Jump to content

Čabke i anti alkoholizam grupa za podršku


Recommended Posts

ti ne pijes! nisi to osetio na svojoj kozi! :)))))

 

Pa ne znam sta drugo da mu kazem. Koliko sam razumeo iz igorovih postova i mohi je bio van vajlder pre koju godinu i sada soli pamet :)

:) ок бићу прецизнији !:)  Прочитај опет шта је Дулио писао па онда размисли о томе  :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

uhm, koliko se secam, poredio je silovanje i ubijanje sa alkoholizmom i imao je problem sa istim (sa alkoholizmom, ne sa silovanjem i ubijanjem) :)

 

Naveo ti je primer kako nesto sto je lose, u ovom slucaju alkoholizam, nije dobro ni u jednoj meri poredeci to sa "tezim" stvarima kako bi ukapirao.

 

Evo ti primer sa manje stetnom stvari, neko voli sebi da lupa samare i to nije dobro, ali on to radi samo par puta mesecno. Kontas?

 

A tek to sto je drustveno prihvatljivo je hit. I rat je drustveno prihvatljiv.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

au jbt pa sta su rurovi radili sa 25 god !? pili umereno hladan sovinjon i bockali pastu dok vam je kucni ljubimac lizao tabane ?

 

cabke zajebavaj se maksimalno probaj sve sto se probati moze u tim si godinama ako hvala bogu nemoj da vozis pijan i nemoj da sedis na ladnom betonu... prodje i ta faza i smori te alkoholisanje na tom lvlu i onda postanes rur prdez

  • Upvote (+1) 2

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

u pravu si vlado, samo prelistaj barem par strana pre nego sto odradis orbital drop na topik i napravis difolt "evo ga opet marko_vs_rur_s6e17" izjavu

 

I bas ono sto Cabke kaze, i ja sam imao tu "srecu" da zivim sa alkoholicarom, posto mi se keva zabavljala sa istim do svoje 9te godine. Tako da pisanje/povracanje u sudoperu, padanje na stepenicama, svadje, ostavljanje cele plate u kafani i tako neke akcije, nisu falile u kuci dobrih 10 meseci.

 

 

Naveo ti je primer kako nesto sto je lose, u ovom slucaju alkoholizam, nije dobro ni u jednoj meri poredeci to sa "tezim" stvarima kako bi ukapirao.

 

Evo ti primer sa manje stetnom stvari, neko voli sebi da lupa samare i to nije dobro, ali on to radi samo par puta mesecno. Kontas?

 

A tek to sto je drustveno prihvatljivo je hit. I rat je drustveno prihvatljiv.

 

Jeste, poredjenje ubijanja ljudi i cabketovog cirkanja je zaista hit. Trebao si da uzmes za primer bacanje vakumskih bombi po vijetnamu, posto su i one drustveno prihvacene, kao konvencionalno naoruzanje.

Predhodna 2 dana na probi smo pili svako po 4-5 piva. Verujem da nas i dule_smor prati sa rakijom. Ali su svi jebali svoje zene/devojke, stavili decu na spavanje, zaspali oko 11-12, i dosli na posao, i danas opet idemo da se igramo rok benda.

Da, to je alkoholizam, blagi oblik istog, ali je alkoholizam.
Da li volim da pijem? Da.

Da li MORAM da pijem svaki dan? Ne.
Da li cu popiti pivo zarad nekog kretivnog procesa/zbog stresa/zarad opustanja? Da.
Da li cu to nastaviti da radim? Da! Sve dok ne ugrozava moje radno mesto/ zivot/ zdravlje.

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Da li MORAM da pijem svaki dan? Ne.

Da li cu popiti pivo zarad nekog kretivnog procesa/zbog stresa/zarad opustanja? Da.

Da li cu to nastaviti da radim? Da! Sve dok ne ugrozava moje radno mesto/ zivot/ zdravlje.

ovo precrtano je višak i fetus monstruma samoobmane.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

u pravu si vlado, samo prelistaj barem par strana pre nego sto odradis orbital drop na topik i napravis difolt "evo ga opet marko_vs_rur_s6e17" izjavu

 

 

 

 

Jeste, poredjenje ubijanja ljudi i cabketovog cirkanja je zaista hit. Trebao si da uzmes za primer bacanje vakumskih bombi po vijetnamu, posto su i one drustveno prihvacene, kao konvencionalno naoruzanje.

Predhodna 2 dana na probi smo pili svako po 4-5 piva. Verujem da nas i dule_smor prati sa rakijom. Ali su svi jebali svoje zene/devojke, stavili decu na spavanje, zaspali oko 11-12, i dosli na posao, i danas opet idemo da se igramo rok benda.

Da, to je alkoholizam, blagi oblik istog, ali je alkoholizam.

Da li volim da pijem? Da.

Da li MORAM da pijem svaki dan? Ne.

Da li cu popiti pivo zarad nekog kretivnog procesa/zbog stresa/zarad opustanja? Da.

Da li cu to nastaviti da radim? Da! Sve dok ne ugrozava moje radno mesto/ zivot/ zdravlje.

 

Ja ne znam kako tebi da nacrtam da bi razumeo.

 

Naveo sam ti primer sa samarima na koji uopste nisi obratio paznju, a sustina je tu negde. Iako ti mozes da lupas sebi samare do stote godine zivota i da prozivis zivot ok to ne znaci da je lupanje sebi samara ok. Zasto bi to radio? Zato sto volis? To je poremecaj, ma koliko on tebi ne nanosio stetu, poremecaj je i sto ga ne bi lecio? To sto ti volis sebi da nanosis bol SE LECI.

 

A za G-a i ostale pametnice, mozda smo se mi ostali razvaljivali vise nego cabke, ali sam skapirao da mi ne prija mamurluk, mucnina, povracanje kao sto nikome ne prija i skontao sam da pijem da bi se zabavio, a nije zabavno povracati. Stoga sam naucio kako da pijem. Cabke je ovde ispricao kako je njemu ZABAVNO da se ODVALI i kako kada pocne da pije NE MOZE DA SE ZAUSTAVI. Pa jebem mu mater citajte i ne jedite govna.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ja kad bi spojio crne rupe iz zadnjih deset godina, verujem da bi se nakupilo nekoliko nedelja čiste crne rupe minimum, onako na prvu loptu računica  [:D]

 

U svakom slučaju ovaj topik je posto naporan, što reče Dulio pijanstvo kao takvo samo po sebi je problem pojedinca u osnovni, ali meni nije problem sa kojim ne mogu da se nosim. Osim što vi mislite da je problem to što volim da se obeznanim, onda jebiga, gledajte na to kao na ekstremni sport :D Ali sam pomenuo da se to ne dešava uvek, već kad želim, isto kao kad želim da opijem pivo uz ručak, ja popijem pivo uz ručak, ili par piva u parku sa ortakom. I opet ta par piva mogu, a ne moraj da prerastu u veće pijanstvo, sve zavisi od mindsetapa u datim trenucima.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ja kad bi spojio crne rupe iz zadnjih deset godina, verujem da bi se nakupilo nekoliko nedelja čiste crne rupe minimum, onako na prvu loptu računica  [:D]

 

U svakom slučaju ovaj topik je posto naporan, što reče Dulio pijanstvo kao takvo samo po sebi je problem pojedinca u osnovni, ali meni nije problem sa kojim ne mogu da se nosim. Osim što vi mislite da je problem to što volim da se obeznanim, onda jebiga, gledajte na to kao na ekstremni sport :D Ali sam pomenuo da se to ne dešava uvek, već kad želim, isto kao kad želim da opijem pivo uz ručak, ja popijem pivo uz ručak, ili par piva u parku sa ortakom. I opet ta par piva mogu, a ne moraj da prerastu u veće pijanstvo, sve zavisi od mindsetapa u datim trenucima.

Gresis u zakljucivanju. Kazes da pijes "kad zelis". Upravo je problem to sto zelis. Ne bi trebalo da zelis. Sto Mohi kaze, ako lik ima zelju da lupa samare nesto nije u redu sa njim. Ne mora skurcati ispod mosta, napustiti zenu i decu ili sta ja znam, ali defakto nesto nije u redu. Kao kad bi poceo da ti raste mladez na ledjima i svaki dan je sve veci. Pa neces reci ok to je benigni tumor nista strasno, nego ces otici kod lekara da te preglada, otici ces po pomoc jer sutra to moze biti maligna tumorcina, melanom, metastaza u kosti i to. E tako ti moras resiti taj problem da prestanes da imas zelju za cugom jer ti sutra moze dati metastazu u neki drugi deo mozga da ces skontati da je ta zelja veca, cesca, ili ce jednostavno da preraste u nesto gore.

Link to comment
Share on other sites

pa neko ima pre neko ima kasnije epizode sa alkoholom u prekomernim kolicinama, po nekim malte ne ispada da je pijancenje strasno neprihvatljiva stvar u srbiji

 

mohi kao pravi master zivota i prikljucenija je to sve i jos mnogo vise  shvatio najverovatnije dok je jos cuclao mleko nakon sto je bljucnuo kevi na rame

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam kako tebi da nacrtam da bi razumeo.

 

Naveo sam ti primer sa samarima na koji uopste nisi obratio paznju, a sustina je tu negde. Iako ti mozes da lupas sebi samare do stote godine zivota i da prozivis zivot ok to ne znaci da je lupanje sebi samara ok. Zasto bi to radio? Zato sto volis? To je poremecaj, ma koliko on tebi ne nanosio stetu, poremecaj je i sto ga ne bi lecio? To sto ti volis sebi da nanosis bol SE LECI.

 

Ja ne znam kako tebi da nacrtam da je alkohol stetniji od lupanja samara, i da ne mozes da poredis opsesivno kompulsivne poremecaje/rat sa abjuzovanjem istog.

 

 

A za G-a i ostale pametnice, mozda smo se mi ostali razvaljivali vise nego cabke, ali sam skapirao da mi ne prija mamurluk, mucnina, povracanje kao sto nikome ne prija i skontao sam da pijem da bi se zabavio, a nije zabavno povracati. Stoga sam naucio kako da pijem. Cabke je ovde ispricao kako je njemu ZABAVNO da se ODVALI i kako kada pocne da pije NE MOZE DA SE ZAUSTAVI. Pa jebem mu mater citajte i ne jedite govna.

 

Eto, vidis da mozes da das lep primer i sam sebi uskocis u usta. I ti si se mozda odvaljivao vise od Cabketa, i trebalo ti je neko vreme da skapiras da ti ne prija mamurluk. Isto kao sto njemu nece prijati kada bude imao malo manje slobodnog vremena. Sada trenutno moze sebi da dozvoli da se zajebava sa blekautima, verovatno nece moci za pola godine, i tu je kraj.

Gresis u zakljucivanju. Kazes da pijes "kad zelis". Upravo je problem to sto zelis. Ne bi trebalo da zelis. Sto Mohi kaze, ako lik ima zelju da lupa samare nesto nije u redu sa njim. Ne mora skurcati ispod mosta, napustiti zenu i decu ili sta ja znam, ali defakto nesto nije u redu. Kao kad bi poceo da ti raste mladez na ledjima i svaki dan je sve veci. Pa neces reci ok to je benigni tumor nista strasno, nego ces otici kod lekara da te preglada, otici ces po pomoc jer sutra to moze biti maligna tumorcina, melanom, metastaza u kosti i to. E tako ti moras resiti taj problem da prestanes da imas zelju za cugom jer ti sutra moze dati metastazu u neki drugi deo mozga da ces skontati da je ta zelja veca, cesca, ili ce jednostavno da preraste u nesto gore.

 

rece daki, i otvori pivo na poslu ;DDD:DDD:D:

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Ne znam. Ja sam se napijao, nekad i po 3-4 dana za redom, sa drustvom, izlasci, zajebancija ali nikada, nikada nisam imao zelju za alkoholom. Radio sam jer to svi rade, jer ne mozes ostati trezan u drustvu (gradu, pijani svi, pijane kurve, sve pijano), ali nikada, ni jednog trenutka nisam voleo alkohol. Nikada nisam popio pivo "jer bi mi sad prijalo", niti sam ikada imao zelju da "gucnem" vino za ruckom. Mrzeo sam alkohol uvek, mrzim ga i sada, i srecan sam sto sam u Svajcarskoj i nemam vise to drustvo sa kojim moram da izlazim i pijem. Ne pamtim kad sam zadnji put uzeo kapljicu alkohola. U stvari pamtim, zadnji put kad sam bio u Srbiji, morao sam da potegnem malo sa Longlijem. 

Doduse, imao sam veliki problem sa travom i RUR mi je otvorio oci. Iako sam znao da mogu da stanem, i da je moja zelja za duvanjem poremecaj i artificial nisam mogao da prestanem. Onda me zena naterala i ponovila isto ono sto mi je RUR drvio na onom topiku i doslo je iz dupeta u glavu. I nisam duvao dva meseca sigurno. Dobro lazem, drmnuo sam jedan sad za vikend u Srbiji, opet sa Longlijem, hee. Ali nemam zelju niti potrebu. 

 

To da je faza je mozda tacno, ali mozda i nije - to niko sa sigurnoscu ne moze da tvrdi. Ali faza je znak da nesto nije u redu.

 

Znam da je glupo pricati iz licnog primera, ali eto, da dam drugu perspektivu na temu posto svi govore kako su SVI imali tu fazu. 

Edited by ducky
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

@marko

 

Koji si ti bolid ....

 

NIKADA MI NIJE PRIJALO DA SE ODVALIM KO MAJMUN I NIKADA NISAM GOVORIO DA JE TO DO JAJA JER NIJE ... 

 

Posle takvog pijanstva ide "uf al sam se odvalio lose mi je" a ne "joj sto sam lepo lizao patos sinoc bilo je bas divno" ...

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...