Jump to content

Problemi sa državnom administracijom


Recommended Posts

Па дигните се ви што стварно радите и што стварно вредите, штрајкујте, отерајте те што раде измишљене послове и што имају измишљене функције. Биће боље и вама и нама.

И не заборави да ми имамо права да серемо по државној администрацији, зато што ми плаћамо исту.

Um caruje, Dundo Maroje!

Link to comment
Share on other sites

srati po državnoj administraciji je opšte mesto, naravno da imate pravo, ali i pošteni radnici u toj administraciji imaju pravo na frust zbog tolikih govana kojima nas naš voljeni narod (s pravom) indiskriminantno zatrpava.

 

edit:

a štrajk radi otpuštanja kolega još nikad niko u istoriji svetskog sindikalizma nije održao. kako to "mi" da se organizujemo? kome da se obratimo? vlasti? pa oni su upravo i doveli (sve vlasti) taj višak. mi nemamo kome da se žalimo. vi, kad ne dobijete neki papir, serete odmah, a mi, kad nam zamrznu platu 5 godina treba da ćutimo ili čak da se stidimo što radimo u administraciji, jer je takav diskurs u javnosti, da je administracija žderački aparat koji ništa ne radi. ne ulazim u vrednosne, ideološke sudove, ali za 90% kritika obično ne stoji. velika odgovornost za neefikasnost je kod samoh građana, koji nisu sposobni/skoncentrisanio da nešto razumeju, pa je dokumentacija VAZDA nepotpuna, a onda mi kao nešto tupimo. niti smo donosili propise, niti možemo mimo njih, a ispadamo krivi kako god okreneš.

 

edit2:

 

ja bar radim sa pravnim licima, pa je tu banja. sve fercera, oni nas ispoštuju, ispoštujemo mi njih. neformalno se ižalimo jedni drugima na propise, oni što ih opterećuju bespotrebno, mi što teramo gluposti mak na konac, složimo se da je propis besmislen, ali oni dostave papire, a mi konstatujemo i razdvojimo se srećni i veseli. sa građanima je pakao. za takve stvari na Zapadu postoje specijalizovane firme, koje se bave administrativnim poslovima za neku naknadicu, kod nas samo registruju kola i kupoprodaju stanove takve agencijice, ali na Zapadu je to mnogo ozbiljnije tržište. e, ali kod nas prvo niko neće da odvoji pare za takvo nešto, jer para nema, a još mislimo da smo najpametniji i da smo sami vazda u pravu, i da nas jadnica preko šaltera, koja radi zu najboljem slučaju za 30k jedan ROPSKI posaozapravo zajebava jer nema pametnija posla i zavidi nam na našoj silnoj pameti i inteligenciji i tome što smo vazda u pravu...

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

O jadni drzavni sluzbenici :)

Kao sto sam vec napominjao, imao sam prilike da iz prve ruke vidim kako izgleda drzavna administracija, i u praksi tu imas jedno 40% koje bas zabole za svoj posao, jedno 40% njih koji bi taj posao mogli da obavljaju kvalitetno ali ih zabole jer je atmosfera takva da se nista ne radi i oko 20% koji stvarno posteno i odgovorno rade svoj posao (ovde pricam samo o sluzbenicima, izabrani zvanicnici su u proseku mnogo gori). Velika vecina tih ljudi nema uopste odnos prema poslu kakav naucis posle mesec dana u privatnoj firmi, vec upravo suprotan, te samim tim ne bi opstala vise od 6 meseci kod privatnika.

Na kraju naravno da se neselektivno prdi po drzavnoj administraciji jer svako ko je ikada radio u nekoj ozbiljnoj firmi u roku od 15 minuta laickog posmatranja sistema vidi x mogucnosti za poboljsanje pa samim tim bude instant frustriran. Svaka cast ljudima koji odgovorno obavljaju posao, ali se to ne vidi u moru lezilebovica. I nema sta drzavni sluzbenici da se bune protiv neradnika, to treba gradjani da se bune (pa i ti sluzbenici zajedno s njima ako oce) jer ih gradjani placaju.

A kukanje na temu "jao jadni mi u administraciji" je besmisleno potpuno. Svako ko je strucan u nekoj oblasti drzavne administracije moze kod privatnika lako da nadje verovatno bolje placen posao. Naravno neki drugi uslovi su tu drugaciji, ali jebiga to je stvar izbora... Edit: makar u Beogradu, u unutrasnjosti je to malo komplikovanije.

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

И треба да ћутите. Кад ћутите и мирно гледате како се преко непотизма, курвизма и других начина запошљавају људи који раде на измишљеним функцијама и троше НАШЕ паре. Због таквих људи се и замрзавају плате на 5 година, а ја сигурно нећу да водим твоје/ваше битке, него ћу да серем како сте рупа без дна и како не радите добро свој посао зато што за то имам права. Пре бих се бунио и изашао на улицу кад би вам дигли плате, а да при томе не смање број запослених. Па јеботе у школама праве од једног одељења не два, него три, због тих који су не знају ни они како дошли да раде, ал' зато су ту први када треба да се штрајкује и деца онда не иду у школу.

Нико неће водити ваше битке. Ако ћутите и смрдите док гледате како се запошљавају лол људи, ћутите и смрдите и кад вам замрзну плате.

Um caruje, Dundo Maroje!

Link to comment
Share on other sites

Па велика је разлика у та два протеста.

Ја ћу да изађем на улице и да пљујем све вас, пошто са моје тачке гледишта и ти си курвањем дошао до позиције, капираш. Док ти ако се удружиш са озбиљним људима и кажеш "е овако више не може! вишак мора да лети, доста је било!" и покренеш неки штрајк, протесте итд. па на тај начин привучеш мене, Перу, Мику, Мохија (самим тим и хорду утицајних твитераша), рандом људе. Тако ће се отерати вишак, прави вишак. Док на први начин бојим се да би пре прави људи отпали, него родбина.

reče mali alfy i zgrabi cuclu i zvečkicu i ode da piški u pesku -_-

 

 ustvari, idem sad do predsednika kasacije da mu kažem par reči oko našeg pravosuđa. rezultate očekujte do kraja nedelje

 

 

 srsly brate. srsly

 

 

 .

То је био одговор на оно да ми, обични смртници, само серемо итд.

Па наравно да ћемо да серемо. Са правосуђем боље и да не почињем, кад ја овако балав (у праву си ту) знам толико ствари, каква је онда реална ситуација не смем ни да замислим.

Edited by алфа

Um caruje, Dundo Maroje!

Link to comment
Share on other sites

jao bre Vanja...

 

isti si k'o imenjak...

 

vidi, sve je meni jasno, jedna trula jabuka zatruli celu košaru. jedna kurva baci senku na ceo kolektiv, jedan ujkin sestrić baci sumnju na validnost svih zaposlenih... a kod nas nisu pojedinačni slučajevi, već se radi o čitavim hordama, klanovima i plemenima unutar administracije. uz to, imamo nerealnu administraciju, koju ne bi izdržala ni Norveška, ni Rusija, ni niko. i naravno da mi iznutra tačno znamo ko je kome popušio za nameštenje, ko je čiji i sl. ali, oni su JEDNAKI nama pred zakonom, a to što mi znamo, to je za našu privatnu upotrebu, bistrenje i kukanje.

 

i detinjasto je posmatrati sistem kao "naš". ovo je najverttikalniji sistem IKAD, kod nas je hijerarhija jasnija nego kod privatnika, očvrsnutija, sporija i veća, tromija i moćnija. to se ne menja tako kakio ti zamišljaš.



sad videh da sam mogao sve da kažem i jednom rečenicom:

 tebi je druže srce na mestu, ali ovaj romantičarski pogled na svet je toliko nerealan da ja nemam reči :)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ово моје утопијско серендање је одговор на оно "ВИ НАМА НЕ СМЕТЕ ДА КЕЊАТЕ НИШТА! МИ ДА ОДЕМО ЈАО!"

не живим у Лалаленду, али наравно да ћу да серем по државној администрацији

Edited by алфа

Um caruje, Dundo Maroje!

Link to comment
Share on other sites

ово моје утопијско серендање је одговор на оно "ВИ НАМА НЕ СМЕТЕ ДА КЕЊАТЕ НИШТА! МИ ДА ОДЕМО ЈАО!"

не живим у Лалаленду, али наравно да ћу да серем по државној администрацији

ne kažem da ne smete da kenjate, samo bar malo produbite vizuru.

 

a štrajk administracije je nešto što bi stvarno bilo teško za zaboraviti, te bi usložilo shvatanje i poboljšalo razumevanje problematike.

Prilegao juce popodne, bolela me glava nesto, i naravno posle celu noc nisam oka sklopio. I sta sam radio tako nocobdeci, pitate vi? Skinuo, instalirao i igrao KKND2.. :[

 

Sad ne znam gde bijem.

od kako is počeo da radiš, nestao si kao Atlantida, bez traga... živiš samo u predanju.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

meni je to sranje po državnoj administraciji skroz legitimno. i jebiga, jasno mi je i što kad kažem nekom gde radim vidim samo te podsmešljive poglede i dignute obrve, ali to sam prevazišao, boli me kurac da se borim protiv vetrenjača

 

 još sam u fazonu da se dobro drži ova zemlja koliko je ušlo šodera na najvažnije funkcije za vreme vlasti stranke dotičnog dingospoa sa foruma, koji nalazi za shodno da istu kritikuje lol rofl lol

ja sam prevazišao taj stepen trpljenja podsmeha i nipodaštavanja, i rešio sam da idem u kontru.

na ovoj strani, jedino Ramijev post vredi nečemu

to je zato što radi kod privatnika, verovatno.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Pera je po običaju napet ali kul, i totalno iznad situacije

nisam iznad situacije, nego izmišljate toplu vodu

da li je administracija kod nas krš, jeste, i da, treba pljuvati po njoj, ko što kaže Vanja. Ali, kao što kažete ti i Drale, tu ima i poštenih ljudi koji obavljaju svoj posao i koji jednostavno u takvom sistemu ne mogu da promene onih 80% koji ne rade ništa, jer ne znaju ili neće, isti je kurac.

 

Da li zaposleni, ti pošteni, mogu nešto da promene, naravno da ne mogu.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

^ jedna od boljih.. kad god se pokrene tema o administraciji i sluzbenicima na drzavnoj sisi, ja se setim "drzavnog posla" i kornjace radeta. :) premda su u poslednje vreme malo isforsirali. 

 

odnosi se na ramijev post, naravno! 

Edited by Mitch

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

[:X]

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

e vala, Dei s kakvima imamo posla dobro je što išta i radimo.

 

kako se sere po državnoj administraciji, voleo bih da na nedelju dana stupimo u generalni štrajk, pa biste trećeg dana molili da se vratimo na posao i rogati i smrdljivi i gori nego što jesmo samo da se vratimo. to što su na moje mesto (uslovno "moje") recimo zaposlili još 3-4 batice i sekice, koje nisu za više od kasirke, to nije moj problem i ne interesuje me. to što nekog nerviraju brkate šalteruše ft1p i za to me zabole kurac. ali samo zato što se neprekidno sere, možda je bolje da nemamo administraciju na jedno 7 dana, da se opasuljite svi vi (u tebe gledam Dei) koji mislite da ste posle prvih 10tak plata u životu pokupili svu pamet ovog sveta i da imate pravo da bistrite stvari o kojima kurca ne znate.

 

Mene gledas ali me stavljas u potpuno pogresan kos, ja ne govorim o tome da sam pokupio svo znanje ovog sveta niti se pravim pametan posle 10 plata, jer ne radim ja godinu dana vec imam 10 godina staza rada za privatnike. Ja znam koliko je tesko zaraditi pare i znam koliko ja sam radim da to zaradim i privatnika boli dupe on gleda samo rezultat i nista drugo ako ne opravdas izdatke rezultatom letis napolje i dolazi neko drugi na tvoje mesto, tako i treba da bude.

 

Ja radim vrlo ozbiljan i odgovoran posao i neretko se desava da radim 3-4 sata preko radnog vremena zato sto stvari moraju da se obave, posao mi je takav da moram da pazim na milion stvari i da milion stvari drzim pod kontrolom i ja sam nervozan isto kao i ta bankarska sluzbenica ali ja ne smem nikako sebi da dopustim da se izderavam na nekoga ili da teram ljude u tri lepe.

Meni je vrlo jasno kako je raditi u drzavnoj upravi ali opet naprimalo se sa konca i konopca i tu je Alfa u pravu, ljudi koji rade nesto treba da se pobune jer Drale ti njih finansiras. Oni ti sede po kancelarijama a ti radis i za njih i za sebe, naravno deo tvoje plate onda ide da se pokriju oni koji rade kao kasirke.

 

Smatram takodje da ti uspesni i posteni mogu da promene nesto jer su oni kicma sistema i kada bi bili organizovani onda bi ih i drugi shvatali ozbiljno, ni jedan politicar nece da se zameri takvoj organizovanoj skupini. Problem  je samo u tome sto nema organizacije.

Link to comment
Share on other sites

Smatram takodje da ti uspesni i posteni mogu da promene nesto jer su oni kicma sistema i kada bi bili organizovani onda bi ih i drugi shvatali ozbiljno, ni jedan politicar nece da se zameri takvoj organizovanoj skupini. Problem  je samo u tome sto nema organizacije.

једноставно, то не иде тако.

 

ако си неодговоран, летећеш са посла код приватника, али код нас можеш да попијеш робију (осима ако ниси "неодговоран" јер је то лукративно и имаш "леђа" и налог за то да будеш "неодговоран", па да наместиш неком тендер, рецимо). одговорност државног службеника је по дефиницији већа од одговорности било кога ко ради код приватника. е сад, пошто је администрација у очајном стању, то је последица система "смрт држави", где се и културолошки и на сваки начин потпирује теза о сувишности администрације. то је нека друга тема...

Ја се слажем с тобом овај пут 120%. Некако сам и ја сличне ствари прошао (мало и чит'о, мало ход'о :) али ценим да преко жице нема пуно помоћи. ОК је да људи, сигуран сам у ово, у доброј намери говоре све ово, али мора јуноша сам да "акнолиџује". Можда гласови са скроз дестете стране, форум, помогну у томе...

 

едит:

Мој се коментар односи на сам чин полемисања на тему, не на то да ли је проблем ту или не.

u pravu je Duljo, nije da nije, samo VOLI BRATE DA OTKUCA TO U 50 REDOVA pa kud puklo da puklo.

 

:)

 

Čabketovo opijanje je MANIFESTACIJA njegove unutrašnje neuređenosti i to se vidi po "mehanizmu", kako Dule konstatuje, piće nije problem sam po sebi dok ne postane problem sam po sebi, a onda je već kasno.

ja ne bih ipak išao toliko daleko, jer nisam u belom mantilu pa treba da prestravljujem nekog da bi me čuo, dobrim delom smatram da se radi o fazi, ali je potpuno jasno da ta faza mora da bude faza, ali ako traje godinama, onda nije faza, nego hroničan (psihički) problem.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Па велика је разлика у та два протеста.

Ја ћу да изађем на улице и да пљујем све вас, пошто са моје тачке гледишта и ти си курвањем дошао до позиције, капираш. Док ти ако се удружиш са озбиљним људима и кажеш "е овако више не може! вишак мора да лети, доста је било!" и покренеш неки штрајк, протесте итд. па на тај начин привучеш мене, Перу, Мику, Мохија (самим тим и хорду утицајних твитераша), рандом људе. Тако ће се отерати вишак, прави вишак. Док на први начин бојим се да би пре прави људи отпали, него родбина.То је био одговор на оно да ми, обични смртници, само серемо итд.

 

Mislim da ti je pogresna premisa, jer ti ljudi koji rade u drzavnoj administraciji nit su doveli do tog stanja nit mogu da ga rese. To je kao kada bi krivio radnike neke fabrike sto ista radi lose, a menadzmend ladi jaja. Dakle mora da se promeni menadzment, a samim tim i cela atmosfera u toj administraciji. E sad taj neki menadzment se menja u teoriji tako sto gradjani nesto biraju tamo na nekim izborima. Nama je problem sto svaki put dodje sve gori menadzment, ali to je tema za UPT, a ne ovde. U svakom slucaju radnici u administraciji nisu samoupravljaci da bi mogli oni da budu okrivljeni za situaciju. 

 

A i ne znam sta se sad ovde bune ovi sto rade u drzavnoj sluzbi, pa dobili su povisicu  :tf:

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ceo svoj zivot se borim protiv administracije - svoje, strane, neke iz pichke materine i tu nema pobede, tj. pobedjuje korupcija.

 

Sve je na lichnim vezama i vezicama, shto vishe para zaradish svojom krvlju i znojem, to vishe pokushavaju da ti uzmu...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...