Jump to content

Koji monitor?


Coyote

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

jel ima da se uzme neki asus/samsung 20/21/22/23 za oko 100e sa 5 godina garancije

 

http://www.emmi.rs/monitor-monitor-215-samsung-s22b300b-led.11.html?productId=22576

 

jel nije sranje ovaj 21.5?

Najjeftiniji ASUS sa 5 godina je VS229HR - http://www.gigatronshop.com/monitori/asus_led_tft_21.5_vs229hr_ips_full_hd-15239

  • Upvote (+1) 1

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

pošto mi je stari asus konačno na izdisaju (mislim da ima 8 godina već), i počeo je povremeno da treperi i da gasi lampu (jel uopšte postoji servis za to?) konačno imam izgovor da uzmem dell u2412m, osim ako neko nema bolju ideju?

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Ne znam ni ja sto ovo spominjem jer vidim da vi planirate da izdvojite 100inak eura vise ali ovaj monitor mene sluzi do jaja. Imao sam 23lg i ovaj je pet puta bolji nema probijanja nikakvog i ne zamara oci posle citanja teksta(ranije su mi se crte pojavljivale kad gledam u prazno posle citanja)

http://itsvet.com/proizvod/viewsonic-va2342-led/comp_comp_monitor/14/3660

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

pošto mi je stari asus konačno na izdisaju (mislim da ima 8 godina već), i počeo je povremeno da treperi i da gasi lampu (jel uopšte postoji servis za to?) konačno imam izgovor da uzmem dell u2412m, osim ako neko nema bolju ideju?

Ostani pri ASUS-U! Dell te nece sluziti 8 godina :D Plus imas modele sa 4-5 godina garancije za te novce ;)

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

A jel ima 24" (ne 23.6") IPS ispod 30k ?

 

Asus mica mi je jučе ciknuo - "2 seconds to black" fora, ne pali mu se lampa više uopšte bljesne logo, sevne na kratko slika i onda se lampa ugasi... popraviću ga nekad i guess.

 

Sve bi to bilo ok da juče nije bila nedelja, ta daaaa, rade samo Cumtrade i Gigatromb, mogao sam da biram, da uzmem 23.6 PLS, 24" AMVA ili 2412 za 3 hiljade više nego bilo gde drugde, because fuk yu shkky, srećom pa su me bolela leđa te nisam mogao ništa da cimam po prevozu pa ništa nisam uzeo, ne bih sebi oprostio da sam dao 3 hiljade govnarima uskurac.

 

:fp:

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Asus ima vek trajanja 3 godine... i meni su crkavali evo jednog pokusavam da popravim i dalje posto u servisu ne znaju ... a ne znam ni ja da li cu moci ... jako nekvalitetni monitori. Samsung i LG rade godinama a ovako koga kod da znam Asus mu je riknjavao ... evo i kod tebe citam isto... tuga
 
 

A jel ima 24" (ne 23.6") IPS ispod 30k ?
 
Asus mica mi je jučе ciknuo - "2 seconds to black" fora, ne pali mu se lampa više uopšte bljesne logo, sevne na kratko slika i onda se lampa ugasi... popraviću ga nekad i guess.
 
Sve bi to bilo ok da juče nije bila nedelja, ta daaaa, rade samo Cumtrade i Gigatromb, mogao sam da biram, da uzmem 23.6 PLS, 24" AMVA ili 2412 za 3 hiljade više nego bilo gde drugde, because fuk yu shkky, srećom pa su me bolela leđa te nisam mogao ništa da cimam po prevozu pa ništa nisam uzeo, ne bih sebi oprostio da sam dao 3 hiljade govnarima uskurac.
 
  :fp:
Dell U2412M je 210e nije nesto ali nije ni skup 24"
Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Uzeo sam u2412m na kraju (još jedan) uz peripetije oko vraćanja prvog primerka kome je pukao ekran (naravoučenije, nemojte da vas đavo tera da stvar koju kupujete ne otpakujete i pogledate u radnji)...

 

Sem groznog probijanja svetla na blank screenu u potpuno mračnoj sobi (žućkasti ćoškovi dole) što može da se primeti otprilike svaki put kad pustiš film u mrklom mraku pa prvih nekoliko sekundi (ili ceo film ako ste psiho :)) tu je negde dobar kao i prvi koji sam uzeo, nisam nezadovoljan :D

 

E da, jel zna neko dobar (ili kakav god) servis monitora u blokovima/nbgd, oživeo bih asusa ako je moguće za neke male pare ?

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Asus ima vek trajanja 3 godine... i meni su crkavali evo jednog pokusavam da popravim i dalje posto u servisu ne znaju ... a ne znam ni ja da li cu moci ... jako nekvalitetni monitori. Samsung i LG rade godinama a ovako koga kod da znam Asus mu je riknjavao ... evo i kod tebe citam isto... tuga
 
 
Dell U2412M je 210e nije nesto ali nije ni skup 24"

Crkavaju svi. U kom servisu pokusavas da popravis svoj i da li je u garantnom roku? Shekku je Asus crkao posle 8 godina , sto je dosta duze od 3 koje ti navodis? A za komentar nekvalitetni cist lol - ako mu je display LG ili Samsung kako moze biti nekvalitetniji od njih ?

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Crkavaju svi. U kom servisu pokusavas da popravis svoj i da li je u garantnom roku? Shekku je Asus crkao posle 8 godina , sto je dosta duze od 3 koje ti navodis? A za komentar nekvalitetni cist lol - ako mu je display LG ili Samsung kako moze biti nekvalitetniji od njih ?

Dobro 8 godina jeste dug period ... onda i nije tako lose.

Inace koliko sam video nije da imaju problema sa displayom nego crkavaju ploce elektronika ili eventualno kondenzatori :(

Paneli uglavnom rade ok. 

Ne lozim se na Samsung ali imam ovde 9 godina star samsung monitor 17" radi ko i prvog dana :)

 

Moj je riknuo posle 3 godine (isto se ponasao kao sto je shek opisao) a drugaru posle 3 i po (isti model) i jos jednom prijatelju posle 4 (drugi model).Mozda je do serije tamo 2005-2007 uglavnom su ti riknjavali masovno, mnogo ljudi mi se zalilo i desavale su im se slicne gluposti :( 

 

Tako da ono... mozda je Srbija, znam da se ovamo salje skart no ipak necu se vise zezati :) stoji da kod nize i srednje klase da je asus nesto zasrao.

Uzeo sam Della za sada radi OK skoro 2 godine videcemo koliko ce izdrzati.

 

Ja zivim na selu, tako da su neki lokalni servisi u pitanju:) 

 

Inace ovo sto shek kaze da zavisi od modela koji ti zapadne da li ce biti backlight bleed nazalost je tako... ja sam ima srece i drugar isto. Razmisljam da uzmem jos dva komada U2312hm medjutim bojim se da su sada probrani svi koji valjaju da cu tesko naci neki koji nema backlight bleed preko pola ekrana, zato sto sve to sto se reklamira se vraca nazad u promet :) 

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Dobro 8 godina jeste dug period ... onda i nije tako lose.

Inace koliko sam video nije da imaju problema sa displayom nego crkavaju ploce elektronika ili eventualno kondenzatori :(

Paneli uglavnom rade ok. 

Ne lozim se na Samsung ali imam ovde 9 godina star samsung monitor 17" radi ko i prvog dana :)

 

Moj je riknuo posle 3 godine (isto se ponasao kao sto je shek opisao) a drugaru posle 3 i po (isti model) i jos jednom prijatelju posle 4 (drugi model).Mozda je do serije tamo 2005-2007 uglavnom su ti riknjavali masovno, mnogo ljudi mi se zalilo i desavale su im se slicne gluposti :( 

 

Tako da ono... mozda je Srbija, znam da se ovamo salje skart no ipak necu se vise zezati :) stoji da kod nize i srednje klase da je asus nesto zasrao.

Uzeo sam Della za sada radi OK skoro 2 godine videcemo koliko ce izdrzati.

 

Ja zivim na selu, tako da su neki lokalni servisi u pitanju:) 

 

Inace ovo sto shek kaze da zavisi od modela koji ti zapadne da li ce biti backlight bleed nazalost je tako... ja sam ima srece i drugar isto. Razmisljam da uzmem jos dva komada U2312hm medjutim bojim se da su sada probrani svi koji valjaju da cu tesko naci neki koji nema backlight bleed preko pola ekrana, zato sto sve to sto se reklamira se vraca nazad u promet :) 

Elektroniku namerno nisam spominjao jer je Asus elektronika bolja nego njihova :) Ali ok, moguce je da je to u pitanju sa tim starijim ekranima,  pogotovo sto je tih godina uglavnom bila prodaja najvise najjeftinijih modela. Sto se servisa tice ukoliko ti je monitor u garantnom roku pozovi Kimtec servis, imas pick up & return garanciju tako da te ne kosta nista a oni su jedini ovlasteni servis za Asus monitore.

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

To i jeste fora desilo se 2 meseca posle isteka garancije :) 

 

mislim bas me briga platio bi da mi ga neko popravi jeste malo stariji monitor ali bi bio koristan :) 

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Имам Dell U2312HM, и од дана када сам га купио свако мало померање кабла за струју доведе до кратког прекида контакта, као да се изузетно лако извуче па га стално морам ручно опет утакнути. На пример, тај монитор може да се ротира и то не би могао да радим а да он не изгуби слику. Има ли неко сличних искустава са њиховим мониторима, или још боље са овом серијом?

Планирам да узмем нешто код оних где сам узео и монитор, па размишљам да одрадим рекламацију док траје гаранција, пошто капирам да ово није уобичајена ствар.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...