Jump to content

Koji monitor?


Coyote

Recommended Posts

Имам Dell U2312HM, и од дана када сам га купио свако мало померање кабла за струју доведе до кратког прекида контакта, као да се изузетно лако извуче па га стално морам ручно опет утакнути. На пример, тај монитор може да се ротира и то не би могао да радим а да он не изгуби слику. Има ли неко сличних искустава са њиховим мониторима, или још боље са овом серијом?

Планирам да узмем нешто код оних где сам узео и монитор, па размишљам да одрадим рекламацију док траје гаранција, пошто капирам да ово није уобичајена ствар.

 

Imam kod kuce U 2412h... a na poslu isti taj sto imas ti U2312hm.. oba mrdam po vertikali dosta... i nisam imao nikad taj problem.... ali imam ih oko mesec dana. Mada sam slusao da cele serije mogu biti defektne

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Imam kod kuce U 2412h... a na poslu isti taj sto imas ti U2312hm.. oba mrdam po vertikali dosta... i nisam imao nikad taj problem.... ali imam ih oko mesec dana. Mada sam slusao da cele serije mogu biti defektne

Кући имаш ваљда П серију (P2414H) ?

Каква је та серија у односу на У серију, мислио сам да је следећа 24" варијанта U2412M, ал њему цена није пала већ дуго времена, па је питање да ли има тренутно best buy 24" монитор, или нема па је исплативије сачекати да падну цене и купити са новом пореском стопом? 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

sori, ja sam pogresno napisao.. nemam P seriju.. imam ultrasharp.. u2412m (a ne H kako sam napisao) i prezadovoljan sam...

 

Po meni, je u2412m best buy kad se meri odnos cena/kvalitet, slicne performanse ima kao P 2414 (koji nije pravi 24" nego 23,8" ). Pitaje je sta tebi treba od monitora... na primer u2412 je dojajno dobar meni zato sto mu je odnos 16:10 , dok u2312 i p2414h imaju 16:9. Pa sad tu vidis sta ti treba... 16:10 za posao je keva, dok 16:9 je pogodniji za gledanje videa.


Dok na primer.... ako ti treba nesto jace .. dell u2410m (malo stariji model, od kad je izasao ovaj 2412).. i dell u2413m pishaju po ovim monitorima ali su znatno skuplji.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

P2414H ima manje probijanje boje, i generalno na papiru bolji AH-IPS panel. Ali imaš FullHD, a ne 16:10 1920x1200

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Шта гледати приликом куповине монитора, ако постоји могућност тестирања пре куповине? Сазнао сам да неке радње имају правило да се монитор може вратити после икс дана ако муштерија није задовољна истим, а зачудио бих се ако те мониторе не продају после као нове.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Generalno ako oces da budes siguran, uvek imas garanciju.. i uvek iscimas gde god da kupujes da ti otvore u radnji i da prikacis da vidis jel ima mrtvi pikselai ovih kuraca sto reki navodi. Nekad to moze i kasnije da se  manifestuje naravno, ali ima ljudi koji ne pogledaju to u radnji i odmah kad dodju kuci i prikace monitor vide mrtve piksele.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Ово пробијање беле најбоље да проверим на некој црној позадини? А ови пинк и зелени тинтови су претпостављам нешто што је видљиво увек?

Иначе, сада сам се тек упознао са термином PWM, па ми је јасније зашто ми је тренутни монитор непријатан за рад. Видим да Dell P2414H нема ту технологију, што је кул. Вуду, које су твоје препоруке тренутно за 23" и 24", видим купио си Асуса а препоручивао Дел : )

 

http://www.tftcentral.co.uk/articles/flicker_free_database.htm

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko sam ja merodavan, ne bavim se dizajnom a ovaj Asus sam kupio na osnovu toga što mi se svidelo kako izgleda desktop na poslu, i što ima pet godina garancije.

 

Probijanje na crnoj pozadini izgleda ovako:

 

http://dl.dropboxusercontent.com/u/22166389/2013-12-17_21-35-41_155.jpg

 

Tako da sam zadovoljan.

 

Jedino što je VS239H® end of life, nasledio ga je VX, ne znam kakav je taj.

Link to comment
Share on other sites

taj asus sto ima vudu je negde u rangu dell-a 2312hm, bio je vs. topik na benchu, izguglaj, podeljena su misljenja koji je bolji, vidim da se ljudi plase dell-a zbog tih probijanja svetlosti i pink tintova, kod mene na 2312hm probijanje nije strasno( ne moze se reci da ga nema) a pink tint je postojao uz desnu ivicu nekih 1-2cm (jako slabo primetno i to samo na beloj pozadini), ali je to nestalo (?!)

Edited by rejvenko
Link to comment
Share on other sites

Može se desiti da uskoro i ja rešim da menjam monitore, pa me zanima jedna informacija. Ne koji da kupim, do toga još nismo došli, već šta tačno ja dobijam sa tom garancijom na monitor? Najviše me zanima zbog mrtvih piksela, pošto je šef u firmu uzeo neke BENQ monitore, i na mojima je izbio po jedan zeleni.

 

Iz tog i skorijeg perioda imam užasno iskustvo sa WinWin-om, koji nam je odgovorio da, valjda, treba 3 ili 4 da bi uvažili reklamaciju, što je WTF... A drug je kupio nov monitor, imao u startu 2 ili 3, reklamirao, i vratili su mu neki repariran verovatno, koji ima, valjda, jedan (nisam ga još video, samo mi je rekao da i ovaj ima "tačkicu", samo na drugom mestu), i šta sad, to je to? Jebem im mater onda lepo...

 

Dakle, da rezimiram:

 

1. Ako kupujem nov monitor, ima li normalna firma u Srbiji i brend sa kojim mi je garantovana bezbednost po pitanju mrtvih piksela - ono, jedan, ćao zdravo, daj nov odma sada odma?

 

2. Ako ne, da li je dobra ova logika koju sam formirao posle ovih očajnih iskustava sa mrtvim pikselima i WInWinom, (i ako ne, zašto ne:-) koja kaže:

 

"Bolje mi je da jeftinije kupim polovan monitor, ako u nekoliko meseci do godinu dana rada nije dobio mrtav piksel, verovatno i neće. A i ako dobije, prodam ga 10-20 eura jeftinije, izgubim malo, svakako manje nego ako zaglavim sa novim monitorom sa mrtvim pikselom, sa kojim nemam kud, em je još u garanciji, em sam na gubitku 50+ eura ako rešim takvog da ga prodam, jer ne mogu očima da ga gledam".

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...