jebote pa topik je nastao zato sto je cudno da tako jednostavna slika vredi tolke novce i vi sad "sta novac otkud sad to u jednacini". Smorili ste me opako. Nema veze, ja sam u krivu vi ste u pravu:)



Rebele, ignorovan si tako da ono...izadji na svez vazduh malo.

  • Downvote (-1) 3

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Тео је да нацрта правоугаоник као терен за баскет, нешто смо тели да цртамо тактике на папиру:) Био је и Шеки ту:)

 

pozdravi krleta ako ga vidiš negde, sto godina ga nisam video :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...