Jump to content

Dokumentrni filmovi (Discovery,History ...)


Recommended Posts

Ne znam da li je negde postojala tema ranije o dokumentarcima, a volela bih da ima sa nekim preporukama koji su dokumentarci dobri.

Nekoliko history i discovery dokumentaraca su me razocarali poprilicno, isprazni su i maltene nista novo ne kazu

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je negde postojala tema ranije o dokumentarcima, a volela bih da ima sa nekim preporukama koji su dokumentarci dobri.

Nekoliko history i discovery dokumentaraca su me razocarali poprilicno, isprazni su i maltene nista novo ne kazu

Koje te teme zanimaju?
Link to comment
Share on other sites

Najveca baza dokumentaraca koju sam nasao do sada je na - http://topdocumentaryfilms.com/

E sad, koliko njih ima srpski prevod, to vec ne znam. Pretpostavljam jaki mali broj onih koji su tu linkovani sa YT, na kojima mozda ima i srpski captions..

Btw, od tih sa TopDocs preporucujem serijale Dzejmsa Burka - Connections.

Link to comment
Share on other sites

ma sve bbc, posebno life i earth

edit: evo da nabacim jos jednu listu, gde ima raznih po kategorijama.

http://bluehoney.org/2011/02/19/giant-list-of-interesting-documentaries/

Edited by shad2

We are just a moment in time,

A blink of an eye,

A dream for the blind,

Visions from a dying brain,

I hope you don't understand....

Link to comment
Share on other sites

Код проналажења документараца нема посебних правила, од оних који су важећи за филмове, серије, књиге, све остало. Потребно је само активирати се мало, па ће посредством старих доћи и нови. Рецимо погледали сте документарац преко Тјуба, ту можете оверити канал аплоадера, или гледате IMDB страну и са десне стране имате листе које праве корисници, што је одлична ствар за проналажење филмова, серија па и документараца. Па онда утицаји и инспирације на режисера, критике, фестивали, да не спомињем блогове и сајтове посвећене само документарцима.

Што се тиче продукције, некако се много мање излази из оквира мејнстрима, замислите да скоро сви слушају музику из две издавачке куће. Када траже документарац, обично су обавезни критеријуми Discovery, History, NGC, BBC...

До олакшам тај први корак, ево пар линкова:


http://www.docs4you.org/forum/index.php?

http://forums.mvgroup.org/index.php?&

Ја их лично веома ретко користим, ал за почетак нису лоши.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Aj sad da pitam i ovde. Da li neko ume da nadje (meni ne polazi za rukom) dokumentarac Soviet Storm, ali drugu sezonu ili ameri ga negde navode kao prva sezona ali epizode 9-18 (prvih 8 su prva sezona)?

E sad, ako nema neko onaj, khm, khm, link za skidanje, jel moze neko da mi preporuci kako najlakse da gledam od nas Hulu, posto tamo ima besplatno da se gleda ali je naravno samo za US. Nije mi cak problem ni da platim za neki VPN, ali opet mi tu treba neka preporuka za neki servis koji bi mi omogucio da mogu da ga ukljucujem/ikljucujem samo kad ocu da pogledam epizodu? Dakle ne ono uplatim mesec dana pa moram u tih mesec dana da gledam, nego ono uplatim 24 sata pa to mogu da koristim tipa po sat vremena naredna tri meseca.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Posto mi niko ne odgovori ovde, da odgovorim sam sebi :) Moze se gledati Hulu i sa programom tipa Hideman, ali je izasla mnogo bolja ekstenzija za Chrome/Firefox, zove se Hola Unblocker i sa njom mozete gledati Hulu, Netflix, Pandora, cak i BBC iplayer (tamo ima dosta dokumentaraca, a moze da se gleda i tipa formula).

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...