Jump to content

Čabke i anti alkoholizam grupa za podršku


Recommended Posts

Како ја видим ствар и Страбак и Драле и Игор су праву на свој начин. Али, сва 3 гледају из трећег лица, хладно и објективно. Сва 3 су, да парафразирам Дралета, скочила са литице. Драшк одоследно и препоручује исто. Али као што је Старбак навео пар постова изнад процес који има главу и реп тако и процес у глави има пролог, увод, разраду, закључак и епилог. Тим редом. Зен Дулио је погодио суштину, по мени.

Јесте све то лепо и тачно, али мора човек сам са собом да "разреши". Не може неко са стране да гура.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Vi još o pijannstvu? lul

 

Naspavao sam se ko car, sinoć sam baš rano zaspao, ustao sam jutros u pola 6, bio na trčanju, tušnuo se, sad spremam neke tosteve sebi, pa bi onda valjalo da se uči nešto...

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Još sam više znao da ćeš ti da se javiš jer si se i prošli put javio za isto to :P

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

 ako je tebi svaki izlaz prilika da se onesvestiš od pića, odnosno ako ti ne želiš drugačije iskustvo sa alkoholom, onda si u problemu. svako od nas ima "sklekovi u bari" epizodu, ali ako ti nakon svake bleje završiš u bari, to nije normalno. jesi li ti sa 25 svake druge nedelje završavao u bari? srsly brate

 

 znači fazu "jaoj vidi piće saću da pijem dok se ne omamljam i popijem sve mrnjhhhhh", zamenjuje faza "kako sam se fino napio, biće sjajna žurka/bleja/sedeljka/klupice sa ortacima", koju polako zamenjuje "popiću 2-3 piva sa ortacima da se opustim i izblejim, sutra radim" (uz povremen izlet u drugu fazu)

 ako se ti sa 25 nisi mako iz prve faze, o čemu mi pričamo

 

 jebote znao sam da će neko da dođe i prospe "ne morališite dečku, samo se provodi" pričom, samo to nisam od tebe očekivao

 

Moguce da ja samo nisam ispratio sva desavanja, ali meni ne deluje da mu je svaki izlazak opijanje do besvesti, ne pratim bas sve detaljno, ali poslednji put kad sam ja video da je nesto pisao na tu temu je bilo kad je tipa Jagodina osvojila kup u fudbalu, dakle ne bih rekao preterano skoro. U svakom slucaju mi nije nesto delovalo za 10 postova u stilu "OMFG, Savke, brzo da se lecis ima da dobijes sutra cirozu jetre!!!111!" Nisam se svake druge nedelje napijao sa 25 godina, ali jesam u nekim periodima pre toga pa mi nista ne fali  :tf: Opet sve je to individualno do coveka - neko s 16 krene da radi neki ozbiljan posao i napravi decu, neko to ne uradi ni sa 45, ali nije to konkretno povezano s time da li se u nekom provodu napio ili ne. Niti to odredjuje njegovu generalnu ozbiljnost u pristupu zivotu, niti ako sad odmah prestane da pije i nista vise nikad od alkohola ne okusi u zivotu ce mu biti do jaja. Svako tu trazi neki svoj put kako mu i sta odgovara i ne vidim neki specijalni razlog da imamo sad ovde internet komjunu koja izigrava dragu savetu po sistemu "mladicu vec ti je 25 godina, ne smes se tako ponasati". 

 

Poenta celog mog serendanja je da ja tu ne vidim neki spec problem, a pogotovu ne na nivou da cu sad da popujem nekome koga nisam upoznao (bar mislim da nisam, uz ogradu da ga neki ovde mozda poznaju) kad nemam pojma nista o njegovom zivotu osim par sitnica koje je podelio ovde na forumu. 

  • Upvote (+1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

A kako mislis da ce da leci taj svoj "ne mogu da se zaustavim" problem kad prodju bezbrizni studentski dani? Hoce to samo od sebe da nestane kad se zaposli. Hoce pivo/vino/rakija promeniti ukus? Ili nece kad krene "ozbiljan" zivot prekinuti totalno sa picem? Cisto sumnjam.

 

A na stranu to, ceo taj stav je pogresan. Uroljava se da bi se uroljavao, a ne da bi "zacinio" neki drugi dogadjaj.



Ja ne znam kako ne kapirate taj "ne mogu da se zaustavim koncept". Ja sam uvek mogao da se zaustavim, ali sam u "bezbriznim" danima birao da to ne uradim, a to je ogromna razlika.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Moguce da ja samo nisam ispratio sva desavanja, ali meni ne deluje da mu je svaki izlazak opijanje do besvesti, ne pratim bas sve detaljno, ali poslednji put kad sam ja video da je nesto pisao na tu temu je bilo kad je tipa Jagodina osvojila kup u fudbalu, dakle ne bih rekao preterano skoro. U svakom slucaju mi nije nesto delovalo za 10 postova u stilu "OMFG, Savke, brzo da se lecis ima da dobijes sutra cirozu jetre!!!111!" Nisam se svake druge nedelje napijao sa 25 godina, ali jesam u nekim periodima pre toga pa mi nista ne fali  :tf: Opet sve je to individualno do coveka - neko s 16 krene da radi neki ozbiljan posao i napravi decu, neko to ne uradi ni sa 45, ali nije to konkretno povezano s time da li se u nekom provodu napio ili ne. Niti to odredjuje njegovu generalnu ozbiljnost u pristupu zivotu, niti ako sad odmah prestane da pije i nista vise nikad od alkohola ne okusi u zivotu ce mu biti do jaja. Svako tu trazi neki svoj put kako mu i sta odgovara i ne vidim neki specijalni razlog da imamo sad ovde internet komjunu koja izigrava dragu savetu po sistemu "mladicu vec ti je 25 godina, ne smes se tako ponasati". 

 

Poenta celog mog serendanja je da ja tu ne vidim neki spec problem, a pogotovu ne na nivou da cu sad da popujem nekome koga nisam upoznao (bar mislim da nisam, uz ogradu da ga neki ovde mozda poznaju) kad nemam pojma nista o njegovom zivotu osim par sitnica koje je podelio ovde na forumu. 

 

kako si nezan i fin, svaki glas je vazan vidim ja :tf:

 Ja sam uvek mogao da se zaustavim,

da da posebno u raspravama na forumu  [roflmao] 

mohi shtap.

 

Cabky, sine, ja bi voleo da zivim i dalje kao ti, tj kao ja u periodu 1993-1997, al prosto ti iznosim sve prepreke na tm putu. 

 Tip koji svira gitaru sa mnom ima 34, radi za ~2k jura, stan od 90 kvadrata u Cara Dusana, uspesan je, moze se reci... ali duva 3 puta dnevno zato sto satro ima jake migrene kada ne duva. Devojka, sa kojom je 10 godina, jos uvek ne moze da ga natera da joj napravi dete ili da se uzmu.

Jel ima dečka?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ko brine? Realno nas zabole kurac, samo postujemo da bi nam što brže prošlo radno vreme

 

boze petre, pa ja to tebi nikada ne bih rekao

 

 

 

A kako mislis da ce da leci taj svoj "ne mogu da se zaustavim" problem kad prodju bezbrizni studentski dani? Hoce to samo od sebe da nestane kad se zaposli. Hoce pivo/vino/rakija promeniti ukus? Ili nece kad krene "ozbiljan" zivot prekinuti totalno sa picem? Cisto sumnjam.

 

A na stranu to, ceo taj stav je pogresan. Uroljava se da bi se uroljavao, a ne da bi "zacinio" neki drugi dogadjaj.

Ja ne znam kako ne kapirate taj "ne mogu da se zaustavim koncept". Ja sam uvek mogao da se zaustavim, ali sam u "bezbriznim" danima birao da to ne uradim, a to je ogromna razlika.

 

pa zar taj isti cabke nije izasao iz autobusa za jagodinu, zato sto zna da bi tamo bila ogromna propast

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Jeste i kako je to kontradiktorno onome sto sam ja rekao?

 

On bi trebalo da moze da ode za jagodinu, da se veseli umereno, sutra izbleji sa matorcima i vrati se za bg, a ne da iz straha sto ne moze da se kontrolise kad pije ni ne ode.

 

Da iskarikiram malo, zamisli da si ubica i onda neces da izadjes iz kuce jer ces ubiti nekoga, resio si problem do moga.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

u stvari detalj koji je meni fascinantan je da je cabky otisao sa caletom na pijanku, da su se zajedno utamburali i brljali.

 

Nemam pojma, ja ne mogu sebe da zamislim kako se utepavam sa ćaletom. Nekako me je sramota, znači nema šanse

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Pa, rado, ali na zalost, nemam nikoga ko bi mi to platio. [:D] i ona visa je bolela po dzepu, sa koje sam se ispisao posle mesec dana. Odvajam kintu za "nedo boze" i verovatno cu to potrositi na obrazovanje ako se ne desi neko sranje, ali bas ono sto kaze De1, bolje da pljunem pare za neki kraci kurs, nego faks i postanem PRIUCENIPROGRAMERLOLWTFNUB ili priuceni knjigovodja, nego da upisem neki fakultet, na kome cu u svojoj 30-oj da skapiram da me to ne interesuje. :)

Pritom su cene fakulteta i visokih skola otisle u kurac.

 

 

Ok Zolo, to opet zavisi od toka zivota.

Imao sam prilike da natocim neku bankarku/doktorku/voditeljku i da ubijem vise uva jednim udarcem. Ali onda bi verovatno imao onaj Esmeralda brak gde se lik literalno udaje za neku malo stariju koku zato sto je nesigurna lezbejka, napravi joj dete, i onda krece da jebe sve sem nje posto je ona hronicno u psm-u, a pritom je zaljubljen u njenu, lupam, frizerku ili mladju sestru.

 

Za sva ta "postignuca" moraju da postoje odredjeni uslovi. Ja sam imao srece da uspem da izmolim za posao kod familije sa kojom nisam bio u najboljim odnosima i da se osamostalim sa 16-17, i jedino sto sam dobio od toga je da sam naucio da radim taj posao i kuvam/perem/peglam. Neko se za to vreme vec spremao za faks, ali je opet imao uslova za isti.

 

Hocu da kazem da sad vec raspravljamo o razlicitim nacinima zivljenja i zivotima uopste, i da ne mozes da uporedis bas svakoga i da kazes, "e, ti imas 25, trebas to i to". Tip koji svira gitaru sa mnom ima 34, radi za ~2k jura, stan od 90 kvadrata u Cara Dusana, uspesan je, moze se reci... ali duva 3 puta dnevno zato sto satro ima jake migrene kada ne duva. Devojka, sa kojom je 10 godina, jos uvek ne moze da ga natera da joj napravi dete ili da se uzmu.

 

Da li on sad mora da joj napravi klinca zato sto ovoj otkucava bioloski sat? Da li mora da se ozeni? Da li mora da prestane da se drogira? Da li treba da batali sviranje gitare?

Po meni ne, zato sto jos uvek sjajno radi taj posao, ima snage da jebe i nju i jos po nesto pored, i prosto, ako se ne oseca spremnim da ima klince, onda ne treba ni da ih pravi, posto je to postenije, nego da to dete odrasta u nekom nezdravom okruzenju.

Svi imaju neki svoj prsuit of hepines, i svako od nas se drugacije nosi sa stresom i svakodnevnicnom.

to je ono, "what is normal for the spider, is chaos for the fly" ;)

 

svakako, super je sto brinete za Cabketa...

Nisam ja bre pricao za tebe. Ti si rok zvezda u usponu, zovi celu i navuci se na horse :D I ako nisi u tom fazonu potrebno ti je zbog medija i cele fame koja mora da te prati :D

 

Pricao sam vise generalno, kako bi to trebalo da izgleda u nekom normalnom zivotu. S obzirom da zivimo gde zivimo taj normalni zivot je maltene SF. I naravno sve to zavisi od konkretne individue. Ali morao sam da stavim to kao neku vrstu "upozorenja" za Cabketa da se ne opusti previse.

Edited by ZOLA

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

u stvari detalj koji je meni fascinantan je da je cabky otisao sa caletom na pijanku, da su se zajedno utamburali i brljali.

 

Nemam pojma, ja ne mogu sebe da zamislim kako se utepavam sa ćaletom. Nekako me je sramota, znači nema šanse

 

Jel ga zoveš gospodine kad mu se obraćaš?  :tf:

 

Jebem ga, niža srednja klasa iz provincije je valjda caka, očevi vole da cugnu, vole i sinovi. Mojim bliskim ortacima su sve očevi radnici ili niži službenici, i svi vole dobro da cugnu, pa eto opet su njihovi sinovi završili gimnaziju sa mahom odličnim uspesima, svi smo obrazovani ljudi sa svojim interesovanjima, svi privode fakultete kraju(ili su već završili) i eto na kraju krajeva svi volimo da se kvalitetno uroljamo, ali to ne znači da doručujemo rakiju, nakon što smo predhodno veče večerali vinjak, niti da nemamo večeri kad popijemo par piva dok igramo vist kod nekog.

Edited by Савовски
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

чуј, цуга привилегија нижег средњег слоја...

 

па нико не роља као лекари, адвокати, професори и сл...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Nisam mislio na cuganje, nego na taj spontani odnos sa očevima koji imamo, što Igor kaže da bi ga bilo sramota. Meni nikad nije bio problem da se nacirkam pred ćaletom jer je cuganje bilo svuda oko mene, ceo stari komšiluk (ćaletove generacije) se lešio, tu su bile teške blamaže svih tih ljudi. Dalje, na koje god veselje/proslavu porodično da sam išao, svi su se krivili od alkohola, i onda je to valjda spontano dolazilo. Sa druge strane i ako su moji znali da pušim još od naranijih pušačkih faza maltene, ja nikada nisam zapalio cigaretu pred njima, jer sam tu osećao sram da to uradim, tek ovih godinu-dve od kad sam se ponovo vratio na pljuge tu i tamo sam zapalio pred njima ili u kući, pa me vide sa cigarom, ali mi opet nije svejedno.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

A to što sad ulazim u kampanju ispitnog roka, gde ću jedva da izlazim iz doma, a kamoli da okusim alkohol sve do 6. jula (sa izuzetkom rođendana za 10 dana), jel i to neka faza?

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...