Jump to content

Intel Haswell


voodoo_

Recommended Posts

Krenuli prvi testovi:

http://www.guru3d.com/articles_pages/core_i7_4770k_review,1.html

 

Ukratko:

1. Maltene iste CPU performanse kao na Ivy Bridge (koji je, podsetimo, bio tek neznatno brži u poređenju sa Sandy Bridge)

2. Nešto manja potrošnja

3. Solidno brža integrisana grafika (ali i dalje neupotrebljiva u visokim rezolucijama)

 

Ko ima Sandy ili Ivy CPU, apsolutno nema potrebe da menja...

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

grafa je soc, ko je kupio procesor pre 2-3 godine nema potrebe za apgrejdom.

 

anand je testirao iris 5200 na 4950HQ, odlicna grafika, kida triniti a10-5800 od 10-50%, kako u kojoj igri i na kojoj rezoluciji, pritom ima duplo manji tdp. cekamo kaveri, bice zanimljivo.

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

nece morati ni tad, ne znam sta pa mogu da izmisle da uposle tu zverinu. ja sa tri godine starim X6 1090 sve zavrsavam udobno.

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Integrisana grafika je super, bolja nego trinity (hd5200), steta sto mora da se pukne tona para za istu tako da ubija poentu... ko uzima i7 od 250 300e vise uzima i zver od grafike :)

Ostala unapredjenja su smesna npr unapredjenja sto se tice potrosnje se ne primecuju jer sve sto su ustedeli na CPU strani su bacili na GPU tako da dodje na isto, mada to i nije toliko bitno van laptopova, tableta itd. 

Sve u svemu slicno ko ivybridge (cak se i lose klokuje slicno kao ivy u odnosu na sendi) ko je na sandybridge nema da razmislja puno nego da cuva pare, ovde dve zadnje generacije su sve na iGPU i smanjenje potrosnje , tj intel se fokusirao maksimalno na mobilne uredjaje... sto nije lose ali i smara malo :)

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Fora sa grafikom je što će većina laptop verzija procesora, ako sam dobro razumeo, podrazumevano dolaziti sa jačim iGPU (HD 5000 ili 5200), dok će kod desktop modela podrazumevano biti ove slabije verzije. Slična priča kao kod Ivy modela za laptopove, npr. i3-3120M i i5-3210M koji su jako česti u rangu 400-600 evra i koji dolaze sa HD 4000, a ne HD 2500, koji je opet češći kod desktop modela.

Tako da ko kupuje laptop pretežno za posao, a opet hoće s vremena na vreme da igra nešto na osrednjim detaljima i neće da trpi dodatnu grafiku sa svim njenim problemima karakterističnim za laptopove, to je dobra vest.

Link to comment
Share on other sites

Da se nadovezem pitanjem onda, ako bi neko sad kupovao nov Intel procesor, da li da ganja i5-2500K, i5-3570K ili novi Haswell?

Svi otprilike imaju iste performanse stim sto racunam da ce haswell biti oko 10% skuplji, makar u pocetku.

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Pa moze haswell ako se kupuje nov,trebalo bi da im budu slicne cene kao starim Ivy,a manje se greju,btw oc sam moj na 4.2 bez mnogo muke(cm 212 evo),nije bas toliki problem grejanje,ali da dosta vise nego Sandy.

In a city you must fight to survive, he sold tortillas on the corner and the mob wanted him.

Link to comment
Share on other sites

Fora sa grafikom je što će većina laptop verzija procesora, ako sam dobro razumeo, podrazumevano dolaziti sa jačim iGPU (HD 5000 ili 5200), dok će kod desktop modela podrazumevano biti ove slabije verzije. Slična priča kao kod Ivy modela za laptopove, npr. i3-3120M i i5-3210M koji su jako česti u rangu 400-600 evra i koji dolaze sa HD 4000, a ne HD 2500, koji je opet češći kod desktop modela.

Tako da ko kupuje laptop pretežno za posao, a opet hoće s vremena na vreme da igra nešto na osrednjim detaljima i neće da trpi dodatnu grafiku sa svim njenim problemima karakterističnim za laptopove, to je dobra vest.

Pa da ovo je za laptopove i tu ce i da kida.

Ako ćeš da overklokuješ, onda 2500K jer je bolji po tom pitanju. 3570K ima probleme sa heatsinkom i grejanje i napon postaju veći problem nego na Sendiju kako se odmiče s klokom.

da 2500k je ubica ... 

 

Samo sto sada procesora iz serije 2000 uopste nema da se nadju novi, bar ja nisam nalazio kad sam trazio, verovatno ce jos jedno 6 meseci biti jos Sendija pa posle samo Hasvel.

ja sam skoro dve godine cekao da im padne cena i smorio se kao mechka ... cena nije pala uopste ... zato sto im se moze ... i onda kada su izasli ubogi ivybridge samo je nestao :) niko nije lud da to proda neka fora kao q6600 sto je bio ima da traje nekoliko godina :)

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Cudi me samo odluka da ne prave desktop varijante sa 5200. Mada,za te pare mozes da kupis brz procesor i diskretnu grafiku :P

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

ja sam skoro dve godine cekao da im padne cena i smorio se kao mechka ... cena nije pala uopste ... zato sto im se moze ...

Ja mislim da oni uopste nece menjati cene na dole u skorijem periodu - procesor tog ranga kosta odredjenu cifru i to ti je. Zato i jeste bedak sto nije veca razlika u performansama u novoj generaciji :( Gledam sad sta sam kupovao ranije - u prolece 2011. i7 2600k placen 265 evra, u leto 2012. i7 3770k placen 275 evra. Na danasnji dan je cirka 273 evra... Drzi cenu bolje nego Golf dvojka...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Smaraci, treba nam dobar amd procesor da malo smanje dozivljaj sa tim cenama.

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...