Jump to content

lap top preporuka


urgh

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Zavisi zasta ti treba - ako oces malo i da se igras uzmi Samsunga zbog grafike. Ako ti to nije bitno uzmi Asusa zbog najboljeg procesora. Lenovo ima sporiji procesor i sporiju znatno grafiku od Samsunga, ali je verovatno kvalitetnije uradjen. U susti neces se zajebati ni sa jednim, samo vidi sta ti je prioritet.

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa onda uzmi Samsunga, ako se bas ne bavis nekim procesorski zahtevnim poslom (a da se bavis verovatno ne bi kupovao laptop tog ranga) neces ni primetiti razliku, a ovaj Ati ce ti biti ok za neko igranje na srednjem nivou detalja u toj rezoluciji.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

A jebemliga, ne znam tacno, planirao sam ja da odem za neku belu tehniku da pogledam ali je tesko naci prave informacije. Ovo pise na Asus FB stranici

 

"Fenomenalni ASUS popust za kupovinu Laptop i Tablet računara! Pored toga što će na predstojećem CE&HA sajmu moći da vide i isprobaju najnovije ASUS uređaje, posetioci ASUS štanda će moći da dobiju i vaučer kojim ostvaruju neverovatan popust prilikom kupovine laptopa ili tableta. Samo tokom trajanja sajma, uz vaučer možete uštedeti čak 6.000 dinara prilikom kupovine ASUS laptopa, ili 3.000 dinara prilikom kupovine ASUS tableta. *Vaučer se može iskoristiti za kupovinu samo jednog ASUS uređaja u periodu od 26. do 29. septembra 2013. Vaučeri se ne mogu sabirati."

 

Ja to tumacim da odes tamo, uzmes vaucer i onda odes u regularnu prodavnicu i kupis laptop po uslovima koji tamo vaze (tipa cekovi, krediti i sl). Sad je pitanje da li se to odnosi na bilo koju prodavnicu, ja bih rekao da da jer popust daje direktno Asus kancelarija, ali nisam 100% siguran, to treba proveriti, mozda se javi Zola :)

 

Edit: Inace ako ti je bitan nacin placanja Emmi tu nije bas dobar jer nudi samo kes i kartice (ali bez rata). Ako ti to treba idi u Winwin, to je ista firma, samo moras da isti laptop narucis preko sajta da bi ti bila ista cena http://www.winwin.rs/laptop-i-tablet-racunari/laptop-notebook-racunari/laptop-asus-k55a-sx500-15-6-intel-core-i5-3230m-4gb-500gb-intel-hd4000-bt-hdmi-glan.html

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Vudzi je u pravu, preskoči Pavilion

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

mene brine ovaj deo ce moci da dobiju:)

 

Ne znam, moramo da pitamo nekog iz Asus-a ;) Ako odem danas javicu sta je fora, uostalom ako odem a vauceri se samo uzimaju mogu da ti odmah i vaucer dam :)

 

daje emmi na rate, mastercardom, barem je ranije bilo tako kad sam pazario tv.

 

 

Vidis, nisam znao, ne pisu na sajtu jbg. Ali znam da recimo kod njih cekovi ne rade, a u winwinu rade, kad je ista cena vise se isplati na cekove, a lager im je isti. 

 

 

ozbiljno pitam, ovaj tvoj ima 32gb ssd, bolju web kameru, a vuduov veci ekran, bolji procesor, opticki uredjaj i jeftiniji je, sta sam propustio

 

Razlika je u serijama, odnosno kvalitetu izrade - HP Pavillion su uradjeni od plastike i losijeg (uopsteno gledano) su kvaliteta od ASUS-a. ASUS K50 seriju je realno porediti sa HP Probook racunarima, mozda su za nijansu losiji, ali su zato znatno jeftiniji. Tipa ekvivalent Vudu-ovom Asus-u bi bilo nesto ovako http://www.itsvet.com/proizvod/hewlett-packard-probook-450-g0-h0v97ea-intel-core-i5-3230m-2.6ghz-4096mb-750gb-dvdrw-15.6''-led-wxga-linux/comp_comp_laptop/15/12189 a skuplji je oko 50ak evra, s tim da ima 750 umesto 500GB HDD.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ne, nisam to hteo da kazem :) Taj laptop je po nekim performansama bolji od Asusa, pitanje je sta ko ocekuje od laptopa. 

 

Problem je sto kod laptopova nisu samo "komponente na papiru" odlucujuci izbor, jer je ipak to stvar koju nosas sa sobom, akas i sl. Zato imas kod HP-a "kucnu" seriju koja je jeftinija i plasticna, i imas "poslovnu" seriju koja je mesavina sa aluminijumom, boljeg je kvaliteta, ja sam svoj nosao svaki dan i akao i zlostavljao i izgleda posle dve godine isto kao i prvog dana (tj izgleda tako kad se setim da obrisem ekran). E poenta je da je ova serija ASUS-a pribliznija toj poslovnoj seriji HP-a. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...