Jump to content

pričajte


Recommended Posts

Zapravo jedan moj poznanik je nedavno od nekog dede koji je umro u Londonu dobio otprilike toliko para koliko kosta taj X5, da nije tako ne bih ni ja verovao da tako nesto postoji. Ali sustina nije u tome - i da je smislio super startup ideju i najpostenije moguce zaradio za X5 opet kupovina takvog vozila u mojoj knjizi govori nesto o njemu sto nije preterano pozitivno.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da možda ne treba isključiti ni onu opciju koja nije daleka našim ljudima a to je da skupe taman dovoljno para (kako god, možda je prodao stan pa kupio kola jer je debil) da kupe džip i onda kad dođe zima nema 3000e da kupi zimske gume :)

Ne treba naravno, s tim da bih ja onda promenio svoj stav iz "nije mi ga nesto bas zao" u "steta sto ga postar nije vise odvalio" :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Mnogo veći problem ima ovaj "retardirani" nesrećnik što je sjebao Seata, veruj mi. Ovaj sa Bembarom će se snaći, bez brige.

 

Taj Seat je sluzbeni auto i sumnjam da je ovog lika briga, pa najvise se izivljavaju kad nije njihov auto. Ok, snacice se, ali popravka ispod 2,3 k evra nije sigurno za tu stetu, a auto mu je star 1 dan samo. Plus mi lik ne deluje kao krimos niti kao Crnogorac koji je prodao njivu Rusima i uz stan na Vracaru kupio Bmw. Ne rekoh da je Seat prosao kroz crveno, ako znaci ista :)

Pa pazi, prvo ako je uzeo X5 ne verujem da je "jedva skrpio", ako jeste onda je bolid i treba da plati. Ako je uzeo X5 a nema osiguranje onda je bolid i treba da plati. Generalno ako je uzeo X5 je bolid... Uopsteno gledano sam bas smoren kad vidim da neko nagrabusi zbog idiota, ali sam malo manje smoren kad je nagrabusio neko ko se izdrkao za neka besna kola koja je kupio da bi bio baja u kraju (jer ne vidim drugi razlog kupovine X5). 

 

Nisam rekao za ovog da je skrpio za X5 nego sam samo naveo krpljenje kao primer za kupovinu Juga npr. Ako neko kupi X5 je bolid? wtf. Sta je trebao da kupi? Q7 ili nesto drugo da bi bio smeker? Ne razumem ovu izjavu. Liku se svidja X5 i kupio ga je, to ne mora biti da bi bio baja. (ili si isfrustriran sto vozis Audija pa ti smeta bolji auto, ne znam: ) ) Ako tako gledas, onda je svako ko ima Galaxy S4(da bi bio baja) idiot jer nije kupio S plus, mislim... Vozac Seata je kriv, znaci ovaj je ni kriv ni duzan najebao, naravno da cu se smoriti kad vidim kako neko cupa kosu. Pa taman da ima i milione, zasto bi vec krpio nova kola posle jednog dana i trosio par hiljada evra jer je neki retard sa sluzbenim autom proleteo ne gledajuci semafor?

~~

Link to comment
Share on other sites

Taj Seat je sluzbeni auto i sumnjam da je ovog lika briga,

Pošto vozaču Seata neće oduzeti od plate

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

Pošto vozaču Seata neće oduzeti od plate

 

Ja sam cuo X puta da u nekim drzavnim firmama nisu skidali nista. A i da mu skidaju, i treba kad je tard. Delovao mi je kao da ga boli kurac, a sumnjam da bi se tako ponasao da ce narednih par godina otplacivati svoju glupost.

~~

Link to comment
Share on other sites

Druga stvar je moj generalni stav prema X5 i ostalim ogromnim SUV-ovima da je to besprotrebno kurcenje i sluzi iskljucivo za kurcenje, to je prosto moj stav. Jer ne vidim nijedan normalan razlog zasto bi neko u Beogradu kupio ogromnog dzipa koga nikada nece izvesti s asfalta osim da se kurci. Da je udobniji od limuzine nije, da je prakticniji od limuzine nije, da manje trosi, ne trosi, trosi duplo vise. Da li ima neke dobre sportske performanse - nema. Dakle jedini valjan razlog je da bi bio baja, smeker, batica ili sta vec.

A cek, voziti BMW serije 7 nije kurcenje jer je to limuzina, a X5 jeste jer je to dzip?

I da je udobniji od limuzine jeste, samim tim sto ti je polozaj tela (kicme i nogu) tokom voznje pribliznije normalnom sedenju. SUV je takodje sigurniji prilikom sudara.

I ono, ukusi su razliciti. Kad dajes te gomile novaca na auto, onda biras sta ti se svidja. Nije to procesor pa da biras samo po tome kakve ima performanse, nego ti je bitno i kako izgleda auto u koji ces da sedas svaki dan. Meni licno je X5 lepsi nego vecina limuzina u istom cenovnom rangu.

Edited by Цар
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

A cek, voziti BMW serije 7 nije kurcenje jer je to limuzina, a X5 jeste jer je to dzip?

I da je udobniji od limuzine jeste, samim tim sto ti je polozaj tela (kicme i nogu) tokom voznje pribliznije normalnom sedenju. SUV je takodje sigurniji prilikom sudara.

I ono, ukusi su razliciti. Kad dajes te gomile novaca na auto, onda biras sta ti se svidja. Nije to procesor pa da biras samo po tome kakve ima performanse, nego ti je bitno i kako izgleda auto u koji ces da sedas svaki dan. Meni licno je X5 lepsi nego vecina limuzina u istom cenovnom rangu.

 

Ja samo rekoh kako mi lik NE DELUJE. A posto znam koliko kosta popravka takvog auta, smoricu se, ofc. Ma nebitna rasprava uopste,

~~

Link to comment
Share on other sites

Ma dal si ti normalan ... al ajd ukusi se razlikuju nego sto si ti ovo naveo kao primer da neko drugi nema ukusa ... ajme ...

 

joj brate, zasto od svega moras da pravis dramu. da mogu da biram, izabrao bih ovu sa snajperom pre nego ovu dwarven nose, a jebo bih obe bez razmisljanja, eto

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

isam rekao za ovog da je skrpio za X5 nego sam samo naveo krpljenje kao primer za kupovinu Juga npr. Ako neko kupi X5 je bolid? wtf. Sta je trebao da kupi? Q7 ili nesto drugo da bi bio smeker? Ne razumem ovu izjavu. Liku se svidja X5 i kupio ga je, to ne mora biti da bi bio baja. (ili si isfrustriran sto vozis Audija pa ti smeta bolji auto, ne znam: ) ) Ako tako gledas, onda je svako ko ima Galaxy S4(da bi bio baja) idiot jer nije kupio S plus, mislim... Vozac Seata je kriv, znaci ovaj je ni kriv ni duzan najebao, naravno da cu se smoriti kad vidim kako neko cupa kosu. Pa taman da ima i milione, zasto bi vec krpio nova kola posle jednog dana i trosio par hiljada evra jer je neki retard sa sluzbenim autom proleteo ne gledajuci semafor?

 

Pazi ja nigde nisam rekao da lik u Seatu nije retard, ocigledno jeste, ja samo kazem da mi nije spec zao ovog u X5. A nije mi spec zao iz dva razloga:

 

- Nece tih nekoliko hiljada evra popravke ici iz njegovog dzepa. Ako nije on kriv ide iz obaveznog osiguranja, ali uz takva kola obicno ide kasko, tako da ce mu odmah to zavrsiti. Kapiram da je smor s novim kolima se jedno 15ak dana smarati se po servisu, ali jbg, shit happens. Ako nije imao osiguranje onda mu je to samo skupa skola, opet mi ga nije zao. 

 

- Sama kupovina X5 ili Q7 ili bilo kog slicnog, ogromnog dzipa, je pre posledica lecenja nekog kompleksa male pise nego stvarna potreba. 

 

Ja samo rekoh kako mi lik NE DELUJE. A posto znam koliko kosta popravka takvog auta, smoricu se, ofc. Ma nebitna rasprava uopste,

 

Kao sto rekoh nebitan je kakav je lik, bitno je sta taj X5 govori o njemu, bar po meni. A opet kazem trosak ne placa on. I naravno da je nebitna rasprava, ali ovo je i nebitan topic, zasto ne palamuditi i o tome? :)

 

A cek, voziti BMW serije 7 nije kurcenje jer je to limuzina, a X5 jeste jer je to dzip?

 

Upravo tako. BMW 7 je gospodski auto, neko ga je uzeo zato sto hoce komfor i luksuz, sve to ima svoje opravdanje, pogotovu kad neko ima para, sto da sebi ne priusti. Ili tipa kupi BMW M5 - voli covek sportski auto, ok, razumem i ako ima para sto da ne. 

 

 

I da je udobniji od limuzine jeste, samim tim sto ti je polozaj tela (kicme i nogu) tokom voznje pribliznije normalnom sedenju. SUV je takodje sigurniji prilikom sudara.

 

Dzip udobniji od limuzine?  [roflmao]  [roflmao]  [roflmao] Ok... Polozaj tela bolji?  [roflmao]  [roflmao]  [roflmao] Sigurniji? [roflmao]  [roflmao]  [roflmao]

 

Nijedna od tih stavki ne stoji, da ne ulazim sad u pojedinosti, svima je to jasno. Cak i da uzmemo ovu sigurnost s rezervom, u smislu da svakako nije nesigurniji, opet za neko normalno koriscenje je zapravo veca opasnost od prevrtanja jer mu je vise teziste. Dzip je automobil napravljen da bi mogao da ide po neravnom terenu, a ne u gradu. Aj ovi manji mi i ne smetaju toliko, ali ovi veci su bukvalno na nivou - sto veci dzip veci i kompleks vozaca... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

danas mi keva uletela sa pricom da je slusala nekog istoricara na hepi tv-u kako je izucavao istoriju srba i otkrio mnoge stvari koje ne smeju biti otkrivene zbog zapadne hegemonije i sranja.

meni odmah sumnjivo, pitam kako se zove, ne moze da se seti. kad mi je rekla da je otkrio da su baskijci srbi i da priznaju to, odmah mi je bilo jasno.

 

jebeni deretic, now its personal.

Link to comment
Share on other sites

Мислим да је преоштро сваког лика који је узео ауто због ''аутости'' звати батицом или курчевитим. Па ја бих одмах узо ламбоа кад бих био миљунаш и седео бих у њему на паркингу и вриштао ЛАМБОООО БРРРРРМ БРРРРРРРРРРМ, а онда бих убацио у прву и издрифтово у бандеру вероватно. Не видим то као батичарство него просто јебига, дркабилан је ауто, шта сад, нисам ни ја од камена:)

  • Upvote (+1) 1

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

@Zwerko

 

Ne znam na osnovu cega imas toliko predrasuda o ljudima koji voze dzipove, evo ja da imam kesa, vozio bih Range Rovera. Nemam realne potrebe da vozim teretenca. Zasto bas Range Rover? Imam dovoljno para i hocu da vozim auto koji mi se svidja. Verovatno postoje ljudi kod kojih je posedovanje dzipa povezano sa lecenjem kompleksa, ali generalizacija ti nije na mestu.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Сад морам и ја да се појасним:)

 

Ја исто имам генерализацију што се тога тиче, али не бежим од тога да сам и ја део тог великог циркуса (јер бих дрко на свој ламбо, а кад ставим ствари на папир који курац, метална кутија која иде екстра брзо и фенси је и дркабилна је - а сама његова фенсиост и дркабилност је исконструисан појам који се качи за људско несигурно лезбејство јер не постоји генуин хомо сапиенс разлог за дркање на металну кутију која иде екстра брзо и фенси је и дркабилна је).

 

Другим речима, прихватам своје несигурно лезбејство и сам концепт и однос несигурног лезбејства и дркабилних аутомобила. Са друге стране, у фазону сам да Зверко треба да cut some slack свима нама, јер још нисам срео неког ко је фул сигурна лезбејка (ако није за кола, онда је за нешто друго - и не, у фул сигурне лезбејке не рачунам ликове који кажу ''ја сам фул сигурна лезбејка'' или ''ја бих узео ламбоа, али не зато што сам несигурна лезбејка'').

 

У преводу, мислим да Зверко каки јер сигурно има пример који важи и за њега, ако није ауто, а онда је нешто друго. Али да, чврсто мислим да вољење добрих аутомобила у корену има несигурно лезбејство, био ''волитељ'' свестан тога или не.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

A sta Zverko ako neko ima i X5 i seriju 7 limuzinu? :) Onda je mesavina bawsa i kompleksasa sa malom pisom? :) Ne znam zasto smatras da neko ne moze da kupi taj dzip jer mu se eto svidja, cudno rezonovanje bas.

 

@Prota : Gostovao je Deretic pre par meseci i daj Boze da su po njemu samo Baskijci Srbi. Lik je izjavio da su vecina Britanaca Srbi zato sto kazu za sobu Room, a mi prostoriju ispod sobe zovemo pod-Room. 

~~

Link to comment
Share on other sites

У преводу, мислим да Зверко каки јер сигурно има пример који важи и за њега, ако није ауто, а онда је нешто друго. Али да, чврсто мислим да вољење добрих аутомобила у корену има несигурно лезбејство, био ''волитељ'' свестан тога или не.

 

Pazi, ja kakim, malo karikiram naravno, ali je moj stav da su ljudi koji voze ogromne dzipove najnesigurnije lezbejke od svih lezbejki. Ja ne kazem da je to univerzalno tacno, samo kazem da je to moj stav. I nemam ama bas nista protiv kola koja sustinski ne sluze nicemu osim za kurcenje, kao sto je tvoj Lambo primer ili BMW M5 ili BMW 7 koji sam pominjao. Naravno da ti neki auto od 15-30 k evra u 99% slucajeva zavrsava sve moguce potrebe i da je sve preko toga drkanje. Kao sto je i cinjenica da bi se svi mi drkali na taj nacin s kolima kad bi mogli, tj imali para.  

 

Dakle moj stav je ogranicen na velike dzipove poput BMW X5, X6, Audi Q7, onih velikih mecki i sl. Cak ni recimo ni RR Discovery ili Toyota Land Cruiser sami po sebi nisu toliko problematicni jer znam da je neko ipak malo razmislio kad je kupovao te. I pogotovu u nasoj zemlji sa i dalje zivom dizelaskom ideologijom je taj kult ogromnih "premium" nemackih dzipova pogotovu izrazen. I kao i u tvom primeru sa skinsima - sasvim je moguce da lik koji je osisan na celavo i nosi fajerku nije skins (cak mi je jedan takav rod), ali to je 1 od 300 slucajeva, u svim ostalim sam u pravu. I taj lik koji tako izgleda svakako mora biti svesan da ce prosecan covek da ga gleda kao skinsa, kao sto cu i ja ovoga u X5 da gledam kao seljaka, odnosno prema njemu cu u startu imati negativan stav. Mozda taj moj stav i nije 100% racionalan, ali eto prosto ne volim to seljacenje pa je takav :)

 

Edit: A pogotovu mi u prilog tome govori ovo sto Laki kaze da ima gomila ljudi koja ce da se ispruzi do maksimuma samo da uzme taj neki X5 ili sta vec pa da posle nema za benzin i za gume. Da nije tako ne bismo imali recimo ovakve oglase http://www.polovniautomobili.com/oglas3229489/bmw_x5_30b_sa_plinom/

Edited by Zwerko
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...