Jump to content

Preporučite mi HDD


headcutter[LR]

Recommended Posts

P5K-E + Q6600

 

...hoću još malo da ga održim u životu, ima već dva diska u sebi od po 640, koji su poprilično puni. Treba mi treći, ali sam potpuno ispao iz praćenja hardvera. Treba mi čisto za storage, da na njega bacim filmove (koje strimujem preko DLNA), muziku, i glavni deo arhive. Hoću 2TB, da se ne drndam dodatno sa onom instalacijom koja je potrebna za preko 2. 

 

Vidim da su cene od 75-110€, ali ima previše modela, za sad mi najbolje deluje neki WD green 2TB, ali brže verzije - 7K

 

Preporuke?

Za hiljadu evra cu sam da naucim da dizajniram ;)

Link to comment
Share on other sites

WD Red minimum, Black poželjan

Green nikako, sporo i crkavaju

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ne citas Dragane, nema vise Samsung :)

 

Elem, ja sam uzeo pre mesec dana na nekoj akciji Seagate 2TB za 9k dinara (mislim da je akcija i dalje aktuelna) i sljaka sve fino. WD Green sam preskocio bas zato sto se mnogi zale da crkavaju, a Red mi je bio skuplji. Tako da moja preporuka u toj kategoriji ide za Seagate, doduse meni samo sluzi kao storage, nista intenzivno ne radim s njim. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

НИ ПОД РАЗНО НИ У ЛУДИЛУ ТО ЗЕЛЕНО ГОВНО!

 

Финале оног другог топика, са мојим проблемом са зеленим:

Акреп је најзад цркао у потпуности. У задњем тренутку (у периоду оног другог топика) спасио сам врло битне податке са њега (10так гигабајта). Осталих 900 гигабајта је отишло у вечна ловишта.

 

Узми нигера, мада сам чуо за неки Хитачијев модел као да је добар, али код нас се тешко набавља... а и заборавио сам сад ознаку. Углавном, у поређењу са пређашњим хардовима - не ваља ниједан, те онда нигер најбоље, кад већ има 5 год гаранцију, а евентуално, ако скупиш некад кинту а брине те безбедност података, додај још један и рокни их у раид.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, ali WD black je 140 evra, mislim nije bas neki izbor za sporednu masinu, malo mi je overkill davati tolike pare. Ja nisam hteo da uzmem black jer mi je hard trebao samo za storage pa su mi nebitne performanse, imam ssd, imam black za disk koji redovno nesto radi, a za treci sam uzeo Seagate zato sto deluje pouzdano a jeftin je. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ја сам сад догурао на исто за твоје прве две ставке, а контам да за тај сториџ уз пут користим онај WD TV Live што имам.

И могуће, ако нађем гаранцију, да сам имао среће да Дамљанов зеленко крепа месец дана пред истек трогодишње гаранције...

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Ja imam taj HD nešto jače od 6 meseci i do sada mi je jednom pravio probleme: kada igram Crysis 3 nestane drajv a restard računara ga vrati, bez drame. Dogodilo mi se 3-4 puta, proterao sam sve testove, sve je bilo u savršenom redu i ni jednom mi se nije dogodilo dok nisam igrao Crysis 3. Poslednji put je nestao pre 2-3 nedelje. Na kraju nisam ništa pametniji, problem sam klasifikovao pod "fantomski" t.j. misteriozan a osim toga HD radi sasvim ok. 

Link to comment
Share on other sites

Uzmi bolje Red, oni su po svim karakteristikama bolji, a poshto su pravljeni za NAS, trebali bi da budu i pouzdaniji. Shto se mene tiche, koristim uglavnom Hitachi diskove (iz nekog razloga se tako istorijski sve slozilo), za sada me dobro sluze.

 

Od diskova koje ponekad koristim, imam josh dva WD Black, jedan Samsung S4 i chetiri Seagate-a, koji leze na polici. Svi u radnom stanju.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...