Jump to content

zanimljive slike


Guest

Recommended Posts

odavno su na kostima graditelja piramida pronašli dokaze da su im rađene operacije, tj. da su ih lečili ili pokušavali da ih leče, što ne bi radili sa robovima naravno. nedavno se pojavio i podatak da su jeli ne znam koliko tona mesa dnevno, što opet svedoči da nisu bili (samo) robovi.

Link to comment
Share on other sites

Наравно да су робови радили најтеже физичке послове, то је и поента слике. Због тога сам ватовао на коментар.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Више има смисла, ако капираш као философски концепт ропства, него на робовласничко уређење.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

ali to nije bilo robovlasničko uređenje.

sva zemlja u državi pripada vladaru, on ti da komad, ti za uzvrat ideš da šljakaš za državu kad ti se kaže. van poljoprivredne sezone ofc.

 

mislim da sam ti sad pokazao kako ta slika nije smešna !

Link to comment
Share on other sites

Ствар је у томе што кад ош да истакнеш нешто, мораш да узмеш ''проминентан'' пример или бар неки који има оправдани импакт или најзад, нек бар буде ''мемеаст'' по том питању, па онда и не мора да буде тачан.

 

Може се дискутовати о томе колико и да ли је уопште било робова на пирамидама (пошто теорије иду од ''било их је'' до ''то су били зидари из бугарске са боловањем и пензијом''), али је, у било ком случају, слаб трип да искористиш слику пирамиде за потоњи мото:)

 

Да је, не знам, неки колосеум или тако нешто, имало би смисла.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

tumblr_lpv082965T1qa8mq1o1_250_zpsa4b745

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Гле Емма са лавићем :)

Децу бих јој правио.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...