Jump to content

Čabke i anti alkoholizam grupa za podršku


Recommended Posts

Jel ga zoveš gospodine kad mu se obraćaš?  :tf:

 

Jebem ga, niža srednja klasa iz provincije je valjda caka, očevi vole da cugnu, vole i sinovi. Mojim bliskim ortacima su sve očevi radnici ili niži službenici, i svi vole dobro da cugnu, pa eto opet su njihovi sinovi završili gimnaziju sa mahom odličnim uspesima, svi smo obrazovani ljudi sa svojim interesovanjima, svi privode fakultete kraju(ili su već završili) i eto na kraju krajeva svi volimo da se kvalitetno uroljamo, ali to ne znači da doručujemo rakiju, nakon što smo predhodno veče večerali vinjak, niti da nemamo večeri kad popijemo par piva dok igramo vist kod nekog.

kad si diplomirao čabke, propustili smo to očigledno :tf:

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

u stvari detalj koji je meni fascinantan je da je cabky otisao sa caletom na pijanku, da su se zajedno utamburali i brljali.

 

Nemam pojma, ja ne mogu sebe da zamislim kako se utepavam sa ćaletom. Nekako me je sramota, znači nema šanse

 

Sta znam, ja bih voleo da imam takvog calca. Cho i ja smo dan pred odlazak Uvojsku sa njegovim caletom i par drugara njegovog calca pili do 6 ujutru :))) jesu svi ti ljudi mahom u drzavnim firmama, dunav osiguranjima ili rade kao automehanicari, ali to je prosto takav profil ljudi, i daleko od toga da su to losi ljudi.

 

 

Nisam ja bre pricao za tebe. Ti si rok zvezda u usponu, zovi celu i navuci se na horse :D I ako nisi u tom fazonu potrebno ti je zbog medija i cele fame koja mora da te prati :D

 

Pricao sam vise generalno, kako bi to trebalo da izgleda u nekom normalnom zivotu. S obzirom da zivimo gde zivimo taj normalni zivot je maltene SF. I naravno sve to zavisi od konkretne individue. Ali morao sam da stavim to kao neku vrstu "upozorenja" za Cabketa da se ne opusti previse.

 

e bas to, vidis, svacija majka bi se zabrinula zato sto ti volis da se igras sa velikim macama :D

a meni je to sasvim ledzit, ne samo zato sto i ja obozavam zivotinje, vec zato sto te smatram za normalnu osobu koja zna sta radi, a opet takav vid zabave nosi odredjene rizike od povreda :)

cabke je, zapravo, srpski bukovski :)

 

 

 

Jeste i kako je to kontradiktorno onome sto sam ja rekao?

 

On bi trebalo da moze da ode za jagodinu, da se veseli umereno, sutra izbleji sa matorcima i vrati se za bg, a ne da iz straha sto ne moze da se kontrolise kad pije ni ne ode.

 

Da iskarikiram malo, zamisli da si ubica i onda neces da izadjes iz kuce jer ces ubiti nekoga, resio si problem do moga.

ja necu da karikiram

dota i pivo kod drugara na gajbi

"E MATORI, AJDE SA NAMA DALJE, IMA NEKA STUDENTSKA ZURKA BICE KURVI I DROGE"

"ne mogu, sreda je, kasno je, radim prvu, hocu da budem normalan za posao"

"AJDE, NEMOJ DA SI PICKA, SPAVACES KAD UMRES"

"vidimo se u petak posle sljake, pa cemo se druziti"

Pre 3 godine bih euforicno otisao u akciju, sad ne, isto kao sto je i cabke imao da uci. Dobro, da mi je sutrasnji dan bio neradan, otisao bih i sada.

 

I sefica moja, koja ima skoro pa 4 banke, jos uvek se penje po stolovima kad odemo u kafanu, i zna da se napije kao petnaestogodisnjakinja. Ok, stoji, to je alkoholizam, koliko je i rokanje tableta za smirenje drogiranje, ali je daleko od spavanja ispod mosta.

 

21. vek je, stres je opsteprisutan, ja dobijem dnevno 10-15 "SUPICKUMATERINU" poziva, i opet ih iskuliram sa "U redu gospodine" i uspem da smirim revoltiranog klijenta. Ali opet, ti moras da kanalises svu tu negativnu energiju negde. Dal' ce to biti pljuvanje ljudi po forumu, opijanje ili sviranje gitare, to je na tebi i dokle god ne ugrozavas nekoga je ok.

 

 

samo zlatna sredina, momci!

 

pa to, umerenost je umetnost :)

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

kili pojasnio, može lock

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Vidi ga Kili čita misli preko interneta pa zna kakva je moja percepcija obaveza i olakšanja od istih! Veruj mi, veće mi je olakšanje da odigram neku dobru igru u pauzama između obaveza, nego da se uroljam, čak veće i od seksa, lol nerd. Zašto misliš da mi cirka uopšte predstavlja neko olakšanje? Jel čovek ne može prosto da voli da pije? Ja to radim jako dugo, od kad sam ušao u pubertet maltene, i znam mnoge ljude koji su to isto radili i propali jer nisu znali, zapravo nisu hteli da znaju za drugo, puna je Jagodina takvih. Ja imam milion interesovanja i hobija , i svako ravnopravno popupuje periodično. Ja ne mogu da verujem da mladim ljudima koji mahom čine ovaj forum moram da objašnjavam zašto volim da se dobro ucirkam.

Edited by Савовски
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

e vala, Dei s kakvima imamo posla dobro je što išta i radimo.

 

kako se sere po državnoj administraciji, voleo bih da na nedelju dana stupimo u generalni štrajk, pa biste trećeg dana molili da se vratimo na posao i rogati i smrdljivi i gori nego što jesmo samo da se vratimo. to što su na moje mesto (uslovno "moje") recimo zaposlili još 3-4 batice i sekice, koje nisu za više od kasirke, to nije moj problem i ne interesuje me. to što nekog nerviraju brkate šalteruše ft1p i za to me zabole kurac. ali samo zato što se neprekidno sere, možda je bolje da nemamo administraciju na jedno 7 dana, da se opasuljite svi vi (u tebe gledam Dei) koji mislite da ste posle prvih 10tak plata u životu pokupili svu pamet ovog sveta i da imate pravo da bistrite stvari o kojima kurca ne znate.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

to nije "naša bitka", Vanja. ako si zaboravio, i mi smo građani ove zemlje, ništa manje od vas. ali, tu je Zverko u pravu (OU MAJ FAKIN GAD!!!!), neradnici u administraciji (kurvanje, nepotizam, itd...) nisu "naš", nego "vaš", odnosno naš problem, svih nas. a Zverko, inače, iz milion razloga, ne bi smeo ni glasa da pusti na temu države, državnih službenika i državnih funkcionera.

 

potsetiću vas da je svojevremeno svako ko je bio privatnik (ili radio kod privatnika) bio u javnosti smatran kriminalcem i muljatorem. te se percepcije menjaju tokom dužeg perioda. nije meni problem da mene neko smatra krivim po digfoltu, jer sam i sam deo administracije, koja u celini ne funkcioniše ne optimalno, nego čak dovoljno, međutim, niti je legitimno očekivati da to oćutim, niti je legitimno očekivati da budem korektan i diskriminantan u odgovoru.

  • Upvote (+1) 2

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ја се слажем с тобом овај пут 120%. Некако сам и ја сличне ствари прошао (мало и чит'о, мало ход'о :) али ценим да преко жице нема пуно помоћи. ОК је да људи, сигуран сам у ово, у доброј намери говоре све ово, али мора јуноша сам да "акнолиџује". Можда гласови са скроз дестете стране, форум, помогну у томе...

 

едит:

Мој се коментар односи на сам чин полемисања на тему, не на то да ли је проблем ту или не.

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

spavaš u dnevnoj jer nema kate da te žena primi takvog u spavaću sobu, lepo reci drugarima kako stvarno jeste.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:tf:

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Зола:

Капирам да јесте сутра:)



ja ne bih ipak išao toliko daleko, jer nisam u belom mantilu pa treba da prestravljujem nekog da bi me čuo, dobrim delom smatram da se radi o fazi, ali je potpuno jasno da ta faza mora da bude faza, ali ako traje godinama, onda nije faza, nego hroničan (psihički) problem.

Е, ал видиш, фазе као такве су зајебане када је ту нпр. алкохол, јер алкохолизам не зна да је то била само фаза и онда буде ''alcoholism, stahp", а њега боли курац да стане. Другим речима, јесте то фаза, али то и није неки параметар.

 

Да Чабке има фазу скупљања салвета, не би му ништа било ни после тријес година свакодневног скупљања салвета. Људи немају представу колика је гуја алкохолизам. Ал баш немају, то сам схватио. Ваљда зато што је толико уобичајено да се цирка, не само код нас него свуда. И онда ако је просек људи које знаш икс пива у икс дана, ти лепо израчунаш да си у средини, а оно после двајс година, од вас десет, петорица су алкоси, а другу петорицу је усрало. Исто тако, заблуда је да алкохолизму треба, не знам, десет година да ''се ухвати''.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

o, alkoholizam je užas, užas, užas... ipak, "faza" podrazumeva relativno kratko vreme, a to je bitno u razmatranju pre svega zbog ogromen opasnosti od zavisnosti od alkohola. laik sam, ali da kažemo da se termin "faza" odnosi na psihičku fazu slabosti, depresije, euforije, beznadežnosti, nihilizma, koja se manifestuje autodestruktivnim ponašanjem, kao beg od realnosti. sve kasnije ulepšavanje ove ružne činjenice je misplejsd mehanizam odbrane.



drugo, ne smatram da meni, koji se userem od alkohola jednom-dvaput godišnje, preti opasnost od alkoholizma, jer praktično i ne pijem, ali stoji da UZROCI potrebe za useravanjem, tj. psihička unutrašnja neravnoteža nije otklonjena, već samo prigušena. ali i takav sam bliži zenu od drugih koji se useravaju 4-5 puta godišnje.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Dulio slažem se sa tobom, ali tvoje izneto je uopšteno, i ako tako gledamo, onda dobar deo ne samo našeg društva, nego i recimo čitave evropske civilizacije od vajkada ima problem. Ja sam savršeno svestan da je loše to što radim, ali imam kontrolu nad tim, ja biram kad to želim da radim i koliko često ili retko kad dođu takvi periodi (omanke se tu i tamo neplanirano pijanstvo, ali to nije pravilo, i opet desi se to kad procenim da mogu sebi to da dozvolim). Imam granicu jer prosto imam druga zadovoljstva u životu koja me ispunjavaju, a za koje mi nije potrebno da se opijem. Mislim da je potrebno da se sklopi puno mentalnih kockica da bi čovek postao alkoholičar, a opet to govorim iz ličnog iskustva jer i ja poznajem puno takvih ljudi, koj su baš teški crnjaci. Ja recimo retko kad pijem kad sam smoren i depresivan, jer me obično pijanstvo vodi samo u još težu depresiju.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ја мислим да ти превише поетски гледаш цео механизам, а треба да га гледаш више математички. Као да треба да прескочиш двајс метара, па си у фазону ''ја верујем у то да могу, сад ћу да прескочим'' - е, то је романтичарски, а заправо ћеш да скочиш шес метара и пашћеш доле и разбићеш се бикоз физика. Или, још горе, ако ти видиш дваес метара као пет метара.

 

 

 

То што цивилизација има проблем, то је само изговор.

 

А рецимо, ово је помало бесмислено

Ja sam savršeno svestan da je loše to što radim, ali imam kontrolu nad tim

Ја кад силујем, силујем само неке безобразне, а и ретко то радим:)

 

 

Мислим, свака твоја синтагма има у себи неку буву која звони звонце да треба да размислиш добро о томе. Ти тих бува ниси свестан, али их декламујеш у сваком посту. Почев од саме елаборације како и зашто пијеш, па до презентације ''система и контроле'' - типа ''не пијем кад сам сморен, ето видите како ја то хендлујем ко хоботница''.



o, alkoholizam je užas, užas, užas... ipak, "faza" podrazumeva relativno kratko vreme, a to je bitno u razmatranju pre svega zbog ogromen opasnosti od zavisnosti od alkohola. laik sam, ali da kažemo da se termin "faza" odnosi na psihičku fazu slabosti, depresije, euforije, beznadežnosti, nihilizma, koja se manifestuje autodestruktivnim ponašanjem, kao beg od realnosti. sve kasnije ulepšavanje ove ružne činjenice je misplejsd mehanizam odbrane.



drugo, ne smatram da meni, koji se userem od alkohola jednom-dvaput godišnje, preti opasnost od alkoholizma, jer praktično i ne pijem, ali stoji da UZROCI potrebe za useravanjem, tj. psihička unutrašnja neravnoteža nije otklonjena, već samo prigušena. ali i takav sam bliži zenu od drugih koji se useravaju 4-5 puta godišnje.

Заправо, под концептом Чабкетовог пијења нисам мислио на само усеравање, већ баш на концепт. Он пије зато што воли. То је, можда звучи парадоксално, много озбиљније од ''пијем зато што сам сјебан па бежим у дизниленд''. Додај на то да се он усере од цирке зато што воли.

 

 

Фаза јесте неки краћи трип и он прође, да не прође не би био фаза:) Али је код фазе трип што је сваки облик зависности (или било каквог лошег триповања, па чак и неурозе и психолошких обољења) био некад фаза. И онда бацаш коцкице код кога ће то остати фаза које ће се он сећати, а ко ће да думре. Исто тако, постоје више и мање ризичне фазе. Ако имаш фазу скакања из авиона без падобрана, јебига, имам лоше вести за тебе:) Ако имаш фазу једења сладоледа, океј, ништа страшно, али чак и то ће те ујебати ако одеш у курац са једењем сладоледа. Алкохол је зајебан јер је тиха језа. И плус има своје фазе.

Ја сада нисам алкос, али циркам понекад (никад да се усерем:) ). Ствар је у томе што ја идем ка томе да не циркам уопште и нимало не улепшавам и не маскирам то што циркам понекад, нити говорим лако ћемо. Можда зато што сам некад имао велики проблем са тим, па као знам из прве руке, али свеједно. Чињеница је да сам ја имао велики проблем са тим месецима пре него што сам ја скапирао да имам моооожда мали проблемчић. Ето, толико је лична перцепција ретардирана.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Brate porediš silovanje i pijanstvo :D Svestan sam i da je loše još svaštva u životu što radim, lupam, dobiću infarkt od masne hrane i pritom jedem ubijene životinje, ali da ga jebem sad, volim pečenje, lol. Ajmo, nek mi kaže ovde neko ko ne voli da se usereva od alkohola kad-kad(ne da pada u komu), ili ko to nije voleo  u svojim teen i dvadesetim godinama? Ja bi voleo da dostignem neki savršeni zen gde ću ostatak života da živim izolovan od civilizacije proučavajući nauke, trenirajući borilačke veštine i generalno usavršavajući telo i duh, al jebiga, samo sam običan čovek sa manama i vrlinama.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Brate porediš silovanje i pijanstvo :D Svestan sam i da je loše još svaštva u životu što radim, lupam, dobiću infarkt od masne hrane i pritom jedem ubijene životinje, ali da ga jebem sad, volim pečenje, lol. Ajmo, nek mi kaže ovde neko ko ne voli da se usereva od alkohola kad-kad(ne da pada u komu), ili ko to nije voleo  u svojim teen i dvadesetim godinama? Ja bi voleo da dostignem neki savršeni zen gde ću ostatak života da živim izolovan od civilizacije proučavajući nauke, trenirajući borilačke veštine i vežbati telo i duh, al jebiga, samo sam običan čovek sa manama i vrlinama.

Брате Чабке, имаш циркање и имаш чабкетово циркање, то покушавам да ти кажем. Јесте, ја возим кола и допринео сам смањењу људског века у Београду за који промил и то је све тачно. Али брате, постоје и левели, сви су узели теби да причају нешто, а нико није Дралету, који капирам да неће одбити капљицу. 

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...