Jump to content

Norme za radnike


Recommended Posts

"Znas, mislim da trebas da obratis paznju na svoj rad, po izvestajima radis za nekih 200% vise od ostalih kolega, sto uopste nije kolegijalno, posto moze da dovede do toga da nam se plata odredjuje po izvrsenju" to mi je upravo izjavila tim liderka za servis za brigu o korisnicima

SRBIJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Igi, sve ja to razumem, ali neradnici su neradnici. I ti isti neradnici su sebi podesavali prioritet poziva i zato rade koliko rade. Ako oni ne uzmu poziv, onda cu morati ja. I ja isto znam koliko su nam pre kenjali za taj neki Service Level, za koji nam sad ne kenjaju zato sto brzo resavam probleme, ali jebes ga, problem je sto je dosao neko ko radi. A pritom, mozes misliti koja je to kolicina posla, kada uspevam i da drkam kurac po ruru i fejsu.

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Zaostavstina socijalizma koja nekima ne odgovara.

da ne ulazim u to da li je izjava majebem30riba šefice dobra ili nije, samo da kažem da to definitivno nije zaostavština socijalizma.

henri ford je pokrenuo tu priču u stilu "radnik koji izbaci najviše uglja za jedan dan postavlja kvotu za sve ostale" i to je suština kapitalizma: uzmeš pokidaš jedan period, onda su glavonje koje sede iznad iz fazona "aha, vidiš da može, sada ćemo da im navučemo kvote veće za toliko i toliko".

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

da ne ulazim u to da li je izjava majebem30riba šefice dobra ili nije, samo da kažem da to definitivno nije zaostavština socijalizma.

henri ford je pokrenuo tu priču u stilu "radnik koji izbaci najviše uglja za jedan dan postavlja kvotu za sve ostale" i to je suština kapitalizma: uzmeš pokidaš jedan period, onda su glavonje koje sede iznad iz fazona "aha, vidiš da može, sada ćemo da im navučemo kvote veće za toliko i toliko".

Sto je i dobro ako pripadas menadzmentu ili vlasnickom delu firme.

Mada, i nije dobro ako radis na satnicu. Zato nama po papirima treba tri nedelje za neki feature, dok ga odradimo za jednu nedelju. [strumpf]

Edited by ducky
Link to comment
Share on other sites

da ne ulazim u to da li je izjava majebem30riba šefice dobra ili nije, samo da kažem da to definitivno nije zaostavština socijalizma.

henri ford je pokrenuo tu priču u stilu "radnik koji izbaci najviše uglja za jedan dan postavlja kvotu za sve ostale" i to je suština kapitalizma: uzmeš pokidaš jedan period, onda su glavonje koje sede iznad iz fazona "aha, vidiš da može, sada ćemo da im navučemo kvote veće za toliko i toliko".

Pa nije bas Henri Ford kriv za sve :) Naprotiv, on je jedan od prvih koji je naucno pristupio menadzmentu i njegova saznanja koriste danas svi drustveni sistemi bez obzira da li se radi o kapitalizmu ili socijalizmu ili "komunizmu". Poenta jeste da je on u startu naveo da svi treba da postuju normu najboljeg radnika, ali je kasnije zakljucio (ili neko drugi ko je dalje razvijao njegovu teoriju, ne mogu da se setim, davno sam polagao to na faksu, nek se javi neki Fonovac :) da je norma ono sto uradi prosecni radnik, dakle ne najbolji. Henri Ford je takodje kategoricki zastupao da je 40-casovna radna nedelja najbolja za produktivnost firme i to naucno i dokazao. E sad mi recite koliko se poslodavaca u Srbiji danas vodi tim Fordovim principom? :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Скоро сви...пошто Форд није дозвољавао организовање радника па је слао батинаше да им то објасне !:)

Edited by Kal1mero

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

da ne ulazim u to da li je izjava majebem30riba šefice dobra ili nije, samo da kažem da to definitivno nije zaostavština socijalizma.

henri ford je pokrenuo tu priču u stilu "radnik koji izbaci najviše uglja za jedan dan postavlja kvotu za sve ostale" i to je suština kapitalizma: uzmeš pokidaš jedan period, onda su glavonje koje sede iznad iz fazona "aha, vidiš da može, sada ćemo da im navučemo kvote veće za toliko i toliko".

Menadzmentu odgovara, ujedno, kada menadzmentu odgovara, ja nemam potrebu da slusam razna izdrkavanja i dranje u kancelariji, iako se ne deru na mene. Ali problem je u kolektivnoj svesti od koje mi se sere. Ja zaista ne mogu da trazim od nekoga da ima 350 APM-a, niti da zna da pronadje neplacene racune na kartici za 30 sekundi, ali bih voleo da neko ne lakira nokte dok imas 12 ljudi na cekanju.

Sto je i dobro ako pripadas menadzmentu ili vlasnickom delu firme.

Mada, i nije dobro ako radis na satnicu. Zato nama po papirima treba tri nedelje za neki feature, dok ga odradimo za jednu nedelju. [strumpf]

^o tome ti ja pricam

lakse je kada svi zapnu, i kada ima neke kolektivne svesti. I lakse je da zavrsimo posao i onda svi da se zajebavamo, nego da se polovina userava od posla, a polovina da ga drnda, da prostis, pizdu.

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Ja sam rekao da njegova saznanja koriste svi, nisam rekao da koriste sva saznanja i principe :)

Nije on samo slao batinase, pucali su oni na radnike http://en.wikipedia....rd_Hunger_March

Samo kazem da nije sve tako crno-belo, taj Ford je zapravo izuzetno doprineo pravima radnika, pogotovu ako se uzme u obzir vremenski i drustveni okvir u kome je to radio. Mnogo vise od onih koji su tih godina gradili industriju na ledjima "ravnopravnih" radnika u socijalizmu.

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Скоро сви...пошто Форд није дозвољавао организовање радника па је слао батинаше да им то објасне !:)

Manje od jednog promila firmi u Srbiji salje batinase na radnike. Odakle ti ovakve pausalne izjave da je "skoro svi"?

Link to comment
Share on other sites

da ne ulazim u to da li je izjava majebem30riba šefice dobra ili nije, samo da kažem da to definitivno nije zaostavština socijalizma.

henri ford je pokrenuo tu priču u stilu "radnik koji izbaci najviše uglja za jedan dan postavlja kvotu za sve ostale" i to je suština kapitalizma: uzmeš pokidaš jedan period, onda su glavonje koje sede iznad iz fazona "aha, vidiš da može, sada ćemo da im navučemo kvote veće za toliko i toliko".

Ja sam hteo da kazem da je taj neradnicki mentalitet slican mentalitetu radnika u socijalizmu, gde je bila planska privreda, pa su neki na grbaci ostalih mogli da se "izvuku" od posla, sve dok je bilo onoliko produkata koliko je isplanirano, a ko ce da ih izradi, nebitno je, bez obzira na iskoriscenost proizvodnih kapaciteta. Pa je sefica verovatno htela da on ne postavlja prevelike standarde ostalima, ne jer ne mogu, nego da "glavonjama" ne padne napamet da ih teraju da budu produktivniji. E sad, mozda nisam potrefio do cega je i da li je krivica kapitalizma.

~~

Link to comment
Share on other sites

Ne, sefica, odnosno, menadzerka, je postavljala pitanja u vezi potrebe tog drugog odeljenja, tako da je nas tim lider, koji je deo tog odeljenja naribao mene, mislim, tu mogu ja da dizem ustanak u firmi i da prezentujem problem generalnom direktoru ili HR-u, i onda ce biti organizovan standardan "lov na vestice" na zlog Mareta, zato sto je nas narod navikao da ga prima u bulju i naravno nece niko stati na moju stranu, zato sto se plase da ne ostanu bez posla. Tako da, ovo sto Zerox kaze. To su samo paraziti.

Jos mi je rekla "znas, mi radimo dosta slozeniji posao".

k'o da rastavljaju atome, a ne sravnjivanje dugovanja

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

da ne ulazim u to da li je izjava majebem30riba šefice dobra ili nije, samo da kažem da to definitivno nije zaostavština socijalizma.

FREDERIK TEJLOR je pokrenuo tu priču u stilu "radnik koji izbaci najviše uglja za jedan dan postavlja kvotu za sve ostale" i to je suština kapitalizma: uzmeš pokidaš jedan period, onda su glavonje koje sede iznad iz fazona "aha, vidiš da može, sada ćemo da im navučemo kvote veće za toliko i toliko".

фиксед

и тачно је ово да су се гледали ефекти најбољег радника. И сам Форд је поштовао то.

Форд је највише познат по покретним тракама и ту је третирао људе као роботе, пошто им је давао најбаналније задатке да раде цео дан...

знам ја најбоље све ово, утврђивао сам градиво 4 пута! :(

Edited by алфа

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

A jes, moguce da je Tejlor, jebiga ja sam to polagao pre vise od 10 godina... Ali znam da su oni posle neki njegovi nastavljaci izmenili to da nije najbolji nego da je prosecni, bar se ja tako secam. A i mislim da sam iz toga dobio 10 i to nesto me ukenjalo iz prve [:D]

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja sam hteo da kazem da je taj neradnicki mentalitet slican mentalitetu radnika u socijalizmu, gde je bila planska privreda, pa su neki na grbaci ostalih mogli da se "izvuku" od posla, sve dok je bilo onoliko produkata koliko je isplanirano, a ko ce da ih izradi, nebitno je, bez obzira na iskoriscenost proizvodnih kapaciteta. Pa je sefica verovatno htela da on ne postavlja prevelike standarde ostalima, ne jer ne mogu, nego da "glavonjama" ne padne napamet da ih teraju da budu produktivniji. E sad, mozda nisam potrefio do cega je i da li je krivica kapitalizma.

pricaj nam kako je bilo u socijalizmu

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...